M848ALU a šílená teplota

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
agent000
Příspěvky: 50
Registrován: 28 bře 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

M848ALU a šílená teplota

#1 Příspěvek od agent000 »

Čau bastlíři, Tak si skládám kompa na intr a když už mám PC skoro hotový a zapnu ho (bez IDE zařízení) tak v pořádku najede BIOS, můžu ho prohlížet atd, ale dost mě udivilo to, že když jsem zabrousil do Hardware monitoru tak teplota CPU byla 110°C 8O rychle jsem si šáhnul na chladič CPU a tam bych to odhadnul na 30-40°C (bez problémů jsem na něm udržel ruku)...

Už jsem měl podobný problém s jiným chladičem na jiné desce, tam ovšem CPU mělo 80°C a málem jsem si spálil ruku o chladič...

Je normální že M848ALU (PC CHIPS) zobrazuje takovéto podivné informace? Nebo jsem chybu udělal někde já? :? Jen pro informaci, chladič sedí dobře + jsem na čip procesoru dal teplovodivou pastu. Procesor je Athlon Barton 2200+ / 166Mhz FSB

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od forbidden »

U PC CHIPS je mozny uplne vsechno :twisted: Teoreticky by mohlo byt vadny cidlo i primo v CPU, ale spis to bude tou deskou. Tato znacka se hodi leda tak na vydlazdeni chodniku, ne do PC.

Uživatelský avatar
Martinsix
Příspěvky: 83
Registrován: 13 úno 2005, 01:00

#3 Příspěvek od Martinsix »

mam pocit ze tyto stary CPU cidlo v sobe nemeli. Jinak zkus nahrat novej BIOS treba to pomuze.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#4 Příspěvek od p32 »

Deska je v pořádku, ustřihni čidlo a jeď dál. Na intr opravdu nemusíš mít poslední model, jak se někteří snaží naznačit. Nech to běžet déle (tak 2 hodinky) a ověř si teplotu na CPU rukou. Nad 80 stupňů ti to stejně blokne sběrnici, tak to uvidíš průběžně.

Uživatelský avatar
jardajar
Příspěvky: 553
Registrován: 16 pro 2007, 01:00
Bydliště: Neratovice

#5 Příspěvek od jardajar »

A ten chladič je teplý, nebo studený? Může se stát že blbě sedí, CPU má 80, ale chladič je sotva vlažný...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Tato doska nema termistor vnutri CPU socketu (ako to mnohe Socket A dosky mavaju), pravdepodobne vie ukazovat len teplotu priamo z CPU - a to nevedia vsetky procesory. Takze ak ti sedi dobre chladic (to zistis tak, ze to nechas chvilu bezat, potom vypnes, das dole chladic a chytis CPU - nesmie byt horuce), kasli na to.

Uživatelský avatar
agent000
Příspěvky: 50
Registrován: 28 bře 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od agent000 »

Tak jsem to celé sundal, očistil chladič a CPU od teplovodivé pasty a koukám na čipu CPU nějaká ztvrdlá bílá s****a :x . Potom, co jsem to seškrábnul nehtem a pro jistotu očistil i chladič a znovu celé poskládal, tak teplota spadla na nějakých 50°C. Takže chladič jen nedosednul úplně na čip CPU, no nevšim jsem si toho :).
Po tom co jsem to díky vám takhle sprovovznil, mě trápí jiná věc. Bohužel mám omezené finanční možnosti, tak jsem to celé musel nacpat do starší AT skříně, která má zdroj verikálně takže sání CPU chladiče a sání zdroje(je tam 120mm fan) jsou proti sobě a to vyrábí strašnej kravál (asi jako zapnutej malej vysavač) tak mě napadlo, jestli by nevadilo desce a procesoru, kdybych větrák na zdroji otočil tak, aby místo sání a vyfukování tepla z case foukal vzduch na procesor? :twisted: Jde mi o to, že ze 400W zdroje to tahá asi 200W - 250W (spočítáno na PSU kalkulátru) takže ten zdroj by snad tolik topit nemusel... Co na to říkáte? V nějaký knížce jsem dokonce četl že dřív byly zdroje vstup vzduchu a výstup byl zepředu.

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#8 Příspěvek od Peterseal »

No neviem,snad nie.....
Ale nebudes mat potom dobry odvod tepla zo skrine...
Alebo to tak sprav a daj si treti ventilator dopredu skrine a sprav ho tak aby vyfukoval vzduch so skrine....

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

AT case so zdrojom na vysku som este nevidel. Skor to bude starsi ATX, robilo sa to bezne. Prve ATX zdroje dokonca fukali vzduch donutra, ale potom sa to prestalo robit, lebo to poriadne nefunguje. Budes fukat vzduch zohriaty od zdroja na procesor - ale ako ho potom budes odvadzat von? Vzdy musis mat ventilator na vyfukovanie, inak to nebude chladit.

Uživatelský avatar
agent000
Příspěvky: 50
Registrován: 28 bře 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od agent000 »

Aha no tak spíš starší ATX :) to s váma souhlasím. No odvod tepla bych to udělal jednoduše... prostě bych tam neměl bočnici, takhle si myslím že by to mohlo fungovat po kratší čas(měsíc, dva), než bych sehnal novější case. Zkusím s tím udělat pokus, a pak tady napíšu jak to funguje, případně jestli to má cenu stavět takhle :wink:

Uživatelský avatar
jardajar
Příspěvky: 553
Registrován: 16 pro 2007, 01:00
Bydliště: Neratovice

#11 Příspěvek od jardajar »

Teplo stoupá nahoru, takže je mnohem lepší, aby byl nahoře vzduch vyfukovaný.

Uživatelský avatar
zslaby
Příspěvky: 245
Registrován: 28 čer 2008, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od zslaby »

agent000 píše:Čau bastlíři, Tak si skládám kompa na intr a když už mám PC skoro hotový a zapnu ho (bez IDE zařízení) tak v pořádku najede BIOS, můžu ho prohlížet atd, ale dost mě udivilo to, že když jsem zabrousil do Hardware monitoru tak teplota CPU byla 110°C 8O rychle jsem si šáhnul na chladič CPU a tam bych to odhadnul na 30-40°C (bez problémů jsem na něm udržel ruku)...

Už jsem měl podobný problém s jiným chladičem na jiné desce, tam ovšem CPU mělo 80°C a málem jsem si spálil ruku o chladič...

Je normální že M848ALU (PC CHIPS) zobrazuje takovéto podivné informace? Nebo jsem chybu udělal někde já? :? Jen pro informaci, chladič sedí dobře + jsem na čip procesoru dal teplovodivou pastu. Procesor je Athlon Barton 2200+ / 166Mhz FSB
Chlape jedna rada nad zlato, udelal jsi Update BIOSU ? na posledni verzi ? ktera resila tvuj problem ??? :D

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#13 Příspěvek od p32 »

Takže jak jsem pochopil, tak před dotazem se nic nekontrolovalo a až postupem času se zjistilo, že CPU nemá kontakt s chladičem a k tomu je mezi zdrojem a CPU málo místa (asi ML607 apod.) Tak si kup za pět stovek vyšší Case, která má zdroj nad deskou (v bazaru i za 2-3 stovky) a nemusíš už nic řešit. Vzduch má procházet počitačem jak průvan v komínu, větrák na CPU má chladit CPU, větrák ve zdroji teplý vzduch vyhánět ven a dole má být nějaký vzstup vzduchu např. přes mřížku vpředu dole. Nic lepšího nevymyslíš, díry na boku jsou jen pro parádu a otevřená bočnice to jen zhoršuje.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“