kmitanie stabilizatoru?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Split
Příspěvky: 762
Registrován: 02 pro 2006, 01:00
Bydliště: Komárno

#16 Příspěvek od Split »

je to Uni-t UT30
Vsetko co sa da pokazit sa raz pokazi.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#17 Příspěvek od EKKAR »

Bohužel neznám, ale ta "třicítka" v typu je mi víc než podezřelá....
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

MaH

#18 Příspěvek od MaH »

Jo ten znám, mám ho taky. Kupoval jsem ho v SOS za asi dvì stovky. Používám ho jako šlùsmetr, a obèas na mìøení 230V v síti. Na nïc jinýho se snad asi ani nehodí.

Uživatelský avatar
Split
Příspěvky: 762
Registrován: 02 pro 2006, 01:00
Bydliště: Komárno

#19 Příspěvek od Split »

kontroloval som to PU 501..odchylka bola minimalna...ten panelmeter robi nejake blbosti..ten multimeter meria dobre
Vsetko co sa da pokazit sa raz pokazi.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#20 Příspěvek od EKKAR »

Nejde o to, jestli měří nebo neměří dobře - ale má na tom rozsahu 200mV příliš malý vnitřní odpor, takže ten referenční obvod zatíží víc, než by mu slušelo. Zkus to změřit něčím onačejším, co má garantovaný vstupní odpor 10Mega na všech rozsazích - bohužel, takové měřáky už nestojí 200 kaček a nedají se koupit v supermarketu nebo dokonce u ŤingŤongů.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Split
Příspěvky: 762
Registrován: 02 pro 2006, 01:00
Bydliště: Komárno

#21 Příspěvek od Split »

ale mne ani nejde o to ci to dobre meria alebo nie..ide mi o to ze ten multimeter to dobre meria lebo to tak aj matematicky vychadza...ten panelmeter to meria blbo...ja som to nemeral naraz s obidvoma..najprv s jednym a potom s druhym...skusim to zajtra este raz pomerat...mozno ze tam bol zase blby kontakt...obecne by mi to bolo jedno ale ten panelmeter ma stal 250 Sk..a to nie je u mna nejaky lacny peniaz..
Vsetko co sa da pokazit sa raz pokazi.

Uživatelský avatar
radekrd
Příspěvky: 642
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Moravský Krumlov
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od radekrd »

Nemá tam to měřidlo uvnitř zapojený nějaký dělič? Podle návodu tam jsou nějaké děliče a volí se propojkami nebo změnou rezistorů či co. A jak je řešené napájení toho panelového měřidla? Napájecí zem a zem měřeného obvodu někdy nelze propojit.


EKKAR píše: Některé prameny tvrdí, že je lépe nahradit vnitřní napěťový normál vnějším referenčním zdrojem, například s TL431. Reference se tak i tak nastaví jednoduše tím způsobem, že se stavěný V-metr připojí k vnějšímu napětí menšímu než je jeho maximum spolu s kontrolním a trimr na referenci se nastavuje tak dlouho, až oba V-metry ukazují stejný údaj - jak stavěný, tak kontrolní. Jestli to nepůjde, písni mi po ICQ, něco vymyslíme.
To je popsáno přímo v katalogovém listu, problém je totiž v tom, že obvod má při napájení LED zobrazovačů poměrně vysokou a proměnlivou výkonovou ztrátu, která způsobuje výrazné kolísání teploty čipu a tím i napětí vnitřní band-gap reference (a ujíždí to dost nehorázně), což způsobuje nestabilitu údaje a problémy při nastavování. Proto se doporučuje požít vnější referenci (nebo lze použít předřadné odpory pro segmentovky a ztrátový výkon se sníží). Existuje i verze která má tuto chybu opravenu.

Uživatelský avatar
Split
Příspěvky: 762
Registrován: 02 pro 2006, 01:00
Bydliště: Komárno

#23 Příspěvek od Split »

ale mam dojem ze uz viem kde je chyba..totiz pred dvoma dnami som omylom asi na sekundu opacne zapojil napajanie toho panelu..potom som to rychlo vybral a otocil a ukazovalo to jak predtym...ale mam dojem ze sa stihlo poskodit asi zopar obvodov v tej 7107...lebo teraz som to pripojil na 150mV odmeranych aj multimetrom aj PU 501 a ten panelmeter ukazoval mimo rozsah..
Vsetko co sa da pokazit sa raz pokazi.

Uživatelský avatar
Split
Příspěvky: 762
Registrován: 02 pro 2006, 01:00
Bydliště: Komárno

#24 Příspěvek od Split »

tak a asi vyriesene...cina zase sklamala...meral som referencne napatie..dalo sa nastavit od 150 do 190 mV...takze asi musim vymenit trimer na tom panelmetri...
Vsetko co sa da pokazit sa raz pokazi.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od ZdenekHQ »

Dej si na to bacha - jen jsem se jednou dotknul mikropájkou displeje za účelem přepnutí rozsahu při provozu, zhasnul a bylo po něm.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Split
Příspěvky: 762
Registrován: 02 pro 2006, 01:00
Bydliště: Komárno

#26 Příspěvek od Split »

tak samozrejme ze to nebudem robit za prevadzky...a 7107 predtym vyberem z puzdra...
Vsetko co sa da pokazit sa raz pokazi.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#27 Příspěvek od EKKAR »

Split píše:...a 7107 predtym vyberem z puzdra...
Tak to teda chci vidět, jak ho potom budeš nahánět zase zpátky!!! :lol: :lol: :lol:
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
radekrd
Příspěvky: 642
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Moravský Krumlov
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od radekrd »

Jednoduše, ty snad nemáš doma bondovačku? :)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#29 Příspěvek od EKKAR »

Bondovku používám - bondovačku neee... Ale představa 7107 vyloupnutý z bakelitu mě dostala...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Split
Příspěvky: 762
Registrován: 02 pro 2006, 01:00
Bydliště: Komárno

#30 Příspěvek od Split »

jaj dockaj ne z plastoveho puzdra :lol: ja som myslel z tej patice....
Vsetko co sa da pokazit sa raz pokazi.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“