AIWA XS-Z1100

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
marimm
Příspěvky: 185
Registrován: 25 říj 2005, 02:00
Bydliště: Západné Slovensko
Kontaktovat uživatele:

AIWA XS-Z1100

#1 Příspěvek od marimm »

Zdravím všetkých prítomných. Zháňam schému na moju vežu AIWA XS-Z1100. Nemáte niekto? Vopred ďakujem.

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#2 Příspěvek od SIDTIM »

Shema nemám. Ale snad někdo pomůže, když popíšeš své nesnáze. Co zlobí??
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
marimm
Příspěvky: 185
Registrován: 25 říj 2005, 02:00
Bydliště: Západné Slovensko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od marimm »

Mám zatiaľ len takýto problém. Pri vypínaní zdôraznenia basov mi puká v jednom reproduktore. Tú schému zháňam preventívne, lebo tá veža už má asi 15 rokov. Tak čakám, že už každú chvíľu niečo odíde.

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#4 Příspěvek od SIDTIM »

Čím starší Aiwa, tím lepší. Věže vyrobené před 15 lety jsou úplně v jiné kategorii, než dnešní plastovky. Určitě se jim vyplatí péče, škoda jich vyhazovat.. Měl jsem kdysi deck 660tku, z roku 1985, to byly zlaté ajwácké časy. Ono, i to logo se tehdá psalo jinak. Už tohle je měřítko kvality. Od dob "baňaté Aiwy" to jde do ...ele.
Podle popisu bych podezíral nějakou kapacitu, vzhledem k době provozu asi elyt. Nemusí být zrovna někde u korekcí (má ta věž signálový procesor? Některé Aiwy z té doby měly běžně i nastavitelné digit. echo pro karaoke a spoustu jiných parametrů). Může to být vazební kond, ale klidně i nějaký elyt v koncáku. Tam je teplo a vůbec bych se nedivil, že už je některý mumifikovaný.
Pokud máš ESR tester, tak elyty prohlídni. Vč. těch ve zdroji.
Správně soudíš, že přijdou problémy. Aiwy trpí na vytahané řemínky a zatvrdlé kladky mgf části, nutno promazat mechanismy serv. Ale konkurence jsou na tom podobně.
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
marimm
Příspěvky: 185
Registrován: 25 říj 2005, 02:00
Bydliště: Západné Slovensko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od marimm »

Vďaka za radu. Myslel som si, že to bude nejaký kondík. Hneď ako bude trochu času, tak to zmerám ESR metrom.
S tými kladkami a remienkami máš úplnú pravdu. Tie musím tiež vymeniť.
Táto veža má signálový procesor.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#6 Příspěvek od keemo »

najhorsie boli tie ploche gumicky...to sa s_alo uz po pol roku-vlastna skusenost...mam nsx-v70 z 96-teho a gumicky klasicke, asi povodne ale v perfektnom stave.jedine tie male som musel vymenit lebo nevladala pretacat...valceky povodne a zachovale...pravidelne ich cistim takym pripravkom na gumu...su pekne pruzne. menila sa optika,a este by som mal niekedy mikrospinace povymienat bo haluzia ale nece sa mi...

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“