Samsung CW-28C33W

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
radovanhlavacek
Příspěvky: 413
Registrován: 08 kvě 2007, 02:00

#16 Příspěvek od radovanhlavacek »

Ano chápu je to know-how a to něco stojí. Může to být včudu obrazovka? Něco podobného jsem honil na Thomsonu s úplně vyšeptalou obrazovkou.
TO Kondik: jde mi to popsat alespon po SZ? Nebo je to opravdu tak moc tajné? Nezlob se, jsem natvrdlej, nezkušenej...

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#17 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 19:44, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
radovanhlavacek
Příspěvky: 413
Registrován: 08 kvě 2007, 02:00

#18 Příspěvek od radovanhlavacek »

Díky už jsem ti poslal odpověď....

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od workhard »

Slabá báň a už nestíhá automatika? Měl jsem tu jednu ORAVU přesně s tímhle tím... :roll:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
radovanhlavacek
Příspěvky: 413
Registrován: 08 kvě 2007, 02:00

#20 Příspěvek od radovanhlavacek »

Včera se mi podařilo trošku zlepšit obraz na 12 leté OTAVě, výměnou ellytů na horizontálu, vertikálu a na zesilovaci u obrazovky. Bylo to dohromady 6 ks - (70 Kč) a výsledek je lepší. Sice báňa už to bude mít skoro za sebou, ale na to že ležela ve šrotě, v bahně ukazuje moc hezky. Není to zrovna opravářské, protože jsem je neměřil. Tady se optám když změřím ellyt jednoduše pomocí měřáku kapacity na multimetru stačí to a nebo ještě musím mít nějaký specielní měřák pro měření kondíků při pulzním zatížení, myslím tím hodnoty ESR? Jak to chlapi děláte. Omloouvám se za odbočení od tématu SAMSUNGu.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#21 Příspěvek od Killroy »

Některé elyty se vyplatí změřit, jiné ihned vyměnit. Přijde na to kde ten elyt je a k čemu tam je. Pokud nemáš měřidlo, dá se leccos odhalit přikládáním kapacity. O kondech všeobecně, ESR a jeho měření se toho tady napsalo opravdu hodně a je to oblíbené téma. Tady třeba ESR tester: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ght=tester
a různě jinde. Použij vyhledávač.

Killroy
Naposledy upravil(a) Killroy dne 30 srp 2008, 08:54, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
radovanhlavacek
Příspěvky: 413
Registrován: 08 kvě 2007, 02:00

#22 Příspěvek od radovanhlavacek »

Ano díky. Pročtu.Občas to člověku v zápalu čtení nezapálí...

Uživatelský avatar
mifa
Příspěvky: 115
Registrován: 13 úno 2008, 01:00

#23 Příspěvek od mifa »

Kontrast byl na 90
jas 50
ostrost 50
Telavizi mě přivezl kámoš, při přepínání obrazu, uživatel, sport, měkký, šla asi 1 minutu dobře a pak do červena a po delší době to bylo slabší.
Je tam obrazovka THOMSON. Přehazoval u video procesoru hybridy KSE1D2 R,G,B a pořád ta červená. Ta Ug2 opravdu pomohla a na patici obrzovky je 425V.
Je časem na odpis, nebo jestli někdo ví u těchto Samsungu, co to dělá, budu rád.

Uživatelský avatar
mifa
Příspěvky: 115
Registrován: 13 úno 2008, 01:00

#24 Příspěvek od mifa »

Používám zkoušečku na elyty od www.zajíc.cz a ta nezklamala, je fakt dobrý odpájet jednu nožku, pro jistotu.

Uživatelský avatar
mifa
Příspěvky: 115
Registrován: 13 úno 2008, 01:00

#25 Příspěvek od mifa »

oprava www.zajic.cz :D

Uživatelský avatar
radovanhlavacek
Příspěvky: 413
Registrován: 08 kvě 2007, 02:00

#26 Příspěvek od radovanhlavacek »

OK díky za tip. Čili odpájíš jeden vývod a přes banánky a krokosvorky změříš potřebné hodnoty? ještě mě napadá, vzhledem k použití (u Zajíce) 100kHz nemusí mít měřič např. stíněný kabel? Nikdy jsem podobný měřič neviděl, jen o něm vím, tak se ptám.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#27 Příspěvek od rnbw »

Vacsinou sa da merat priamo v obvode - to je asi najvacsia vyhoda toho meraca. Niekedy to nejde - ked je paralelne k elytu zapojene nieco, co ovplyvnuje meranie - ukaze malo aj ked je elyt zly. Kabel nemusi byt tieneny. Pouzivam nejake stare meracie hroty.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“