CTV 280TXT- Po zapnuti najede a hned vypne.

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
elektronka
Příspěvky: 18
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

CTV 280TXT- Po zapnuti najede a hned vypne.

#1 Příspěvek od elektronka »

Dobrý den:Mam problém s udržením V:N. Pøi zatlaèení vypináèe a nasledovném povolení se rozsvítila zelená kontrolka a hned vypne do stenby a svití èervená letka. Když vypinaè držím tak vše najede ale když jsem chtìl ladit programy se na chvíli ukáže a ladí poøád dál do nekoneèná.Nemùže mi nìkdo poradit kde by mohla byt chyba.pøedem dìkují.

Uživatelský avatar
vamservis
Příspěvky: 236
Registrován: 09 úno 2005, 01:00
Bydliště: Krkonoše

#2 Příspěvek od vamservis »

A to držíš sit spinač a ještě stačíš ladit ?
Vyřeš nejprve zapínání TV.

Návštěvník

#3 Příspěvek od Návštěvník »

elektronka píše:Dobrý den:Mam problém s udržením V:N. Pøi zatlaèení vypináèe a nasledovném povolení se rozsvítila zelená kontrolka a hned vypne do stenby a svití èervená letka. Když vypinaè držím tak vše najede ale když jsem chtìl ladit programy se na chvíli ukáže a ladí poøád dál do nekoneèná.Nemùže mi nìkdo poradit kde by mohla byt chyba.pøedem dìkují.
Já mám problém s udržením moèe a stolice , když ètu takovéto pøíspìvky . Ivan

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#4 Příspěvek od Carel »

Anonym píše:Já mám problém s udržením moče a stolice , když čtu takovéto příspěvky . Ivan
Já mám také takový pocit,dotaz je laický,nebo je to joke.Jestliže ne,tak jak píše vamservis. 8O

Uživatelský avatar
elektronka
Příspěvky: 18
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#5 Příspěvek od elektronka »

Myslím když podložím spínaè,tak jsem skoušel ladit programy ,protože jsem mìni pemìt.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#6 Příspěvek od Mysteri »

Z akého dôvodu si menil pamäť, aká bola pôvodná chyba?

Uživatelský avatar
elektronka
Příspěvky: 18
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#7 Příspěvek od elektronka »

Puvodni chyba byla že nešlo nic,

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#8 Příspěvek od Killroy »

elektronka píše:Puvodni chyba byla že nešlo nic,
A výměnou paměti se ta chyba vyřešila? To asi ne...

Killroy

Uživatelský avatar
jezule
Příspěvky: 35
Registrován: 24 říj 2005, 02:00

#9 Příspěvek od jezule »

vždy když jsem měl tento problém tak tam chybělo některé napětí. Proměř si také některé odpory u 23 V

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#10 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 19:44, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#11 Příspěvek od Mysteri »

Pripájam sa k názoru ,,Killroy", takže tú pôvodnú pamäť daj naspäť, lebo ak sa Ti podarí telku rozbehnúť, budeš potom chcieť vstup do SM /lebo to je HIT, ktorý rieši asi všetko/ :lol: A teraz: Keď máš vypínač zapnutí a až potom pichneš vidlicu do siete, je TV v pohotovost. režime? Svieti LED? Alebo cykluje? Čo nameráš na sekundároch zdroja? Keď ho máš ,,podložený" :lol: , pri tom ladení sa Ti zobrazujú stanice a akurát ich neuloží? V tom prípade pozri 5V. Žiadna hodnota pod +5V nie je vhodná. Ale treba asi riešiť ako prvé to ,,podloženie" :wink: Potom možno pôjde aj to ladenie.

Uživatelský avatar
elektronka
Příspěvky: 18
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#12 Příspěvek od elektronka »

Pravì že mám napìtí všude tak jak má být jak v primaru tak v sekundaru , ve vìtvi na pamìt mam 5,05V prostì nevím proè neudrží V.N. a hned vypne.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#13 Příspěvek od Mysteri »

Ak Ti nefunguje aretácia sieťového vypínača, tak ho vymeň. Môžu blbnúť pomocné kontakty...To dedukujem z toho ,,podloženia"...Ak blbnú, potom je problém sa dostávať do jednotlivých funkcií.Môžu mať prechoďák aj niekoľko ohmov.

Uživatelský avatar
vamservis
Příspěvky: 236
Registrován: 09 úno 2005, 01:00
Bydliště: Krkonoše

#14 Příspěvek od vamservis »

Nechápu co má společnýho paměť se sitovým spinačem.
Sepnu spinač a telka jde nebo ne, když nejde nechám jej zapnutý a měřím napětí před zdrojem a poté za zdrojem, pokud je zdroj ve stanby pomůžu si DO nebo tlačítkem program a uvidím co se rozběhne.

Uživatelský avatar
pisarcik
Příspěvky: 22
Registrován: 15 pro 2004, 01:00

#15 Příspěvek od pisarcik »

Najskor si daj do poriadku ten sietovy vypinac! Vrat tu pamat naspat a potom napis konkretne, co je tam za chyba. Pre elektrikara je pojem "nejde nic" neznamy pojem, popis to odbornejsie (napr. nenabehne zdroj, cykluje zdroj......)

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“