Luxtronic BTV 2174 SR

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od pajosek2 »

Jestli tomu rozumím,tak jste tam narvali místo darlingtonu BU808 obyčejný BU 508? No,tak fakt dobrý. :opravar:
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
vamservis
Příspěvky: 236
Registrován: 09 úno 2005, 01:00
Bydliště: Krkonoše

#17 Příspěvek od vamservis »

Vžádným případě jsem neměl v umyslu nahradit BU 808 , BU508 ale náhoda tomu přála že jsem jí neměl v šuplíku.Katalog keru jak jsem psal výše uváděl BU 808 DF N 1500v/5A/50W tak jsem tomu věřil a dám tam BU 508 D 1500V/8A/34W
Důvěřuj,ale prověřuj !!!
Ještě že mám to forum.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od pajosek2 »

No,tak teď jsi mi to vysvětlil tak,že jsem z toho úplně blbej.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#19 Příspěvek od kokun »

vamservis píše:Vžádným případě jsem neměl v umyslu nahradit BU 808 , BU508 ale náhoda tomu přála že jsem jí neměl v šuplíku.Katalog keru jak jsem psal výše uváděl BU 808 DF N 1500v/5A/50W tak jsem tomu věřil a dám tam BU 508 D 1500V/8A/34W
Důvěřuj,ale prověřuj !!!
Ještě že mám to forum.
To "pajosek2" - Z katalogu KERR vyčetl pouze parametry toho BU808DFI - poněvadž tam ale není uvedeno "zesílení, čili Beta" a ani není napsáno, že se jedná o "darlington", tak tam jednoduše "narval" co bylo v šuplíku a co mělo "přibližné parametry". ""Kapišto???""

Honza - "kokúň"

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od pajosek2 »

Jaftááák, už tomu rozumím. On je to totiž dost podstatný rozdíl. Co se týká zesílení,tak nebylo to náhodou tak,že u spínacích trandů se BETA neuváděla?
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#21 Příspěvek od kokun »

pajosek2 píše:Jaftááák, už tomu rozumím. On je to totiž dost podstatný rozdíl. Co se týká zesílení,tak nebylo to náhodou tak,že u spínacích trandů se BETA neuváděla?
Nevím, jestli se "Beta" uváděla, či neuváděla, podstatné je, že mu katalog KERR neuvedl - ""darlington""!!! (Taky neměl "čumět" do prodejního kat., ale měl se podívat třeba na "datasheet" - ne?)
Honza

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#22 Příspěvek od Killroy »

A je v tomto případě vůbec potřeba se dívat do nějakého katalogu? Nechci nikomu sahat do svědomí, ale tohle by měl opravář znát a ne tápat. Je to dost triviální omyl.

Killroy

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#23 Příspěvek od kokun »

Killroy píše:A je v tomto případě vůbec potřeba se dívat do nějakého katalogu? Nechci nikomu sahat do svědomí, ale tohle by měl opravář znát a ne tápat. Je to dost triviální omyl.

Killroy
No, ale on tady není každý opravářem od "přirození".

Honza

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#24 Příspěvek od EKKAR »

Bohužel někdo je jen to "přirození"... :!: :!: :!:
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#25 Příspěvek od Killroy »

Kokun: Honzo neblbni, víš sám dobře že tohle jsou základní znalosti který bych měl mít pokud chci v tomhle něco dělat. A je úplně jedno zda se o to zajímám amatérsky nebo je to mým oborem. Prostě BU808 je darlington, BU508 není a pokud jsem se s těmito pojmy už někdy setkal, tak si nemůžu plést hrušky z jablkama a spoléhat při tom na dost pochybný katalog.

Killroy

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od pajosek2 »

No když použiju selský rozum,tak použiju to co má stejný nápis.Pokud nemám jistotu o náhradě,tak si nelajznu tam dát šuplíkovou zásobu.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#27 Příspěvek od kokun »

Killroy píše:Kokun: Honzo neblbni, víš sám dobře že tohle jsou základní znalosti který bych měl mít pokud chci v tomhle něco dělat. A je úplně jedno zda se o to zajímám amatérsky nebo je to mým oborem. Prostě BU808 je darlington, BU508 není a pokud jsem se s těmito pojmy už někdy setkal, tak si nemůžu plést hrušky z jablkama a spoléhat při tom na dost pochybný katalog.

Killroy
Tak všichni přeci víme, že takových špičkových opravářů, jako jsou např. v H.K., tady moc není - nebo se mýlím?

Honza

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#28 Příspěvek od Killroy »

kokun píše:Tak všichni přeci víme, že takových špičkových opravářů, jako jsou např. v H.K., tady moc není - nebo se mýlím? Honza
Ten je bez komentáře, protože to je fakt půl vola a půl včely... :D

Killroy

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od pajosek2 »

Půl vola a půl včely? Tomu nerozumím,to jako stojí jak vůl a chtěl by píchat jako včela nebo bzučí jak včela a píchal by jak vůl-to nejde.

Jsem z toho magor. :eyecrazy:
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#30 Příspěvek od EKKAR »

Ne Pájo - je sice pilnej a snaživej jako včelička, ale ÍÍ-KVÁ má hraničící s hovězím kleštěncem...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“