Posunuti (opozdeni) obdelniku o nastaveny cas

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
radekrd
Příspěvky: 642
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Moravský Krumlov
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od radekrd »

Marie Fůrie píše:
radekrd píše:MKO jdou nastavit tak aby spouštěly každou hranou. Musejí se spojit příslušné vstupy. Tudíž 74HC86 není nutné použít.
Tak to nevím, podle vnitřní struktury se vstupy A a B navzájem hradlují, takže pokud by to fungovalo, tak jen na základě hazardu a tudíž nespolehlivě.
Máš pravdu spojit se nedají, spletl jsem si to s jiným IO. Už mi jich prošlo pod rukama tolik... Nicméně i tak lze vystačit se dvěma IO (74HC74 + 74HC123).

Marie Fùrie

#32 Příspěvek od Marie Fùrie »

radekrd píše:
Marie Fùrie píše:
radekrd píše:MKO jdou nastavit tak aby spouštìly každou hranou. Musejí se spojit pøíslušné vstupy. Tudíž 74HC86 není nutné použít.
Tak to nevím, podle vnitøní struktury se vstupy A a B navzájem hradlují, takže pokud by to fungovalo, tak jen na základì hazardu a tudíž nespolehlivì.
Máš pravdu spojit se nedají, spletl jsem si to s jiným IO. Už mi jich prošlo pod rukama tolik... Nicménì i tak lze vystaèit se dvìma IO (74HC74 + 74HC123).
Tak to by mì docela zajímalo jak, já na to nepøišla, ráda se pouèím.

Uživatelský avatar
piitr
Příspěvky: 1003
Registrován: 19 říj 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od piitr »

Mně to přijde nějaké zbytečně složité. Když tam dám RC článek a komparátor (už tu bylo zmíněno), tak to podle mě úplně stačí. Je sice pravda, že se ten kondenzátor nevybije/nenabije úplně, ale pro dané časy to způsobí chybu tak 2,6%, tj. asi 100ns. To než to proleze těma třema integráčema, tak to o moc lepší nebude.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“