Hledám schéma na Belinea 103055

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MPazdera
Příspěvky: 26
Registrován: 13 pro 2005, 01:00
Bydliště: Suchdol nad Odrou
Kontaktovat uživatele:

Hledám schéma na Belinea 103055

#1 Příspěvek od MPazdera »

Zdravím.

Chci se zeptat, jestli někdo nemá schéma monitoru Belinea 103055. Potřebuji odstranit vadu v horizontálním rozkladu, na stínítku se zobrazí pouze asi půl cm silná svislá čára (asi vadný kond nebo tranzistor), popř. jestli už někdo něco podobného neopravoval. Mám schéma pouze na typ 103040, kde je podobné zapojení, ale označení součástek je úplně jiné, takže je to na nic. Díky moc.

Návštěvník

#2 Příspěvek od Návštěvník »

Taky scháním schéma na monitor Premio a nedaøí se.

Uživatelský avatar
lucer
Příspěvky: 11
Registrován: 02 říj 2005, 02:00

#3 Příspěvek od lucer »

Stejny problem resim u monitoru Compaq 9500 PE1135P, kdyby bylo
schematko opravovalo by se lepe. Jestli ho nekdo ma muzu poprosit o zaslani? De.kuji

Uživatelský avatar
MPazdera
Příspěvky: 26
Registrován: 13 pro 2005, 01:00
Bydliště: Suchdol nad Odrou
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od MPazdera »

Já jsem tam už našel proražený výkonový MOSFET tranzistor a 1W odpor sériově k řídící elektrodě. Náchází se to asi někde v buzení horizontálu, přesněji jsem to bez schématu neurčil. Výměna nepomohla, obojí se odpálilo znovu. Všechno jsem okolo proměřil, ale nic moc chytrý nejsem. Horizontál v monitoru je tak 3x složitější, než v běžné televizi, protože narozdíl od TV se mění rozlišení a s tím spojené frekvence rozkladu. Bez schématu s tím nehnu :cry: .

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#5 Příspěvek od daton »

No mě zase u toho Premia občas třeba 2 za den práskne VN a zase to najede a při nižším rozlišení a frekvenci se rozostří a poklesne jas. Při zvýšení frekvence nebo rozlišení a někdy stačí i při jiném obrázku který má větší množství světlé scény se vše vrátí do normálu. Příjde mi to jako by zafungovala nějaká ochrana při překročení hodnoty vysokého napětí ale vůbec nejsem bez schematu v obraze muže jít stejně dobře o zajimavou závadu.

Uživatelský avatar
dayslypper
Příspěvky: 292
Registrován: 28 dub 2006, 02:00
Bydliště: Praha / Česká Třebová

#6 Příspěvek od dayslypper »

Tady jsem našel servisní příručku k 103052. Je to asi nejpodobnější model co tam je.
http://www.eserviceinfo.com/download.php?fileid=13377

Ale ještě lepší by byla možná alespoň k 106055.

Mám asi ten samý problém. Po zapnutí se zobrazuje jen svislý mírně se vlnící pruh šířky cca 5cm asi na 5 vteřin a pak se monitor sám vypne. Při tom trochu píská, jako když to přeženu při nastavování frekvence.

S páječkou sice umim, ale nejsem elektrotechnik, tak jestli na to někdo přijdete, tak bych Vás chtěl poprosit, jestli byste pak nenapsali, co mám koupit za součástky a kde to vyměnit. Prosím.

Snad ta dokumentace pomůže.

Uživatelský avatar
ptacema
Příspěvky: 1
Registrován: 03 říj 2007, 02:00

#7 Příspěvek od ptacema »

tak k te belinea 103055!Pricinou je konndenzator ktery znici dalci soucastky okolo.Tak ze 10 mikto kondik,odpor,SFP9634 a C5584.Jelikos mi to opravoval kamarad,tak me ujistil ze jse soucastky sehnat nedaji!Ale rikal mi ze podobne streva jsou v monitorech hiunday.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Kondik a odpor sa urcite zohnat daju. Ten SFP9634 je P-MOSFET (250V, 5A, 1,3ohm) a 2SC5584 je NPN tranzistor. V Avelmaku maju ten 2SC5584 a IRFI9634G alebo SFS9634.

Uživatelský avatar
dayslypper
Příspěvky: 292
Registrován: 28 dub 2006, 02:00
Bydliště: Praha / Česká Třebová

#9 Příspěvek od dayslypper »

Tu Belineu jsem už dal do sběrny, takže už asi nic. :?

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 262
Registrován: 25 bře 2004, 01:00
Bydliště: Most

#10 Příspěvek od Jindra »


Uživatelský avatar
dayslypper
Příspěvky: 292
Registrován: 28 dub 2006, 02:00
Bydliště: Praha / Česká Třebová

#11 Příspěvek od dayslypper »

díky, škoa jen, že to nebylo o rok dříve :? . Dal jsem to do servisu a myslím, že říkal (nejsem si úplně jist), že to bylo špatné trafo. Že kdyby ho obědnal, vyšlo by to určitě víc než 1000. Je tato diagnóza možná.

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 262
Registrován: 25 bře 2004, 01:00
Bydliště: Most

#12 Příspěvek od Jindra »

VN trafa bohužel nejsou nejlevnìjší

Jindra

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“