Po vypnutí do stand-by píská zdroj

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
aleš

Po vypnutí do stand-by píská zdroj

#1 Příspěvek od aleš »

Televize znaèka: ICE TV55SVT - znáte nìkdo tuto znaèku? Nedaøí se mi sehnat schema. Po výmìnì BU508 v horiz. ve studeném stavu nabìhne nìkolik minut do zahøátí mírnì roztažený obraz v horizontálním smìru, pøi pokusu vypnout pouze do stand-by režimu se ozývá pískání (skøípání). V zahøátém stavu vypínání probìhne OK. Máte nìkdo zkušenost? Díky.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

Rychle vyměň všechny elyty na primáru a asi taky něco na sekundáru, dokud to ješte jede.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
achil
Příspěvky: 221
Registrován: 01 pro 2004, 01:00

#3 Příspěvek od achil »

Bude rychlej nebo bude rána? Nohama k výbuchu a pozor na oči.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od forbidden »

Jak pise mi-ro, me to delal zdroj v PC a taky to byly elyty.

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

Re: Po vypnutí do stand-by píská zdroj

#5 Příspěvek od cabernet »

aleš píše:Televize značka: ICE TV55SVT - znáte někdo tuto značku? Nedaří se mi sehnat schema. Po výměně BU508 v horiz. ve studeném stavu naběhne několik minut do zahřátí mírně roztažený obraz v horizontálním směru, při pokusu vypnout pouze do stand-by režimu se ozývá pískání (skřípání). V zahřátém stavu vypínání proběhne OK. Máte někdo zkušenost? Díky.
Je v zdroji použitý nejaký integrovaný obvod?

aleš

#6 Příspěvek od aleš »

Žádný integráè ve zdroji není. Elyty jsem vymìnil, zmizela pouze deformace obrazu v horizontálním smìru ve studeném stavu, ale problém s vypínáním do stand-by pøetrvává. TV jsem dostal, zjevnì byla nìkdy pøed tím opravovaná. Otázkou je, jestli opraváø použil pùvodní souèástky nebo ekvivalenty. Schema bohužel nemùžu sehnat. Jinak hraje pìknì, je mi líto ji vyhodit.

Uživatelský avatar
dudlaxx
Příspěvky: 131
Registrován: 11 říj 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od dudlaxx »

cim je vypinana do st-by ?? pres tranzistory nebo pres rele ??
stepanska.no-ip.ido.cz
-Czech-Dc-Hub-

Uživatelský avatar
Santyr
Příspěvky: 116
Registrován: 04 čer 2005, 02:00
Bydliště: Moravské Budějovice

#8 Příspěvek od Santyr »

TV pravděpodobně bude do stb spínána přes tranzistor, který odešel díky vyššímu napětí ze zdroje.Mohou za to špatné elyty. Jedná se zřejmě o zdroj podobný LC. Když budeš tranzistor hledat, bude nedaleko od zdroje. Nemusí mít ve zkratu všechny vývody, ale pouze dva. Bývá i v pouzdře TO 92. Po vypnutí do stb ti může TV jít jako bez signálu.

Santyr

Uživatelský avatar
dudlaxx
Příspěvky: 131
Registrován: 11 říj 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od dudlaxx »

jen dodam ze tam nejspise budou 2 ... jeden vykony NPN a jeden maly PNP
jsou vedle a byvaji spatne oba .... Vymenit vsechny elyty ve zdroji a take ve vetvi tech tranzistoru ...
stepanska.no-ip.ido.cz
-Czech-Dc-Hub-

aleš

#10 Příspěvek od aleš »

Elyty už jsem mìnil, spínací tranzistor také. Trafíèko ve zdroji syèí po pøepnutí do st-by pouze ve studeném stavu. Po zahøátí TV vypínání do st-by probíhá OK. Napìtí na výstupu trafa 108V a 16,5V, za spínacím tranzistorem 107,5V (zapnutý stav) a ve st-by 117V a 14,9V a za spínacím tranzistorem 3,3V. St-by ve studeném stavu (syèí trafo) 129V a 9,4V a za spín.tr. 2,27V. Nìkdo pøede mnou mìnil tranzistor na primáru zdroje, mám podezøení spíš nìkde tady.

aleš

#11 Příspěvek od aleš »

Tak jsem zatím pøišel na teplotní závislost tranzistoru S2000AFI ve spínaném zdroji. Uvedený jev vzniká, když je studený. Dále jsem pøišel na to, že když snížím napìtí na 100V (ve st-by 108V), tak se zdroj chová za všech okolností normálnì. Zdá se mi to ale už dost málo. Mùže to nìèemu uškodit? Na kvalitì obrazu jsem zmìnu nezaznamenal. Díky za radu.

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Mourek »

Když jsem někdy takovouhle televizi opravoval tak jsem v tom zdroji vyměnil vše polovodivé a všehny elyty

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“