Něco málo o sluchátkách

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#136 Příspěvek od stepa »

No s hlinikem si docela tykas...je to pekny.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
svmbass
Příspěvky: 157
Registrován: 04 srp 2007, 02:00
Bydliště: Val. Klobouky

#137 Příspěvek od svmbass »

Bastlecsi na hliníkové slitiny nic jednoduššího, než obyčejné otryskání povrchu křemičitým pískem. Černý mat ve spreji RAL9005 na tom drží jak sto čertů :D

Uživatelský avatar
BASTLECS
Příspěvky: 244
Registrován: 29 říj 2007, 01:00

#138 Příspěvek od BASTLECS »

stepa píše:No s hlinikem si docela tykas...je to pekny.
No a teď začínám koketovat s myšlenkou na lampáč. A už mám v hlavě myšlenku na netradiční future desing. S tím si chci tedy opravdu vyhrát, musí to být bomba. Tam ale hliník asi moc né. Spíš asi mosaz s galvanickou povrchovou úpravou (že by zlacená? :) ), a pozor...... na zahradě mi pěkně pomalu vysychá nádherná kořenovice z poražené třešně. Takže ????

Uživatelský avatar
tapedeck
Příspěvky: 23
Registrován: 09 črc 2008, 02:00

#139 Příspěvek od tapedeck »

BASTLECS píše:
stepa píše:No s hlinikem si docela tykas...je to pekny.
No a teď začínám koketovat s myšlenkou na lampáč. A už mám v hlavě myšlenku na netradiční future desing. S tím si chci tedy opravdu vyhrát, musí to být bomba. Tam ale hliník asi moc né. Spíš asi mosaz s galvanickou povrchovou úpravou (že by zlacená? :) ), a pozor...... na zahradě mi pěkně pomalu vysychá nádherná kořenovice z poražené třešně. Takže ????
Dělej to z té kořenovice a nad ovládací prvky dej oválné mosazné gravírované cedulky(power,volume,atd).

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#140 Příspěvek od Sendyx »

Pánové, když si hrajete s designem, tak to chce taky mít do toho co strčit, tj. něco fakt slušného. Jestlipak si pohrajete třeba s výstupákem tak, jako s designem ?

Uživatelský avatar
BASTLECS
Příspěvky: 244
Registrován: 29 říj 2007, 01:00

#141 Příspěvek od BASTLECS »

Sendyx píše:Pánové, když si hrajete s designem, tak to chce taky mít do toho co strčit, tj. něco fakt slušného. Jestlipak si pohrajete třeba s výstupákem tak, jako s designem ?

Ááááá, Mr. Sendyx po dlouhé době mezi sluchátkáři. :D
Tím výstupákem myslíš výstupní trafo? Pokud ano, tak by se jednalo o zapojení lampáče pro sluchátka, který výstupní trafo nepotřebuje. Bližší a odbornější vysvětlení určitě rád podá svmbass.

Uživatelský avatar
svmbass
Příspěvky: 157
Registrován: 04 srp 2007, 02:00
Bydliště: Val. Klobouky

#142 Příspěvek od svmbass »

Nic nemusím Sendymu vysvětlovat, ten se odtud přestěhoval na audioweb, kde je pečený vařený dnem i nocí a povýšil tam na VIP rádce. :D
Můj sluchátkový link je prolustrovaný, a tam je otcem myšlenky včetně zapojení Sinclair. :D

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#143 Příspěvek od Sendyx »

No, ony mne sluchátkáče budou asi v prosinci nějaké čekat, ale s trafama. Momentálně mne čekají jiné lampové HiFi nirvány, konkurenční produkce :)

Uživatelský avatar
svmbass
Příspěvky: 157
Registrován: 04 srp 2007, 02:00
Bydliště: Val. Klobouky

#144 Příspěvek od svmbass »

http://img33.picoodle.com/data/img33/3/ ... 56018b.jpg
http://img29.picoodle.com/data/img29/3/ ... 612bf3.jpg
http://img33.picoodle.com/data/img33/3/ ... 89b0ac.jpg
http://img32.picoodle.com/data/img32/3/ ... 2ce23d.jpg
Popis je proveden rukou a sprejem dvě vrstvy laku přes něj.
Zesilovač jsem taky doplnil poteciometry s možnost regulace basů a výšek, zatím nezapojeno. Mám v úmyslu pouze pasivní řešení bez dalších tranzistorů. Signál z CD přehrávače je hodně silný a rezerva výkonu zesilovače dostatečná. O velký zvih korekcí v tomto případě nejde. Uvidím co a jak, lépe řečeno uslyším…


Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#146 Příspěvek od stepa »

No co dodat :bigok:
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#147 Příspěvek od EKKAR »

Ty NEŘÁDE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
svmbass
Příspěvky: 157
Registrován: 04 srp 2007, 02:00
Bydliště: Val. Klobouky

#148 Příspěvek od svmbass »

Bastlecsi překrásná, nádherná práce, radost pohledět. A já si říkal, co jsi tak dlouho potichu, tedy musel jsi zabrat špónu. Možná jsem Tě trochu vyprovokoval k urychlení svou výše uvedenou „chudší“ prezentací. Snad jen popis mohl být gravírovaný…
Tvé fotky si ukládám do PC pro inspiraci kudy dále při bastlení.
Můžeš sdělit, jak se chovají korekce u sluchátkáče, nejsou-li moc citlivé? Asi bude toto dobré pro ubrání basů pro tvé přebasované sluchátka.

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#149 Příspěvek od PCman »

Takový dotaz jak jsi udělal ty popisky na čelní panel?Už to dlouho řeším aby i mé věci vypadali profi ale zatím jsem na nic nepřišel.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#150 Příspěvek od sinclair »

Ahoj kluci,
no, nakoupil jsem naprosto skvělé a pro sluchátkáče zcela ideální ruské dvojité výkonové triody 6N6P. Systémy zapojeny paralelně, předřazena jim bude další ruská děvočka 6N23P /ekvivalent E88CC/ a celé to zatáhnu nechutně silnou nfb. Katodový odpor tam bude vycházet jen kolem 50 ohmů i méně, napájecí napětí nemusí překročit 130V. Výstupní impedance bude tak nízká a výkon bude takový, že to podle mě bude schopno utrhnout palici. Musím na bastlšasi ověřit prototyp a finál vyrobí Milan. Těch 6N6P mám plnou prdel, asi dvacet.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“