TESLA 4245U MARTINO - problémy se signálovou částí

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
martinbbb
Příspěvky: 102
Registrován: 20 bře 2008, 01:00

#166 Příspěvek od martinbbb »

Oberleutnant píše:Ten kanálový volič jsem připojil na napájecí napětí 12V pomocí síťového zdroje a když jsem ladil potenciometrem, chovalo se to pořád stejně, tedy nešlo nic naladit.
Když obraz alespoň zrní, tak by OMF měla být funkční, kdyby byla vadná, tak si myslim, že by to ani nezrnělo a nereagovalo na přepínání předvoleb, jenom by to svítilo bílým jasem a přes obraz by se pohybovaly tenké bílé proužky.
Stejně si myslim, že to neladí kvůli nesprávně nastavenému napětí AVC a pracovního bodu AVC
ty když jsi byl maličkej, tak jsi mamince vypadl z kočárku a přímo na hlavičku, co??? potom co jsi teď předvedl ve svém příspěvku na tebe více nebudu reagovat....jak už tady jednou říkal Ivan, kup si kilo plastelíny a dělej si prdel z ní........doporučuji zelenou plastelínu, vojáčku.....třeba ti trocha zbyde a budeš si mít čím zaplácnout tu díru v hlavě......

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#167 Příspěvek od pajosek2 »

Oberleutnant píše:Ten kanálový volič jsem připojil na napájecí napětí 12V pomocí síťového zdroje a když jsem ladil potenciometrem, chovalo se to pořád stejně, tedy nešlo nic naladit.
Když obraz alespoň zrní, tak by OMF měla být funkční, kdyby byla vadná, tak si myslim, že by to ani nezrnělo a nereagovalo na přepínání předvoleb, jenom by to svítilo bílým jasem a přes obraz by se pohybovaly tenké bílé proužky.
Stejně si myslim, že to neladí kvůli nesprávně nastavenému napětí AVC a pracovního bodu AVC
No tak na tohle nemá sílu už ani já a to jsem hodně trpělivý.Možná mne to přejde.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#168 Příspěvek od Oberleutnant »

Tak konečně jsem trochu uspěl, už to ladí, ale zatim se mi podařilo naladit jen rozhlasové stanice v pásmu VHF.Zkusim tam připojit kvalitnější anténu a uvidim, jestli se mi podaří naladit i televizní stanice.Nevím, jak je to u tohoto voliče KTJ 92, tedy jestli se tu dá něco naladit i bez antény, protože u některých TV, např. u Oravy 131 naladim stanici i bez antény

Uživatelský avatar
martinbbb
Příspěvky: 102
Registrován: 20 bře 2008, 01:00

#169 Příspěvek od martinbbb »

Oberleutnant píše:Tak konečně jsem trochu uspěl, už to ladí, ale zatim se mi podařilo naladit jen rozhlasové stanice v pásmu VHF.Zkusim tam připojit kvalitnější anténu a uvidim, jestli se mi podaří naladit i televizní stanice.Nevím, jak je to u tohoto voliče KTJ 92, tedy jestli se tu dá něco naladit i bez antény, protože u některých TV, např. u Oravy 131 naladim stanici i bez antény
Hmmm, tak jestli celá závada byla v tom, že si tam neměl připojenou pořádnou anténu, nebo jinej kvalitní zdroj signálu (např. generátor) tak se s tou telkou nech vyfotit a někde to vystav, protože tohle se jentak nevidí....víš já nikomu nic zlýho nepřeju, ale je docela škoda že jsi při opravách tý telky nezařval..... (když si jí neměl gal. oddělenou od sítě) byl bys docela dobrej kandidát na Darwinovu cenu, jestli víš co to je......jinak i nadále platí to co jsem napsal v mém posledním příspěvku, že Ti dále nebudu radit, protože je to zbytečný a srandu si dělej z někoho jinýho......

Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#170 Příspěvek od Oberleutnant »

Všem lidem, kteří nevěřili tomu, že to Martino zprovozním, sděluji, že se mi konečně (byť po dlouhé době) podařilo tu telku zprovoznit, už normálně ladí na všech pásmech :bleble:
Dále sděluji, že problém nebyl pouze v tom, že tam nebyla připojená pořádná venkovní anténa, ale s tím voličem bylo několik problémů, mezi ně patří např. zkratovaný vývod AVC, potom zase zkrat u vývodu pro napájení a nakonec zkrat i u výstupu OMF, zkrátka byly zkratované všechny vývody, ale ne moji vinou
a nakonec bylo nesprávně nastavené napětí AVC v OMF, trimr byl nastaven úplně na doraz (což svědčí o tom, že se v tom někdo rejpal) a proto bylo to napětí zvýšené, nyní už je správné, tedy 9V
P.S. Nevěřil jsem tomu, že se mi tu telku ještě někdy podaří zprovoznit, už jsem dokonce uvažoval i o tom, že ji vykuchám na díly nebo ji prostě hodim ze skály :lol:

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#171 Příspěvek od pajosek2 »

No,dobře,už mne to trochu přešlo.K dokončení tohoto vlákna a i ve Tvém zájmu je sem vložit fotku obrazu z této telky.Už jsi sem jednou vložil obraz bez signálu,tak by to neměl být problém. Taky tady schází poděkování,protože to s Tebou byla dost fuška. Věř,že pouze sdělení,že to funguje a ,co tam bylo vydné nestačí.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
martinbbb
Příspěvky: 102
Registrován: 20 bře 2008, 01:00

#172 Příspěvek od martinbbb »

Já zase tímto sděluji, že celé toto vlákno beru jako cílenou provokaci z tvé strany nadporočíku...to že byl zkratovanej vývod AVC u tý průchodky, jsem ti napsal a radil hned úplně v prvním příspěvku, v tomhle dlouhým vlákně, to jak odstranit zkrat u MF vývodu z KV jsem ti taky poradil (ty tři metody) už před měsícem, to že je potřeba připojit anténu je doufám jasný i hlupákovi...že na kousek stíněnýho koaxu co vede od KV ke konektoru nechytneš nic.... docela divný je že, když ti všichni přestali radit je TV najednou opravená... jak jinak, už to přestalo být zábavný, co? dělat si z nás prču..... tak pozdravuj toho "neznámého" rejpala, co ti naschvál nastavil trimr až na doraz, předtím než jsi se v TV začal rejpat ty.....i toho co tam nadělal naschvál ty zkraty....já si myslím že všichni tři jste jedna a tatáž osoba...... tak zdar!

Uživatelský avatar
stevo59
Příspěvky: 467
Registrován: 16 čer 2007, 02:00
Bydliště: pod Tatrami

#173 Příspěvek od stevo59 »

Ja ti gratulujem k ukončeniu maratónskeho vlákna :lol: a tiež som zvedavý na tú fotku... Š.

Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#174 Příspěvek od Oberleutnant »

Zkusil jsem to nafotit, ale bohužel u této TV je už slabá obrazovka (budu ji muset zregenerovat), takže na foto vlastně nic neuvidíte (proto ani nemá cenu dávat sem tu fotku) a to jsem to ještě fotil ve tmě a bez blesku :( , asi budete muset počkat, až zregeneruju obrazovku...
jinak vám děkuji za rady, až na uživatele dementOberleutnant, který mi v tomto vlákně dokázal nejvíc rozzuřit, tak doufám, že dostal dlouhodobě BAN

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#175 Příspěvek od Lukas-Peca »

Jo ono nemá cenu sem dávat tu fotku. No ty jsi mi suvenýr. :twisted: Moc bych se nedivil, kdyby si někdo z těch, co ti radili, udělal výlet do Prahy s darem od přítele Lugera.
A s tím BANem se ozval ten pravý :flipa:

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#176 Příspěvek od Hejnicek »

To zírám,
namátkou jsem sem juknul a málem zástava.
Mìl jsem podezøení už kdysi dávno na poøádnou recesi.
Jo a pøíští nekoneèný téma se bude jmenovat
Regenerace obrazovky u TV Martino.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#177 Příspěvek od pajosek2 »

Oberleutnant píše:Zkusil jsem to nafotit, ale bohužel u této TV je už slabá obrazovka (budu ji muset zregenerovat), takže na foto vlastně nic neuvidíte (proto ani nemá cenu dávat sem tu fotku) a to jsem to ještě fotil ve tmě a bez blesku :( , asi budete muset počkat, až zregeneruju obrazovku...
jinak vám děkuji za rady, až na uživatele dementOberleutnant, který mi v tomto vlákně dokázal nejvíc rozzuřit, tak doufám, že dostal dlouhodobě BAN
To je divný,protože když jsi sem dával fotku s této telky,tak zrnění bylo celkem znatelné. Jé potřeboval bych poradit,nevíš,když fotím obrazovku mám tu čočku foťáku namířit směrem k obrazovce?
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#178 Příspěvek od masar »

Regenerace obrazovky ti bude trvat jak dlouho? Hlavně nepřeřízni aortu!
Taky bych se chtěl podívat, jak ti hraje Martino. :wink:

Uživatelský avatar
belkvl
Příspěvky: 267
Registrován: 01 lis 2007, 01:00

#179 Příspěvek od belkvl »

Prosim te ukazes mi to take ? Jak ti hraje Martino?

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#180 Příspěvek od pajosek2 »

Martinóóóó,jak zrníš???
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“