TESLA 4245U MARTINO - problémy se signálovou částí

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#181 Příspěvek od workhard »

Podařilo se mi sehnat tajné záběry TV MARTINO v akci po opravě :D
Přílohy
Martino ober.JPG
(16.14 KiB) Staženo 52 x
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#182 Příspěvek od pajosek2 »

jednoznačně vadná geometrie ve střední části obrazovky :lol:
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#183 Příspěvek od Maskot »

pajosek2 píše:jednoznačně vadná geometrie ve střední části obrazovky :lol:
No to je ihned po oprave,zbyva dostavit temi cudliky ktere jsou ukryty prave v te casti,ktera se Ti nelibila.Ovsem vstup do teto oblast bude problem,no nevim snad tu nejaky expert ma recept na vstup do servisniho menu :D

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#184 Příspěvek od pajosek2 »

jak se vstupuje v tomto případě do servisního menu si vůbec netroufám tvrdit. Pokud by to někdo chtěl řešit,tak jedině po 22té hodině prosím. :oops:
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
martinbbb
Příspěvky: 102
Registrován: 20 bře 2008, 01:00

#185 Příspěvek od martinbbb »

Ty jsi teda expert nadporučíku!! šak říkám už to přestalo bejt zábavný co? dělat si prču.......já myslím, že obrazovka ti svítí málo, jelikož jsi TV při svých zásazích tak znechutil, že jsi až otrávil katodu a elektronové dělo se stalo impotentním....

PS: ještě předtím než začneš křísit mrtvé, doporučuji zkontrolovat nastavení potenciometrů, které regulují jas a kontrast, jestli ti je zase nějaký sabotér nerozešteloval....stejnětak doporučuji vzít tvou bohatou měřící aparatůru a prověřit funkce těchto regulátorů, pokud vůbec něco regulují.....

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#186 Příspěvek od pajosek2 »

Já bych doporučil přeměřit šuplérou/kovovou/ vysoké napětí. 8O 8O 8O
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
martinbbb
Příspěvky: 102
Registrován: 20 bře 2008, 01:00

#187 Příspěvek od martinbbb »

Pokud to nepomůže a pokud tím posuvným měřítkem zjistíš že napětí by se dalo krájet , doporučuji vzít okenu a umejt obrazovku, třeba to pomůže.......

já vím že by se to tady nemělo zveřejňovat, ale poradím ti jak u této TV vstoupit do toho servisního módu, ve kterém případně obrazovku jednoduše odblokuješ.....tedy: všechny potenciometry na předním panelu, nastav na střed jejich dráhy, TV přepni na předvolbu 1, dále v OMF nastav šroubovákem feritová jádra všech cívek úplně nadoraz dolu, a nyní zapni TV hlavním vypínačem. V menu se pohybuješ potenciometrem řízení hlasitosti doleva a doprava a potenciometrem kontrastu - nahoru a dolu, hlavní vypínač slouží jako tlačítko OK.....ze servisního modu se dostaneš vytržením síťové šňůry ze zásuvky, nezapomeň ale předtím všehny nastavené parametry uložit do paměti třísknutím pěsti do skříně televizoru......

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#188 Příspěvek od pajosek2 »

TO: martinbb- :aplause: :aplause: :aplause:
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
martinbbb
Příspěvky: 102
Registrován: 20 bře 2008, 01:00

#189 Příspěvek od martinbbb »

pajosek2 píše:TO: martinbb- :aplause: :aplause: :aplause:
Já bych se zatím tak neradoval, náš kamarád Oberleutnant třeba zrovna teď při měření VN napětí kovovou šuplerou prožívá napínavé chvilky plné napětí, které je všude okolo něj a možná se vzduchem přenáší i na jeho nejbližší....

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#190 Příspěvek od kbulda »

pajosek2 píše:
Oberleutnant píše:Zkusil jsem to nafotit, ale bohužel u této TV je už slabá obrazovka (budu ji muset zregenerovat), takže na foto vlastně nic neuvidíte (proto ani nemá cenu dávat sem tu fotku) a to jsem to ještě fotil ve tmě a bez blesku :( , asi budete muset počkat, až zregeneruju obrazovku...
jinak vám děkuji za rady, až na uživatele dementOberleutnant, který mi v tomto vlákně dokázal nejvíc rozzuřit, tak doufám, že dostal dlouhodobě BAN
To je divný,protože když jsi sem dával fotku s této telky,tak zrnění bylo celkem znatelné. Jé potřeboval bych poradit,nevíš,když fotím obrazovku mám tu čočku foťáku namířit směrem k obrazovce?
Ty tomu snad nerozumíš.
Jak píše nadporučík " ve tmě a bez blesku ".
Zřejmě , když to fotil s bleskem, tak zjistil, že to není to pravé ořechové.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#191 Příspěvek od robo »

Jen Buh a snad i Lenin vi co Oberleutnant vlastne fotil. Jesli vubec neco fotil. A mel v ruce vubec fotak? Treba byl chvilku pred tim na WC a dosel tam papir :)

Uživatelský avatar
Primergy
Příspěvky: 143
Registrován: 25 led 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#192 Příspěvek od Primergy »

Proč tu obrazovku chce regenerovat? Vždyť mu ještě jasí docela dobře... pokud jí nedal záhul. :lol:
Pokud se pustíš do regenerace obrazovky, tak napiš přesný čas. Pujdu se na to podívat na Ještěd. Ta záře bude vidět na kilometry daleko. :lol:

Uživatelský avatar
belkvl
Příspěvky: 267
Registrován: 01 lis 2007, 01:00

#193 Příspěvek od belkvl »

Oberleutnant je i podplukovnik

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#194 Příspěvek od ZdenekHQ »

Je na čase, aby Bastlírna začala vydávat svůj vlastní Dikobraz. Materiálu je tady dost.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#195 Příspěvek od Oberleutnant »

Je normální, že to Martino bez signálu při nastavené hlasitosti na max šumí hlasitě a když něco naladim, zvuk programu už neni tak hlasitý(je spíš tišší) i když je hlasitost pořád nastavena na max?

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“