Exact Audio Copy

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Exact Audio Copy

#1 Příspěvek od jef111 »

Možná to patří do jiné kategorie, těžko říct ale jedná se o řešení audia tak snad, kdyžtak vlákno někdo kompetentní přesuňte...

Mám v tom programu problém se čtením ze všech mechanik v PC.
Na problém jsem narazil už u úvodního průvodce nastavením, kdy není schopen otestovat žádnou mechaniku, tvrdí že v ní není CD, i když v ní je.
Když do mechaniky vložím CD a nemám spuštěný EAC, funguje všechno v naprostém pořádku. Jakmile spustím EAC, najde tracky na CD a zobrazí je v seznamu, ale to jen v případě že jsem do mechaniky strčil CD před spuštěním EAC. Jinak nenajde nic.

Jakmile se po úspěšném načtení tracků (podle výše popsaného postupu) pokusím o grabnutí do čehokoliv, napíše to hlášku že se nepodařilo pro tuto mechaniku detekovat správný příkaz pro čtení.
Mechaniky mi to detekuje dobře a ve všech ostatních programech fungují správně. Např. i v CDex který mám nejradši, ale neumí FLAC což je pro mne velký nedostatek.

Zkoušel jsem si pohrát s nastavením ale nedaří se. Mám pocit jako by to něco blokovalo, protože když je spuštěný EAC, nefungují mechaniky ani v jiných programech. Asi to bude tím přímým přístupem programu.
Zkoušel jsem verze 0.99 prebbeta4 a 0.95 beta4, obě se chovají úplně stejně. Jinak pro práci s mechanikama mám nainstalované ještě programy: Alcohol 120% 1.9, Nero 7, UltraISO 8, CDex 1.7.

Netuší někdo kde by mohla být chyba?
Díky MArtin
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
honza_jan
Příspěvky: 425
Registrován: 22 lis 2007, 01:00
Bydliště: Doma

#2 Příspěvek od honza_jan »

Zkus vyhodit alkohol. Ne ten co máš v lednici, ale v počitadle. :D Moc grabovacího softu nainstalovaného najednou, se vzájemně pere, protože každý chce mit počitadlo plně pod kontrolou. Jinak Nero taky není žádný svatoušek vůči ostatnímu softu. Tipy máš, tak můžeš laborovat, co s čím se snese a co ne.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#3 Příspěvek od kevin_mitnick »

Jeste dulezita otazka:

Pod jakym OS fungujes ??? Pokud Windoes, tak verze a model (treba Vista Home).

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od jef111 »

kevin_mitnick píše:...(treba Vista Home).
8O No to bych si pomohl!! :lol:
Mám Windows 2000 Pro SP4 s balíčkem Rollup Update 5.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#5 Příspěvek od kevin_mitnick »

Tak to se s nejvetsi pravdepodobnosti EAC bije budto s Alkoholem (jak uz tady napsal honza), nebo jeste pravdepodobneji s rezidentni casti Nera (In CD) pro CD-RW media. Koukni dolu do systemoveho traye zda je spusten InCD a pokud ano, ukonci jej. Pak si pres Ctrl-Alt-Del zobraz seznam bezicich procesu a podivej se zda ti nebezi rezidentni cast Alkoholu. Pokud ano - ukonci. Pak zkus spustit EAC.



P.S. S tou Vistou by sis opravdu pomohl :wink: . Prave v ni totiz EAC a podobne grabovaci programy nerozbehas, protoze Vista jim nedovoli primy pristup k rizeni mechaniky. A uz jse par lidi na forech s podobnym problemem resil radou "dej do pryc Vistu"...

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od jef111 »

Tak už jsem to rozchodil...
Byl problém v nastavení samotného EAC, bylo nastavené externí ASPI a to nefungovalo. Po přepnití na wokenní to jde v pohodě.

Jinak k té Vistě - zdá se mi že se spíš víc odstraňuje jak instaluje :lol: Neustále za mnou chodí lidi ať jim to přeplácnu na XP protože v tom nic nejde... V okolí dosahu UTP od svého PC to nemůžu ani čut! :twisted:
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
yakl
Příspěvky: 436
Registrován: 14 dub 2005, 02:00

#7 Příspěvek od yakl »

Ešte by som sa pozrel do vlastností mechaniky, či je povolené digitálne čítanie, voľakedy som s tým mal problém u predchodcu dnešného Adobe Audition, ten mi zas nechcel ísť cez digitál.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od jef111 »

Ano přes digitál je to nastavené a funguje. Už jsem to kontroloval.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“