ESR merač

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#46 Příspěvek od helios »

Ja som zasa včera rozobral ATX zdroj, v ktorý intenzívne pískal v rytme zaťaženia základnou doskou. (Maxpower PX-350). Na sekundárnej strane boli elyty zn. Canicon, 4 kusy nafúknuté s dobrým ESR, jeden nenafúknutý 2200/10V s ESR vyšším o dva rády. Celkovo bol ten zdroj vnútorne dosť prasácky prevedený, napr. tlmivka narvaná tesne na chladič, výrobca sa s ňou nepáral, vrazil medzi sľudovú podložku... :?
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#47 Příspěvek od cabernet »

Poskladal som stavebnicu od p. Zajice, ozivil som ju podla navodu. Pise, ze ked je merac spravne oziveny, ze bezny kondenzator s kapacitou vacsou ako aso 5 mikro F by mal byt ESR vzdy pod 10 ohmov. Mam uz dlhsie odlozene elyty, ktore som doteraz meral len na kapacitu. U niektorych bola merana kapacita mensia, u ostatnych dobra, ale predsa boli tieto pricinou poruchy, pretoze pri ich vymene za novy elyt som vlastne odstranil poruchu zariadenia. Bolo to teda doteraz opravovane skusmo a zdlhavo. Preto som si kupil spominany ESR merac.
Prosim, ak ho niekto mate, napiste mi prosim navod na jeho pouzite, aby som sa mohol nan spolahnut.

Dakujem.

Uživatelský avatar
kaarfii
Příspěvky: 60
Registrován: 12 čer 2008, 02:00
Bydliště: okr. Trutnov

#48 Příspěvek od kaarfii »

My máme doma v PC zase základní desku, která má elektrolyty osázený těsně vedle chladiče CPU. Jsem zvědavej, kdy na ní zase půjde něco do háje.

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#49 Příspěvek od cabernet »

Takze, cim vyssi namerany odpor na ESR meraci, tym je kondenzator kvalitnejsi a prevadzkyschopny? Aby mi to bolo jasne.

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#50 Příspěvek od helios »

Presne naopak. Mal by mať čím nižší vnútorný odpor voči striedavému prechádzajúcemu prúdu. Tabuľka vedľa LED ti ukazuje, aký minimálny odpor musí mať elyt, aby bol považovaný za dobrý.

Zbytečná citace celého předchozího příspěvku vymazána. Používej konečně tlačítko Obrázek nad a pod vláknem!
Hill
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#51 Příspěvek od cabernet »

Presne ako pises, tak to je. V rychlosti som to zle napisal. Takze ked svieti prislusna LED s danou meranou kapacitou, musi tomu zodpovedat aj symbol rozsvietenej LED(kruh vo stvorceku- nie prazdny stvorcek) ???

Zbytečná citace celého předchozího příspěvku vymazána. Používej konečně tlačítko Obrázek nad a pod vláknem!
Hill

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#52 Příspěvek od helios »

Áno, zelené symboly led ukazujú, v akom rozsahu by mal byť kond podľa uvedenej kapacity. Čím nižší odpor, tým lepšie. :)
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#53 Příspěvek od rnbw »



Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#54 Příspěvek od helios »

Kondy Canicon som nahradil značkou Samwha (iné som nezohnal). Sú trochu hrubšie, tak bolo umenie ich tam narvať. Na primáre som ponechal elyty HEC, vyzerali aj podľa merania ešte dobré. Zdroj bol pôvodne súčasťou skrine na P4, teraz tam je Fortron, tento použijem na P2/450, tam bude stačiť. A keď časom umrie aj tam, vyberiem HDD a zvyšok využijem ekologicky... :lol:
Přílohy
Best Way To Use Computer.jpg
(77.63 KiB) Staženo 190 x
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#55 Příspěvek od rnbw »

Mas pravdu, velke elyty na primare v PC zdrojoch odchadzaju malokedy - a ked odidu, tak to spravidla na nich vidiet :D

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#56 Příspěvek od SIDTIM »

Také jsem měl ručkový esr měřič "samo-domo-bastl", ale na doporučení tady na fóru jsem koupil Zajíce. K plné spokojenosti. Sice to něco stálo, ale rozlišení je lepší a již několikrát odhalil to, co starý měřič nikoli.
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
cyberspy
Příspěvky: 266
Registrován: 09 črc 2006, 02:00
Bydliště: nové zámky, SR
Kontaktovat uživatele:

#57 Příspěvek od cyberspy »

AMD Athlon
www.pctuning.sk

Uživatelský avatar
mira2830
Příspěvky: 238
Registrován: 05 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#58 Příspěvek od mira2830 »

prijde mi, ze umi to samy jako ten, co jsem si zbastlil podle KE asi za stovku... jen ma displej misto rucicky a ma funkci navic -indikator slaby baterie :D

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#59 Příspěvek od rnbw »

Ale rozsah od 0,01 je pekny. Tym by sa mali dat merat aj low-ESR elyty.

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#60 Příspěvek od Devo70 »

Ten merak z KE 01/2004 s.35 má kalibračný potenciometer 5K. Je to hodnota kritická? Lebo mám len 2K2 a 10K poťak.
Přílohy
ESR merak.gif
(46.35 KiB) Staženo 1045 x

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“