SENCOR SN 38

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
GEEL
Příspěvky: 211
Registrován: 09 čer 2004, 02:00
Bydliště: Puchov-SR

SENCOR SN 38

#1 Příspěvek od GEEL »

Zdravim Vas.
Neviete mi poradit ohladom tohto micro systemu.Problem je v tom ze niektore cd nenacitalo a niekedy pri pokuse nacitat cd vyplo do stand-by rezimu.Pri nastaveni lasera to zcasti pomohlo.Tak som objednal optiku SOH AAU od samsungu a vymenil.Teraz po zavreti dvierok vypne do pohot. rezimu,vobec neroztoci motor.Skusil som odpojit konektor motora a pustit cd.Vtedy nevyplo vezu a stale akoze nacitaval disk (samo. odp. motor).Po zasunuti konektoru roztocilo disk a nacitalo bez problemov bez vyhodenia do standby.Motor sa toci lahko.Neviete poradit.Dik moc.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od pajosek2 »

asi jsi při montáži té nové optiky do něčeho drbnul. Jen tak mimochodem,odpájel jsi přepravní antistatickou propojku?
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
GEEL
Příspěvky: 211
Registrován: 09 čer 2004, 02:00
Bydliště: Puchov-SR

#3 Příspěvek od GEEL »

Nemohol som do nicoho "drbnut",ako pises-optik mam vymenenych tak zodvadsat a viac a tiez dualne dvd.A ci som nezabudol odletovat antistaticku prepojku.Ano ale to bola prva dvd optika a to su uz roky.Asi si si vsimol pri citani prispevku ze to tiez robilo predtym.Takze dik.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od pajosek2 »

No,víš tady nikdy nevíš s kým máš tu čest. Nemohl jsem vědětjestli je to Tvá první optika nebo jich máš za sebou víc.
Teď k závadě,podle mne je to způsobeno poklesem napětí při záběru té CD mechaniky.Samozřejmě při poklesu napětí na určitou mez to skočí do STBY.Já osobně bych se pověsil s měřákem,nejlépe ručkovým,postupně na všechny napájecí napětí.Samozřejmě je to nutné měřit při načítání toho CD. Moc úspěchů si od toho,ale neslibuj,protože se Sencorama mám dost špatné zkušenosti a pokud se mi některý podařilo zprovoznit,tak to bylo el.kondama.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#5 Příspěvek od PCman »

Nevím jaký tam je spindle motor ale počítám že tam bude stejný shit jak davá Sencor do svých DVD přehrávačů která često odcházejí.I když motor jede lehce bez drhnutí může být vadný.Pokud máš po ruce nějakou vadnou mechaniku z PC tak z ní vytáhni motor a dej ho do té věžičky myslím že tím se problém vyřeší.

Uživatelský avatar
GEEL
Příspěvky: 211
Registrován: 09 čer 2004, 02:00
Bydliště: Puchov-SR

#6 Příspěvek od GEEL »

Dik.Pozriem niaku mechaniku a uvidim.

Uživatelský avatar
proel64
Příspěvky: 464
Registrován: 28 led 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od proel64 »

Nepoblikava ti pri nacitavani podsvietenie displaya?Riesil som tento problem u ineho sencora a chyba bola v zdroji.Proste pri nacitavani stupne odber cca na 0,7az 1A a zdroj to nestihal udrzat,bola to nieco podobne ako mas ty ale trocha starsi model....

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“