porblém s tiskárnou HP DeskJet 640C

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
deve007
Příspěvky: 13
Registrován: 23 pro 2005, 01:00

porblém s tiskárnou HP DeskJet 640C

#1 Příspěvek od deve007 »

potreboval bych poradit fungovala mne tato tiskarna bezproblemu az z niceho nic pri tisknututi vtahne pampir jako by se chystala k tisku. a nasledne vyhodi chybovou hlasku bez jakyho koli zapoceti tisku chyba - probiha tisk. ani po formatu a preinstalovani systemu zavada pretrvava zkousel jsem ji vycistit preinstalovat nejnovejsi ovladace a porad se mne nedari ji znovu rozchodut. poradil by mne nekdo co a jak by se s tim dalo delat?? diky za rady

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Mourek »

zkus nejprve tisk v lokále, tedy odpoj kabel od PC zapni tiskárnu a podrž tlačítko posuvu papíru cca 10s až začne blikat kontrolka . Pak ho pusť a uvidíš. Pokud vytiskne stránku tak je to kabel , ovladač apod. Pokud pouze natáhne papír tak je to možná čidlem přítomnosti papíru taková páčka ze v cestě papiru, poblíž dráhy válce. čidlo je optické, může být zaprášené. Pak se taky může zadírat vozík hlav na tyči, může být vadný motor nebo čidlo které snímá polohu hlav. Pokud bliká oranžová kontrolka může jít o vadné hlavy.

Uživatelský avatar
deve007
Příspěvky: 13
Registrován: 23 pro 2005, 01:00

#3 Příspěvek od deve007 »

Mourek píše:zkus nejprve tisk v lokále, tedy odpoj kabel od PC zapni tiskárnu a podrž tlačítko posuvu papíru cca 10s až začne blikat kontrolka . Pak ho pusť a uvidíš. Pokud vytiskne stránku tak je to kabel , ovladač apod. Pokud pouze natáhne papír tak je to možná čidlem přítomnosti papíru taková páčka ze v cestě papiru, poblíž dráhy válce. čidlo je optické, může být zaprášené. Pak se taky může zadírat vozík hlav na tyči, může být vadný motor nebo čidlo které snímá polohu hlav. Pokud bliká oranžová kontrolka může jít o vadné hlavy.
tak jsem to zkusil bez kabelu aby vytiskl tu ukazkovou stranku ani nenatahl papir a blika oranzova kontrolka takze to bude tonerem a vadnejma hlavama?

Uživatelský avatar
deve007
Příspěvky: 13
Registrován: 23 pro 2005, 01:00

#4 Příspěvek od deve007 »

a to jinak jak novym tonerem asi nezpravim ze?

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#5 Příspěvek od Nagant »

Asi ne, možná odešla ta cartridge elektricky a pak jedině novou. Možná zkusit ji vycvaknout, očistit hadříkem kontaktní plošky a zase zacvaknout. Ale velkou naději nedávám.

Uživatelský avatar
deve007
Příspěvky: 13
Registrován: 23 pro 2005, 01:00

#6 Příspěvek od deve007 »

Nagant píše:Asi ne, možná odešla ta cartridge elektricky a pak jedině novou. Možná zkusit ji vycvaknout, očistit hadříkem kontaktní plošky a zase zacvaknout. Ale velkou naději nedávám.
ja bych nerad vyhodil necely 2000 za novou cartrige da se nejak zjistit ze to je v ni ta zavada?? kontakty jsou dobry ale barevna cart. vypada tak trochu prazdneji mohlo by to bejt aji tim??

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Mourek »

To je problém, zkus omýt lihem plošky na kartridžích, dále omýt jehličky na vozíku . Prohlídni kšandu k vozíku jestli nepraskla. Zkus jak se pohybuje vozík a pokud jde ztuha tak namáznout vodicí tyč řídkým olejem na šicí stroje., rozhýbat a vytékající černy sajrajt otřít, opakovat několikrát.Vyfoukat stlačeným vzduchem nebo aspoň obráceným vysavačem. Jezdí při zapnutí a vypnutí hlava s kartridžema? Při vypnutí zajede do prava a je zamčena čisticí stanicí (nejde s ní pohnout)? Přizapnutí se uvolní a po otevření víka vyjede doprostřed? Pokud je to tak, tak by to chtělo zkusit ty kartrige u někoho kdo má tiskárnu, která je používá. Barevná je stejná pro řadu 6xx a černá je tuším jako v 610. Na vyzkoušení můžeš použít i vypsané nebo zaschlé (ale dobré elektricky). Tiskárna se bude chovat jako když tiskne, hlava bude jezdit, ale nic nevytiskne. Kupovat barvy jen tak je blbost, ta tiskárna je už dost stará a může být po ní. Tak na 80procent by mělo stačit vyzkoušet to co jsem napsal , a pak dát kartrige , ale je to dost velký riziko.

Uživatelský avatar
deve007
Příspěvky: 13
Registrován: 23 pro 2005, 01:00

#8 Příspěvek od deve007 »

Mourek píše:To je problém, zkus omýt lihem plošky na kartridžích, dále omýt jehličky na vozíku . Prohlídni kšandu k vozíku jestli nepraskla. Zkus jak se pohybuje vozík a pokud jde ztuha tak namáznout vodicí tyč řídkým olejem na šicí stroje., rozhýbat a vytékající černy sajrajt otřít, opakovat několikrát.Vyfoukat stlačeným vzduchem nebo aspoň obráceným vysavačem. Jezdí při zapnutí a vypnutí hlava s kartridžema? Při vypnutí zajede do prava a je zamčena čisticí stanicí (nejde s ní pohnout)? Přizapnutí se uvolní a po otevření víka vyjede doprostřed? Pokud je to tak, tak by to chtělo zkusit ty kartrige u někoho kdo má tiskárnu, která je používá. Barevná je stejná pro řadu 6xx a černá je tuším jako v 610. Na vyzkoušení můžeš použít i vypsané nebo zaschlé (ale dobré elektricky). Tiskárna se bude chovat jako když tiskne, hlava bude jezdit, ale nic nevytiskne. Kupovat barvy jen tak je blbost, ta tiskárna je už dost stará a může být po ní. Tak na 80procent by mělo stačit vyzkoušet to co jsem napsal , a pak dát kartrige , ale je to dost velký riziko.
jo pri zapnuti a vypnitu jede mez zdejmyho odporu vycistil jsem ji ksanda praskla neni i kontykty na kart. i na voziku jsem ocistil a barevna uz je prazdna ale cerna je jeste ok takze nejspis bude ta barevnanebo cernobila spatna elektricky jinak snad v necem jinym to nebude protoze si nechce ani natahnout papir a uz blika oranzova kontrolka

Uživatelský avatar
pezis
Příspěvky: 52
Registrován: 22 říj 2005, 02:00

#9 Příspěvek od pezis »

to ze je prazdna, neznamena ze je automaticky elektricky spatna. Mne se stalo, ze cartridge byla spatna i kdyz nebala prazdna. Ja provozuju tisk jenom cernou, barevna uz hodne dlouho netiskne. Nejrozumnejsi bude, kdyz vezmes obe cartridge a skusis je postupne v nejake jine tiskarne (stejnyho typu, barevna pasuje treba i do 690 apod).

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Mourek »

přesně tk, teď už jedině vyzkoušet kartridge

Uživatelský avatar
deve007
Příspěvky: 13
Registrován: 23 pro 2005, 01:00

#11 Příspěvek od deve007 »

problem je v tom ze znam vetsinu lidi co maj laser a ti co maji ingoust tak vetsinou nemaji HP :(

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Mourek »

a odkud jseš???

Uživatelský avatar
deve007
Příspěvky: 13
Registrován: 23 pro 2005, 01:00

#13 Příspěvek od deve007 »

od tebe dost dalka jsem z brna

Uživatelský avatar
pezis
Příspěvky: 52
Registrován: 22 říj 2005, 02:00

#14 Příspěvek od pezis »

ja su kousek od brna, jezdim tam skoro kazdej den do skoly, kdybys chtel minimalne tu barevnou ti muzu vyzkouset. a nebo si zajdi do REKOMu pripadne do servisu HP, a kdyz pekne poprosis, tak by ti to mohly vyzkouset..

Uživatelský avatar
deve007
Příspěvky: 13
Registrován: 23 pro 2005, 01:00

#15 Příspěvek od deve007 »

pezis píše:ja su kousek od brna, jezdim tam skoro kazdej den do skoly, kdybys chtel minimalne tu barevnou ti muzu vyzkouset. a nebo si zajdi do REKOMu pripadne do servisu HP, a kdyz pekne poprosis, tak by ti to mohly vyzkouset..
na odzkouseni jsem se uz ptal u firmy a nabidly mne odzkouseni diagnostiku za 300,-

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“