Díly nebo servis pro zesilovač a gramofon AU/RA

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#16 Příspěvek od bu2520 »

mě se prostě nelíbil , ale bohužel už si vzpomínám, jen na naohýbaný plech o který jsem se pořezal a plošák který snad malovali rukou a všudypřítomné keramiky z tesly HK které se prošvihnou i když nejsou napěťově namáhány. Jen jsem byl do té doby zvyklý na neodfláknutou práci, teď díky číňancům si už zase zvykám :twisted:

Uživatelský avatar
honza637
Příspěvky: 526
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od honza637 »

Nejlepší oříšek na opravy jsou ty ruské hybridy a IO ... a nejlíp v měřících přístrojích. Vede z toho 7 noh, je na tom zelená tečka a hádej...
Jináč s těmi NADy je to pravda. Ty fakt chodí furt dál. Aury ale ani nějak vidět nejsou. Naposledy masověji ten Z1 ale ty další modely nějak upadly v zapomnění. Ty potíky bych doporučoval vyměnit za nějaké ekvivalenty ze zahraničí. Jak to vyměníš, za čas bude stejná anabáze. to se bohužel našim nějak nepovedlo.
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#18 Příspěvek od sinclair »

Honzo, problém není elektrická, ale mechanická náhrada, což je prakticky vždy otrava, pokud nemáš ve sklepě nebo u spřáteleného souseda soustruh.
Třeba zrovna v téhle Auře by bylo třeba splašit kousek 4mm prodlužovací hřídelky a vyrobit dvě válcové spojky či redukce s červíky, jednu 4/4mm a druhou ze 4mm na 6mm rádlovaný hřídel zahraničních potů.
Jediný problém TP160-169 je v tom, že nemají aspoň částečně prachotěsnou dráhu aspoň tak, jak to mají TP280 s krycí fólií uvnitř. Řeším to kouskem technické pásky zvenku a životnost těch potů jde radikálně nahoru.

Jasně, rus byl vždy a za téměř každou cenu originální, vymýšleli dávno vymyšlené věci a u těch, co okopírovali, aspoň zpřeházeli vývody a zcela nelogicky označili.
Třeba tranzistor KT3107 je kompletně okopčená BC307, akorát že na ní nenajdete nápis, ale tři barevné tečky :-)
Totéž KT814-815, to jsou obšlehlé bédéčka BD1xx, ovšem přijít se na to dá až dnes, v době internetu, kdy lze na ruských sitech najít aspoň přibližné údaje.
Tohle se někomu může hodit, kdyžtak to hoďte na upload.
http://sweb.cz/servisdok/rusTR.pdf

Uživatelský avatar
honza637
Příspěvky: 526
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od honza637 »

No to se sakra hodí. Právě tohle je moc důležitá věc. Další jsou ty hybridní obvody a to i z dílny Tesly. Viděl jsem i jejich náhrady kdy byly 3x OZ v DIL8 vedle sebe a na kousku DPS . Původní hybridy nebyly spolehlivé a tak se to v jednom zařízení takhle dělalo. O těch je ale taky prd informace.
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#20 Příspěvek od Crifodo »

Rus se utajeným značením bránil tomu, aby se agresor při invazi rychle zorientoval! :twisted: No ale v Au/Ra snad moc hybridů není?
Jak je to tedy s výrobou a servisem, dělá ten syn a zeťák něco nebo ne? ten web fakt vypadá zamřele. Takhle to chině nenatřeme.

Uživatelský avatar
honza637
Příspěvky: 526
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od honza637 »

Tak tý to nenatře asi nikdo. Páč dneska o kvalitu skoro nikdo nestojí. Já jezdím po domácnostech na servisy elektriky a můžu říct, že jsem asi u pěti z 200 lidí viděl nějakou lepší sestavu a 2 z těch pěti byly Tesly. Jinak to opravdu za moc nestojí. Po kvalitě prostě nikdo nejde a podle toho vypadají i nahrávky které se dostávají na svět. Když to neni třeba, tak proč se s tím patlat.
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.

Uživatelský avatar
bendic
Příspěvky: 3
Registrován: 19 zář 2008, 02:00

#22 Příspěvek od bendic »

Super diskuze, kluci, ale trošku jsme odběhli od zadání domácí úlohy :P :

-AU/RA v.o.s. ani příbuzní pana Jandy nefungují - dokonce jsem podle adresy sehnal i telefon, nikdo nezvedá... Ještě zkusím do toho Písku, kde nyní sídlí, někdy zajet - ale moc si od toho neslibuju....

-Ta gumička od gramofonu má průměr 165 mm, šířku 4 mm, tloušťku 1 mm - nějaký návrh, kde to pořešit? :D

-Servis (opravu) zesilovače rád někomu svěřím, skutečně nejsem technicky na tom tak, že bych se do toho mohl pustit sám. Prosím ujmete se mě někdo nebo poradíte, kam se mám obrátit? Pracuji v Praze, ale mohu to samozřejmě i někam odvézt (pokud to tedy nebude Ostrava:)

Díky všem!

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#23 Příspěvek od Cust »

V Praze bych mohl sloužit, ale záleží jak na to pospícháš..
Už mi na stole leží tuner, PC a můj zesík bez dotknutí asi měsíc a příští týden určitě nebudu mít čas a pak se budu pohybovat v průběhu 14 dnů někde mezi Prahou a Strasbourgem, tak pokud se ti do půlky října nikdo nenabídne, tak mi napiš mejla...

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#24 Příspěvek od Crifodo »

spoustu gumiček prodával nějaký nedis-kerr nebo taková nějaká firma, jinak bych to asi řešil zakoupením příslušné gumy v metráži u modelářů a slepením dobrým lepidlem (asi Loctite nebo UHU). Takhle mi už dlouho slouží gumičky v magnetofonu a tam jsou víc namáhané než ten plouživý kotouč v gramofonu. Neměla by být moc poddajná aby se nezhoršilo kolísání.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#25 Příspěvek od sinclair »

Honzo, veškeré hybridy řady Wxx Ti můžu naskenovat z konstrukčních katalogů Tesly, jsou to ty modré bichle formátu přibližně větší A5, ale každá tlustá nejméně 6cm, mám je všechny 1-6. Je tam i vnitřní zapojení a použité součástkové čipy.
Speciálně v nf hybridech není vůbec nic světoborného, většinou řada uA709 /MAA501 a spol./, opatřená uvnitř nějakou základní kompenzací, odporovou sítí a semtam předřazené dva fety, jako náhrada zahraničních fetových OZ, které se v té době už vesele prodávaly v zahraničí za několik desítek centů /TL071/. Ale pravda je, že zřejmě měli nějaký bordel v pouzdřicí hmotě, nebo prostě nedodržovali technologickou kázeň, páč hybridy s čipem MAA501 odcházely daleko častěji, než samotné diskrétní MAA501, mám na mysli třeba teslácký mixpult AZL120, který je jich plný a kdy se běžně stávalo, že při jednom koncertu odešly i tři šavle. Zřejmě jim to pak ve Vráblích došlo a následník AZL121 už měl všude MAA503 a MAA748.

Abychom se vrátili k té Auře. Bendicu, jsem ochoten Ti tu Auru dát během týdne do pucu, včetně drobných zlepšení, co se nachytaly v průběhu nějakých patnácti let. Budeš dost překvapený, jak to umí "jinak", značně líp hrát.
Pokud přiložíš původní řemínek z G1, dostaneš při vrácení opraveného zesilovače přibalen nový.
Mail lemal@volny.cz, příp. osobně 607 531 850.

Uživatelský avatar
honza637
Příspěvky: 526
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od honza637 »

Bylo by fajn je mít nascanované. rád bych je uveřejnil s těmi manuály od měřících přístrojů. Leckomu se tohle hodí. Počítám s přestavbou webu do grafiky a tam by se udělalo nějaké rozdělení. Já ty konstrukční katalogy mám, ale díly 1,2,4 z roku 85 tuším. Je to 2x A4 formát a asi 600 stran a pak 1x A5 .Zbytek chybí a rád bych to i koupil ale není nějak kde. Holt vzácnost
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od stepa »

to honza637: obcas se to povaluje na aukru, kde jsi castym ucastnikem :wink: . Ja tam nejake koupil(ty A5 verze).

spis nez vzacnost bych to videl jako nepotrebny zbozi...spousta lidi to spis vyhodi do popelnice, nez aby to nekam udala.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
honza637
Příspěvky: 526
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od honza637 »

No, právě že tam jsem to ani nějak neviděl a když, tak 300 za jeden díl nedám. Tak nutně to zas nepotřebuju.
Ono to s tou účastí na aukru tak zlé není. To jsou jiní borci:)
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#29 Příspěvek od sinclair »

Naposled jsem tam čtyři díly viděl právě za ty tři kila a myslím, že se ani neprodaly. To, co máš z toho 1984 je hodně staré, tyhle A5 byly 1988-1989, takže je tam prakticky všecko včetně všech klumprů dovážených v rámci RVHP z okolních zemí, od Tesly třeba už ty novější věci jako KCY39-40 apod.

Uživatelský avatar
honza637
Příspěvky: 526
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od honza637 »

Tak to uteklo no ...
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“