TESLA 4245U MARTINO - problémy se signálovou částí

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#226 Příspěvek od pajosek2 »

stepa píše:Panove (obcas damo), jestli si tohle precte nejaky nezavisly kolemjdouci, tak si bude myslet, ze jsme tady samy magori :roll: . Uz bych tohle vlakno zamknul...je to spis k placi(poslednich nekolik stran flamewar). Oberleutnant dal Hillovi slib, ze se zlepsi, kdyz ho podminecne odbanoval. Zlepseni nevidim zadne. Co s nim?
Máš pravdu,je to k pláči.S tím zamknutím tohoto fóra souhlasím taky,ale chtělo by to ho ukazovat,jako ostrašující příklad. Na začátku byla dobrá vůle mu pomoci,ale vždy když už to vypadalo nadějně,tak Oberleutnant položil,tak blbou otázku,že až zamrazilo.Mne osobně dostal,když odmítl umístit fotky funkčního TV. Je to na pováženou,co se tady dělo.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#227 Příspěvek od kbulda »

helios píše:Mal by som návrh na premenovanie tohto vlákna na: "TESLA 4245U MARTINO - ako sa dá ho neopraviť ani po roku pokusov" . 8O
Myslím , že lepší název by byl:
Oberleutnant + TV & hejno blbců.
Jest - li jsem někoho z Vás tímto urazil, tak se velice omlouvám.

Návštěvník

#228 Příspěvek od Návštěvník »



Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#229 Příspěvek od Oberleutnant »

Ještě jednou opakuji, že když jsem se pokoušel to Martino vyfotit bez blesku a v úplné tmě, na fotce prostě nebylo skoro nic vidět kvůli slabé obrazovce, takže až ji někdy zregeneruju, pokusim se ji znova vyfotit v provozu a třeba výsledek bude lepší.
Jinak by mě zajímalo, které elektronky u těchto šasi, použitých např. i v Javorině, Spoletu atd. odcházely nejvíc, tipoval bych, že to byla PCL805 a PL504, protože ta PL504 je nejvíc výkonově namáhaná a PCL805 zase trpěly nedostatečným vakuem a vadnou triodovou částí, hlavně ty POLAM z Polska.Ale jsou to jen moje názory, může to být i jinak

Uživatelský avatar
Jurik
Příspěvky: 315
Registrován: 12 pro 2007, 01:00
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

#230 Příspěvek od Jurik »

Zkus a uvidis.....

Uživatelský avatar
martinbbb
Příspěvky: 102
Registrován: 20 bře 2008, 01:00

#231 Příspěvek od martinbbb »

Oberleutnant píše:Ještě jednou opakuji, že když jsem se pokoušel to Martino vyfotit bez blesku a v úplné tmě, na fotce prostě nebylo skoro nic vidět kvůli slabé obrazovce, takže až ji někdy zregeneruju, pokusim se ji znova vyfotit v provozu a třeba výsledek bude lepší.
Jinak by mě zajímalo, které elektronky u těchto šasi, použitých např. i v Javorině, Spoletu atd. odcházely nejvíc, tipoval bych, že to byla PCL805 a PL504, protože ta PL504 je nejvíc výkonově namáhaná a PCL805 zase trpěly nedostatečným vakuem a vadnou triodovou částí, hlavně ty POLAM z Polska.Ale jsou to jen moje názory, může to být i jinak
Proč až někdy??? zregeneruj ji hned, jinak je renovace k ničemu.......vždyť jsi tak dlouho připojoval anténu, odstraňoval zkrat a nastavoval AVC..a teď to chceš vzdát??? vezmi náčiní a pusť se z vesela do regenerace, s chutí do toho a půl je hotovo!!! ........můžu se Tě na něco zeptat? když ses tu tak hezky rozkecal....jak funguje trioda? napiš to vlastníma slovama, žádný kopírování z příruček na netu.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#232 Příspěvek od pajosek2 »

Co se mne týká,tak už Oberleutnantovi nevěřím ani slovo.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#233 Příspěvek od Killroy »

Leoši, jinak než nějakou fotkou si tuhle mizernou reputaci nenapravíš. Anebo musíš na férovku přiznat že jsi kopyto a už si to dávno odvezl zpět do SD.

Killroy

Uživatelský avatar
martinbbb
Příspěvky: 102
Registrován: 20 bře 2008, 01:00

#234 Příspěvek od martinbbb »

pajosek2 píše:Co se mne týká,tak už Oberleutnantovi nevěřím ani slovo.
Ale já taky ne, už dávno....mně je jasný že si dělá srandu...myslím si ale že TV skutečně má, jen jí pro svojí hloupost neumí zprovoznit a tak si vymyslel že po připojení k anténě a nastavení AVC se rozběhla....a teď když se tu začlo zmiňovat slovo BAN tak položil trochu inteligentnější otázku s tím že se jedná o jeho názor, aby tím admina trošku uchlácholil....tak proto chci aby vysvětlil, jak funguje trioda, když o ní píše..a jestliže se věnuje lampové technice, tak jistě zná funkci elektronky s jednou mřížkou...a umí ji popsat....a s tou regenerací, proč tohle vlákno nedotáhnout do konce.......

Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#235 Příspěvek od Oberleutnant »

Nemáte někdo náhodou dobové prospekty k TV TESLA MARTINO, popřípadně naskenovaný návod k obsluze?Potřeboval bych to ze sběratelských důvodů.Díky :)

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#236 Příspěvek od Carel »

Neměl bys už nadporučíku svléknout uniformu a odejít do civilu?Už tady skoro všichni,co diskutují,nebo čtou pomálu "zelenají". :evil:

Uživatelský avatar
martinbbb
Příspěvky: 102
Registrován: 20 bře 2008, 01:00

#237 Příspěvek od martinbbb »

Oberleutnant píše:Nemáte někdo náhodou dobové prospekty k TV TESLA MARTINO, popřípadně naskenovaný návod k obsluze?Potřeboval bych to ze sběratelských důvodů.Díky :)
a co ta trioda, už aspoň žhaví??? je vidět že to jak funguje nevíš.......představ si nadporučíku že sem ti to chtěl oskenovat a lampa ve skeneru svítí tak málo, že tam není skoro nic vidět.......chtělo by to taky regeneraci....

Uživatelský avatar
belkvl
Příspěvky: 267
Registrován: 01 lis 2007, 01:00

#238 Příspěvek od belkvl »

Jak asi dopadla ta regenerace?

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#239 Příspěvek od helios »

Tu pomôže asi len regenerácia kvantom probiotík. :P
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#240 Příspěvek od Oberleutnant »

Trioda má tři elektrody a má navíc řídící mřížku g1, podrobněji to popisovat nebudu, jelikož tady nejsem ve škole 8-) , ale stejně všechno, co se týká televizorů nás ve škole vůbec neučí, všechno se to učim sám.
Jinak za ten oskenovaný návod k obsluze nebo dobový prospekt mohu poslat na výměnu jiný návod :)

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“