Color 445

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Holly
Příspěvky: 187
Registrován: 24 srp 2008, 02:00
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm

Color 445

#1 Příspěvek od Holly »

Zdravím
Dostala se mi do rukou výše zmíněná TV v pěkném stavu z roku 92, s cyklujícím zdrojem. S fóra jsem se dozvěděl že jde do zkratu, zaměřil a proměřil jsem tedy Bu-čko a byl proražený, vím že neodchází jen tak, tak jsem to prohlídl a zjistil šíleného studenta C404(krabičák) 8,2nF (jeden kontakt byl úplně opálený a cín vydrolený a dále jsem zjistil že C403 220uF byl asi bez kapacity(porovnal jsem to podle stejného ohmicky, nemám je čím měřit). Tak jsem ten c404 vyplnil cínem a c403 vyměnil, jenže jsem neměl BU508AFI, dočetl jsem se že tam můžu dát S2055N...ten jsem měl a dal jsem ho tam, složil a zapnul, tv naběhla v pohodě a funguje(zatím) Ten tran se zahřeje po dvou hodinách zhruba na 45°C je to v poho?
Ale všiml jsem si že po vypnutí a opětovném zapnutí asi po půl hod. jak naběhne obraz tak jsou asi na 1 min. vidět v horní části obr. tři vodorovné čáry červená modrá a zelená.
Prosím nenadávejte mi, jsem začátečník, sice něco málo jsem již opravil(vertikální pruh a nějaký zdroj) Velmi mi pomohl p. "KILLROY"
kterého jsem bombardoval otázkami v SZ(děkuji)
a věřte mi, že dlouho jsem přemýšlel jestli tu mám na fóru požádat o pomoc či radu, aby mně tu někdo nesjel např "KO**IK"
Jinak p. Killroy to VN trafo do Elekty jsem objednal tak jestli to přežiji tak dám vědět!
Dík a hezký den!
Naposledy upravil(a) Holly dne 21 zář 2008, 14:26, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
stevo59
Příspěvky: 467
Registrován: 16 čer 2007, 02:00
Bydliště: pod Tatrami

#2 Příspěvek od stevo59 »

Kto by Vám tu nadával, telku ste spravili a našli ste príčinu odchodu riadkového tranzistora.Ak ten krabicový kond 8n2 stratí kapacitu, okamžite sa s Vami rozlúči spomenutý trand. Ak to spraví ten elyt, trand odíde po nejakej krátkej dobe - záleží na tom, koľko kapacity zostalo, môže to byť minúta ale i hodina, vtedy sa trand hreje a odíde tepelne. Pokiaľ po 2 hod prevádzky má 45 st. C, je to v pohode. Tie farebné pásiky sú meracie riadky, normálne sú skryté mimo pozorovateľného obrazu. Ak ich vidno, skontrolovať vertikálny rozklad, niečo tam je tepelne závislé. Rozmer obrazu je stabilný? :comppc: Š.

Uživatelský avatar
Holly
Příspěvky: 187
Registrován: 24 srp 2008, 02:00
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm

#3 Příspěvek od Holly »

Zdravím
Ano vertikální i horizontální rozměry jsou dobré a po celou dobu provozu se nijak rozměrově ani tvarově nemění!
Dík.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#4 Příspěvek od Killroy »

Holly píše:Zdravím
Ano vertikální i horizontální rozměry jsou dobré a po celou dobu provozu se nijak rozměrově ani tvarově nemění! Dík.
Nemění, ale bude to na výšku trochu úzké. Dobře to uvidíte třeba na hodinách před zprávami.

Killroy

Uživatelský avatar
Holly
Příspěvky: 187
Registrován: 24 srp 2008, 02:00
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm

#5 Příspěvek od Holly »

No ty barevné pruhy né že by někam zalezly, ale prostě pomalu zmizí...pokud jsou vidět tak zasahují i trošku do loga tv prima.
No a zrovna se dívám na nedělní partii a jak tam vidím toho Topola TAK BYCH TU TV NEJRADĚJI VYHODIL Z OKNA! :x
Omlouvám se za OT!

Návštěvník

#6 Příspěvek od Návštěvník »

Holly píše:No ty barevné pruhy né že by nìkam zalezly, ale prostì pomalu zmizí...pokud jsou vidìt tak zasahují i trošku do loga tv prima.
No a zrovna se dívám na nedìlní partii a jak tam vidím toho Topola TAK BYCH TU TV NEJRADÌJI VYHODIL Z OKNA! :x
Omlouvám se za OT!
Vlez do vertikálu a oprav ho . Máš tam vyschlý elyty . Pak vlez zpátky na svùj první pøíspìvek a oprav si ty hrubky . Ivan

Uživatelský avatar
Holly
Příspěvky: 187
Registrován: 24 srp 2008, 02:00
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm

#7 Příspěvek od Holly »

Aha jsem myslel že tohle forum je uplně o něčem jiném a né o češtině!
:roll:

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#8 Příspěvek od Killroy »

Ano, ale gramatika je také vizitkou. Ale k zpět věci - projít elyty ve vertikálu. Vzhledem k tomu že je nemáte čím změřit, tak vyměnit. Trimrem RP203 nehýbat.

Killroy

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od pajosek2 »

NO,tak s gramatikou mám také problémy a velké.Doufám,že mne podle toho tady neposuzují. :D :oops: :oops: :oops:
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#10 Příspěvek od Killroy »

pajosek2 píše:NO,tak s gramatikou mám také problémy a velké.Doufám,že mne podle toho tady neposuzují.
No to asi zas ne. V podstatě jde jen o to aby ten příspěvek byl česky a slovensky každému srozumitelný. Nikdo nikoho nenutí aby psal podle slovníku spisovného jazyka, nicméně taky není důvod si to po sobě nepřečíst dřív než něco odešlu. Protože někdy jsou to fakt perly, ale naštěstí je to většinou přímo úměrné k obsahu příspěvku... Takže jsi z toho venku.

Killroy

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#11 Příspěvek od kokun »

Píšeš, že původně osazený tranzistor byl typu BU 508AFI, který jsi nahradil typem S 2055N.
Nemám před sebou schéma, abych ti dal poziční číslo "damper diody", ale s původním trandem by tam měla být osazená!!! Pokud je tomu tak, měl bys ji vyletovat, poněvadž jsi osadil tranzistor, který má uvedenou diodu již "integrovanou v sobě", tudíž tam máš teď 2 diody paralelně!
Zkontroluj, a pokud je tomu tak, tak tu "skleněnou BY 228" vyletuj!!!

Teď jsem se podíval na schéma co je na Uploadu - poziční číslo té diody je VD401 a je "pověšená" na kolektor trandu VT401 (to pokud bys nevěděl, co je to "damper dioda"!).

Honza

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od pajosek2 »

Teda já to nemám prakticky vyzkoušeno,ale pokud je tam ta dioda nekolikráte,tak by to nemělo ničemu vadit.Když tak mne vyveďte z omylu.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#13 Příspěvek od Killroy »

Myslím že někde je to i jedno a tady bych jí odstranil. Nebo jinak - já bych tam tu S2055 vůbec nedal. Takovou nouzi abych neměl v šuplíku nějaké BU neznám a když už opravdu nic jiného, tak pořád je tu "krematorium" kde něco vyškubnu..

Killroy

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#14 Příspěvek od kokun »

pajosek2 píše:Teda já to nemám prakticky vyzkoušeno,ale pokud je tam ta dioda nekolikráte,tak by to nemělo ničemu vadit.Když tak mne vyveďte z omylu.
Sám tedy nemám odzkoušeno, co to udělá. Zato mám "odzkoušen" opačný případ - v jednom OVP-éčku jsem si kdysi omylem osadil BU508AF, namísto správného BU508DF (prostě: mám je v krabičce vedle sebe, ve dvou přihrádkách, a omylem jsem šáhl vedle!) -takže jsem si vyrobil "dokonalou závadu".
Vzhledem k tomu, že tady se trand upevňuje "sponou", tak jsem si zároveň znemožnil vizuelní kontrolu. Snad si dovedete představit, co jsem se takto "vlastnoručně vyrobené závady" nahledal - TVP normálně jel, až na to, že trand si neúměrně "topil" (jeho "budicí průběh" byl "zmršený"!!!). Po kontrole celého budiče a snad celého ŘKS, mně až za dlouhou dobu napadlo sundat tu sponu! Takhle se člověk "vykoupe ve vlastní šťávě" snad jen jednou.
A co u TVP s obrazovkou 110° - s diod. modulátorem. Tady jsou vlastně "damper" diody dvě v serii - přitom, někdy je použit trand bez diody, a jindy zase s diodou (ta je tedy paralelně k té dvojici diod diodového modulátoru!).
Kdo to umí zdůvodnit, jak to tedy s těmi diodami je?

Honza

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#15 Příspěvek od kokun »

Killroy píše:Myslím že někde je to i jedno a tady bych jí odstranil. Nebo jinak - já bych tam tu S2055 vůbec nedal. Takovou nouzi abych neměl v šuplíku nějaké BU neznám a když už opravdu nic jiného, tak pořád je tu "krematorium" kde něco vyškubnu..

Killroy
Máš pravdu, že BU-čko by snad každý (kdo se chce touto činností zabývat) měl mít v šuplíku.
Ale i v OVP velmi často osazují namísto BU508DF (který mají uveden na schématu v Servismanuálu!) trand S2055AF!!! Tak proč ho nepoužít při opravě?

Honza

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“