UPC +nastaveni

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pavels
Příspěvky: 150
Registrován: 30 lis 2005, 01:00

UPC +nastaveni

#1 Příspěvek od pavels »

Dobry den. Dostal sem k vanocum UPC pack (Philips6010+parbola..)Nekde jsem cetl, ze parabolu nastavi uplny laik.Muzete mi nekdo poradit jak na to? Dekuji moc. Bydlim v okoli Benesovska

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

to je jedno

#2 Příspěvek od Hill »

Je přece úplně jedno, kde v téhle zemi bydlíš. Ten satelit "visí" 36 tisíc km "vysoko", takže nastavení paraboly bude zhruba stejné v Karviné, jako v Aši. Napřed ji ale musíš dobře upevnit.
Podrobnosti najdeš na stránkách http://www.upc.cz , zejména doporučuji tvé pozornosti návod k přijímači, případně položku Instalace - Najděte satelit - hrubý a jemný signál podle http://212.142.22.200/virtual/upccz/images/schema.jpg .
Povolíš zajišťovací šrouby a JEMNĚ budeš pohybovat parabolou kolem směru na jih tak, aby indikace signálu ukázala nejvíc. Pak ty šrouby tase dotáhneš.
Jestli tam budou jiné programy, než ti na upc slibovali, kouká parabola na jiný satelit - pohni do strany, až najdeš další a pak seřiď na maximum i svisle.
Hlavně nezapomeň, že signál přichází pod úhlem asi 40 stupňů, takže může vadit i okapový žlab, jakkoli se ti zdá, že parabola "kouká" pod ním.

Ale, jak jsem uvedl, tohle vše by v návodu mělo být. Jestli není, někdo porušil zákon.

Uživatelský avatar
pavels
Příspěvky: 150
Registrován: 30 lis 2005, 01:00

#3 Příspěvek od pavels »

Tak sem udelal vsechno podle navodu,ale indikator sily se ani nehnul,jak jemny,tak hruby.Tocil sem sem s nim kolem cely osy do volneho prostranstvi a ani naznak.Mam podezreni na vadny konvertor,ze satelitu leze napeti 17V.Mam pravdu?diky za odpoved

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#4 Příspěvek od rezis »

Koukni kam maji aspon priblizne paraboly ostatni. taky jsem byl vykuleny ze se s tim pootoci o kousicek a uz to nehraj. nema to nic spolecneho s natacenim anteny kterou si tocis plus minus :wink:
Internet - metla lidstva

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Jirka »

Presnost natoceni anteny musi byt priblizně v toleranci stupně, vzdyt ty satelity jsou na obezne draze vzdaleny od sebe asi 3 stupne.
To, ze mas na vystupu 17V, je v poradku, to je napajeni. Pouzivalo se ( a možna jeste i dnes se pouziva) 13/17V - slouzilo i k prepinani polarizace.

Edit: a ten konvertor musi prijit pootocit jen malinko - tusim ze jen tak 3- 5 stupnu
*****

Straw

#6 Příspěvek od Straw »

Už jsem se setkal s tímto pøijímaèem, který nefungoval stejným zpùsobem. Podle rad technické podpory UPC bylo tøeba nejdøíve nastavit anténu na Astru podle jiného pøijímaèe (nejlépe analogového), potom pøipojit Philips, zapnout a poèkat až se stáhne software ze satelitu (mùže to trvat dlouho - až 20 min). Úspìšné stažení se projeví automatickým nastavením èasu na displeji. Pak už pøijímaè fungoval k naprosté spokojenosti. Proè to tak dìlají opravdu nevím!!!!! V pøípadì nejasností doporuèuji kontaktovat centrum technické podpory UPC na bezplatné lince (èíslo je u smlouvy), problém znají a dokáží perfektnì popsat jeho vyøešení.

Uživatelský avatar
Onkyo
Příspěvky: 1335
Registrován: 02 led 2006, 01:00
Bydliště: Košice-okolie

#7 Příspěvek od Onkyo »

Zdravím.mal som ten istý problém a podarilo sa to vyriešiť len ako už bolo spomenuté .nastavením ASRTRY cez analog a potom OK.Tá automatika-hrubý signál a jemný signál fungovala asi tak,že po nastavení určitej úrovne to zamrzlo a ostalo tak.Takže najprv analogom nastaviť ASTRU a potom je to OK. :wink:

Uživatelský avatar
chvalina2
Příspěvky: 152
Registrován: 27 led 2006, 01:00
Bydliště: Čáslav

#8 Příspěvek od chvalina2 »

J8 vždy nejdříve nastavím parabolu jedině na analogový přijímač a pak přepojím na digitál je to nejlepší zkušenost co mám :D
chvalina2

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#9 Příspěvek od RadekB »

Na drzaku paraboly je vetsinou stupnice, nastav 32st a VELICE pomalu otacej parabolou. POZOR - ty ukazatele maj urcitou "setrvacnost" a vychylku ukazou az po ...delsi... dobe, takze se tocit musi fakt pomalu. Ten uhej sedi pokud je trubka na kterou to pridelavas kolmo.
Jo a jeste jedna rada - paraboly co UPC davalo kolem vanoc mely tu stupnici nejakou divnou, musel jsem nastavit uhel tusim 27 stupnu.
Pro hrubou orientaci smeru se koukni jak maj paraboly lidi v okoli. Analogovy sat instalai usnadni ale neni nezbytne nutny.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “