Vzorek od Microchipu...??

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Amp

Vzorek od Microchipu...??

#1 Příspěvek od Amp »

Zdravím, chtìl bych si objednat u Microchipu vzorek PICAXE ale nikde jsem je na jejich webu nenašel... Mají je tam vubec? A popøipadì kde, díky ;-)

Uživatelský avatar
marzou
Příspěvky: 130
Registrován: 24 čer 2007, 02:00

#2 Příspěvek od marzou »

Amp píše:Zdravím, chtěl bych si objednat u Microchipu vzorek PICAXE ale nikde jsem je na jejich webu nenašel... Mají je tam vubec? A popřipadě kde, díky ;-)
No podle mě jde Picaxe mimo Microchip, takže ti ho neposkytnou ani za doláče. . . ale nebylo by lepší zapřemýšlet nad nějakým programátorem kříženým debagrem?

Amp

#3 Příspěvek od Amp »

Sorry,ale stímhle odvìtvím elektroniky zaèínám a pojem "køížený debagr" mi nic neøíká, mohl by jsi mi to prosímtì osvìtlit? :) diky pøedem

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#4 Příspěvek od Cust »

to jako že je s ním kříž :genial:

Uživatelský avatar
marzou
Příspěvky: 130
Registrován: 24 čer 2007, 02:00

#5 Příspěvek od marzou »

Cust píše:to jako že je s ním kříž :genial:
I to je někdy pravda 8-)
Pro nového kolegu: programátor, který umí zastavit program běžící v MPC, ty se pak můžeš podívat, jak na tom MPC je.

Amp

#6 Příspěvek od Amp »

aha už to chapu... Jinak ještì bych se chtìl zeptat, nikde na internetu jsem nenašel žadny èlanek o tom jak se mikrokontrolery obecnì zapojuji do obvodu. Když si prostì vytvoøím svùj program a chci ho vyskoušet... ( promintì za lamacke dotazy, ale každy jednou nìjak zaèinal, no ne? :wink: )

Jinak PICAXE sem si vybral pro jeho "povìstnou" jednoduchost... Co myslite, mam ja jako zaèáteèník zaèínat od PICAXE nebo nebo normální PICy èi AVR? :roll: Díky za odpovìdi

Uživatelský avatar
marzou
Příspěvky: 130
Registrován: 24 čer 2007, 02:00

#7 Příspěvek od marzou »

Všechno co potřebuješ najdeš vždycky v datasheetu k danému procesoru.
Na něčem podobném jako je Picaxe jsem kdysi dávno dělal, ale pouze nuceně (nojo, škola:), sám bych do toho nikdy nešel, nevidím v tomto řešení žádnou výhodu, kromě toho, že nepotřebuješ programátor a asi i debagr, ale jestli jsou tyhle Picaxe přes seriovou linku, tak to stejně moc rychlý nebude.
Naposledy upravil(a) marzou dne 26 zář 2008, 10:05, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Amp
Příspěvky: 10
Registrován: 26 zář 2008, 02:00

#8 Příspěvek od Amp »

Aha, no mě jde spíš o to aby mě to neomrzelo (kvuli naročnosti) hned ze začátku, chtěl sem si vybrat lehký začátek, myslel sem že PICAXE bude to pravé... :roll:

Ale pokud opravdu "všichni" zkušení kolegové ( :) ) se přiklání raději rovnou k PIC nebo AVR... :?:

Uživatelský avatar
marzou
Příspěvky: 130
Registrován: 24 čer 2007, 02:00

#9 Příspěvek od marzou »

No já už delší dobu programuju oba procesory v asm i c, takže můj pohled muže být mírně zkreslený, ale opravdu nevidím důvody k tomu začínat programovat v basicu, když stejně, pokud to myslíš vážně, jak píšeš, budeš nucený přejít na výše zmiňované jazyky.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od stepa »

Myslim, ze to zkreslene nevidis...pokud pak stejne pujde na ASM, nebo C, tak nema cenu se hrabat s nicim jinym. Narocne to neni...osobne se mi to zda celkem jednoduche. Hlavne se toho neboj :wink:

Osobne bych zacal ASM, protoze do C potom muzes vkladat casti programu napsane v ASM, ale obracene nikoliv.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Návštěvník

#11 Příspěvek od Návštěvník »

Pokud chceš "lehký zaèátek" a tøeba s AVR zkus BASCOM-AVR.

s pozdravem "bojovník proti assembleru" :lol:

Uživatelský avatar
Amp
Příspěvky: 10
Registrován: 26 zář 2008, 02:00

#12 Příspěvek od Amp »

Aha, no ještě jsem zapoměl na jednu maličkost programuju už asi 1 rok v C++ (Cčko je hodně podobne vyjma par novych funkci a OOP) :) takže tohle pro mě neni problem, jde o to to spiš pochopit oč tam vlastně jde, dostat se do toho... Chtěl jsem co nejednoduší zapojení, programování atd. Prostě si to co nejvic ulehčit...

Nevím do toho zatím moc nevidím, nechám si poradit ;-) ... AVR se dá programovat v C taky že? (Ale stejně sem uvažoval spiš o PIC..

Uživatelský avatar
marzou
Příspěvky: 130
Registrován: 24 čer 2007, 02:00

#13 Příspěvek od marzou »

C++ využiješ, když budeš programovat aplikaci na straně PC.
Obtížnost zapojení podle mě musí být vždy stejná.
A obtížnost ASM nebo C není taková, aby stálo za to, se kvůli tomu učit jiný, na první pohled lehčí jazyk, jenom proto aby si měl potom možná ulehčenou práci.
Pokud to myslíš s programováním vážně a začneš hned s ASM a C, tak v nich budeš programovat na slušné úrovni dřív, než kdyby si to bral oklikou přes Basic.
Řekl bych, že všechny mikroprocesory se dají dnes programovat v C.

Uživatelský avatar
marzou
Příspěvky: 130
Registrován: 24 čer 2007, 02:00

#14 Příspěvek od marzou »

stepa píše:Myslim, ze to zkreslene nevidis...pokud pak stejne pujde na ASM, nebo C, tak nema cenu se hrabat s nicim jinym. Narocne to neni...osobne se mi to zda celkem jednoduche. Hlavne se toho neboj :wink:

Osobne bych zacal ASM, protoze do C potom muzes vkladat casti programu napsane v ASM, ale obracene nikoliv.
V ASM pro PIC můžeš využívat funkce napsané v C, to že jsem to třeba já nikdy nevyužil je věc jiná, ale někomu někdy se to třeba může hodit.

Uživatelský avatar
Amp
Příspěvky: 10
Registrován: 26 zář 2008, 02:00

#15 Příspěvek od Amp »

Ok kašlu na PICAXE... Takže v první řadě si potřebuji obstarat nějaký jednoduchý PIC programátor s podporou PIC16F84 (pry jsou nejoblibenější a nejrozšiřenější)..

Nejraději bych si ho postavil sám, co jsem tak viděl tak se prodávají v ceně okolo 1000,- a stavba takového obvodu podomácku výjde mnohdy podstatně levněji, máte nějký tip?? Díky :wink:

Dodatek: Co si míslíte o tomhle " http://www.elektronika.estranky.cz/clan ... rogramator " ten dolni kde je i ta DPS...?
Naposledy upravil(a) Amp dne 26 zář 2008, 15:23, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“