Plasma Hitachi 42PD3200

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
watt3
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2007, 01:00

Plasma Hitachi 42PD3200

#1 Příspěvek od watt3 »

U této tv jde jen zvuk, po rozdeklování a letmém oměření se ukázalo že je vadná pojistka FS2 T 4A na levé desce v napájení Vs, na desce je někde zkrat.

Je tato závada vůbec opravitelná? Tv odešla cca 2 měsíce po záruce.

Předem díky za rady

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od kozoka »

watt3 píše:U této tv jde jen zvuk, po rozdeklování a letmém oměření se ukázalo že je vadná pojistka FS2 T 4A na levé desce v napájení Vs, na desce je někde zkrat.

Je tato závada vůbec opravitelná? Tv odešla cca 2 měsíce po záruce.

Předem díky za rady
Nevšim sem si tohoto vlakna. Už sem odepsal na dotaz v soukromé zprávě. Je tam panel LG PDP V7. Vyrobní vada která se řeší výměnou za nahradní KIT Y-SUS , Z-SUS, CTRL oprava za cca 5tis. Odchází tam ten velký výkonový integrač IPM (Integral Power Module) bohuzel se nedodává a řeší se to výměnou desky. Bohuzel U V7 se musí vyměnit všechny

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#3 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 19:53, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#4 Příspěvek od kozoka »

kondik píše:Presne tak a tu ich máš: http://www.avelmak.sk/index.php?lm=846& ... icle=34402
Cela sada desek tam stoji jen 2200 slovenských :) nějake levné. Ale zase na druhou stranu Z-SUS do V6 tam stojí 5700

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#5 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 19:56, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
watt3
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2007, 01:00

#6 Příspěvek od watt3 »

díky za typ
do toho bych šel.
posílají i do čech?

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#7 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 19:56, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
watt3
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2007, 01:00

#8 Příspěvek od watt3 »


Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#9 Příspěvek od kozoka »

watt3 píše:ještě lépe odkázali mě na AME
http://www.ame.cz/Moduly,menice,servisn ... 041100.htm
tam stoji cele chassis do TV 800 stovek

Uživatelský avatar
watt3
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2007, 01:00

#10 Příspěvek od watt3 »

desky přišli, jsou trochu jiné než původní (ctrl je o trochu menší, jiné rozmístění součástek) je na nich znát že už byli namontovány, když jsem je vyměnit tak se plazma konečně rozsvítila
ale obraz levé poloviny a nahoře je lehce do červena jako a tak trochu v šumu, nevím jak to popsat "takovej pixelovej mumraj"
a při zobrazení sytých barevných ploch cca 0.5 min (menu sat přijímače), po té když signál odpojím, tv zrní je vidět chvilková paměť toho menu na obrazovce.
čím by to mohlo být? nějaké špatné nastavení, nebo zase deska, či displej v háji
už jsem něco podobného u jedné plazmy viděl, byla taky po opravě prý 8500,-

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#11 Příspěvek od kozoka »

watt3 píše:desky přišli, jsou trochu jiné než původní (ctrl je o trochu menší, jiné rozmístění součástek) je na nich znát že už byli namontovány, když jsem je vyměnit tak se plazma konečně rozsvítila
ale obraz levé poloviny a nahoře je lehce do červena jako a tak trochu v šumu, nevím jak to popsat "takovej pixelovej mumraj"
a při zobrazení sytých barevných ploch cca 0.5 min (menu sat přijímače), po té když signál odpojím, tv zrní je vidět chvilková paměť toho menu na obrazovce.
čím by to mohlo být? nějaké špatné nastavení, nebo zase deska, či displej v háji
už jsem něco podobného u jedné plazmy viděl, byla taky po opravě prý 8500,-
No tak ja sem dal pokaždé sadu a Hralo to. Tak to vypada že ti poslali vadné ND. Ty desky sou trošku jiné ale proto ten kit. Panelem to určitě není. Josu dvě možnosti... But to děla něco na desce Y-SUS nebo Buttony. Ale takhle z hlavy nevim. Mě zdálo nějak až příliš malo za sadu 1500.

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#12 Příspěvek od kozoka »

watt3 píše:desky přišli, jsou trochu jiné než původní (ctrl je o trochu menší, jiné rozmístění součástek) je na nich znát že už byli namontovány, když jsem je vyměnit tak se plazma konečně rozsvítila
ale obraz levé poloviny a nahoře je lehce do červena jako a tak trochu v šumu, nevím jak to popsat "takovej pixelovej mumraj"
a při zobrazení sytých barevných ploch cca 0.5 min (menu sat přijímače), po té když signál odpojím, tv zrní je vidět chvilková paměť toho menu na obrazovce.
čím by to mohlo být? nějaké špatné nastavení, nebo zase deska, či displej v háji
už jsem něco podobného u jedné plazmy viděl, byla taky po opravě prý 8500,-
Napiš mail- pošlu ti Datasheet k Panelu LG PDP V7. Ale nevím už jak ti pomoct takhle nadalku. Tady vydite že si každý myslí vyměním desky a mam vyhrano. Rozumím tomu a sem mistr světa. že zslaby. Je třeba osciloskop a změřit Probe Touching point na IC 60 pin 4. Tam se ověří zda jsou dobré adress Signály z CTRL boardu. pak už zbývá Y-SUS abvod Reset Setup VSC a Scan voltage. v tom datasheetu pak nalezneš přesně průběhy ktere musí sedět na oscilu. Nejlepe pametovy. Vypada to nějak takhle viz. priloha
Přílohy
Bez názvu.jpg
LG
(44.09 KiB) Staženo 78 x

Uživatelský avatar
watt3
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2007, 01:00

#13 Příspěvek od watt3 »

tak hrozné jako na obrázku to rozhodně není, načervenalé je to jen trochu
watt3@seznam.cz

Uživatelský avatar
watt3
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2007, 01:00

#14 Příspěvek od watt3 »

dají se ty průběhy měřit příručním osc z gm do 5MHz?
obraz vypadá takhle
Přílohy
hitachi m.JPG
(273.08 KiB) Staženo 92 x

Uživatelský avatar
watt3
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2007, 01:00

#15 Příspěvek od watt3 »

další
Přílohy
hitachi m2.JPG
(265.99 KiB) Staženo 90 x

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“