PC zdroj - nezvládá . . .

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#31 Příspěvek od Nagant »

Možná pro zajímavost, kdy byl ten zdroj EuroCase vyroben, tedy jak je starý? (Nemyslím, jak dlouho ho máš ty, to's psal.)

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od drabek06 »

Tak zmena . . . :twisted: Tak me to zaclo vyhazovat tu hlasku i kdyz tam mam ty dva zdroje, to je uz fakt divny :? Takze jsem se rozhodl ze deska dostane novy kondiky. Je jich tam celkem 7 a maj 3300uF/6.3V. Jen tak me napadlo co by se stalo kdybych tam dal 3900uF/6.3V. Ten s tou vetsi kapacitou je jen o par mm vyssi, to by me nevadilo, ale co deska, nebude ji to vadit ??? Sem cekal ze to bude nekrestanska cena za ty kondenzatory a ono prd ! Jeden stoji 10Kc, tak to je parada :D

Uživatelský avatar
Exxon
Příspěvky: 7
Registrován: 21 dub 2006, 02:00

#33 Příspěvek od Exxon »

Desce by větší kapacita vadit neměla ale po zkušenostech s výměnou elytů na MB bych se do toho nepouštěl :lol: zkontroloval si ty elyty ve zdroji? Můžeš si zkoušečkou elytů prohlédnout i ty na MB.
http://www.elektronikacz.ic.cz/Data/ima ... age003.gif

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#34 Příspěvek od rnbw »

Elyty na doske otestovat poriadne nejdu bez vyberania, kedze je ich tam vela zapojenych paralelne.

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od drabek06 »

Tak jsem dosel k dalsim vysledkum :( Vcera jsem se nastval a vyhodil jsem oba zdroje a dal jsem tam jeden 300W (ten co byl drive jen pomocnej). Po nabehnuti Win me to vyhodilo 250 oken o nedostatecnym napajeni a kamkoliv jsem klikl tak to vyhodilo dalsi. Tak jsem tam dal zpet jen ten 350W EuroCase a Win nabehli vpohode, ale ted rano po zapnuti me to vyhodilo dalsich 100 oken o tom nedostatecnym napajeni. Pristi tejden budu mit novy filtracni kondiky do desky a pristi mesic koupim 400W Fortona a snad bude po starostech . . .

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od drabek06 »

Tak jsem meril poklesy napeti a na 12V vetvi to nikdy neklesne pod 12V, takze to je parada, ale na 5V vetvi to klesa klidne na 4.68V coz je hodne pod hranici. Takze jsem na tu 5V vetev pripojil 6 kondiku s 3900uF/6.3V takze celkem 23mF. Ted napeti klesne minimalne na 4.79V coz je parada. Ale uz setrim na novej zdroj . . . :D

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

Zdroj

#37 Příspěvek od kozoka »

Ty seš blázen, připojovat kondíky na napájení +5V. Použij kvalitní značkový zdroj, 400W a máš po starostech.

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdroj

#38 Příspěvek od drabek06 »

kozoka píše:Ty seš blázen, připojovat kondíky na napájení +5V. Použij kvalitní značkový zdroj, 400W a máš po starostech.
Ty jses taky radce nad zlato ! Ten tvuj "kvalitni a znackovy" zdroj neco stoji a v tom je problem ! Jelikoz jsem jeste na skole tak nejsem oslicku otres se . . .

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#39 Příspěvek od Devo70 »

Asi to bude už neaktuálne. Skúšal si PC bez pretaktovaného procesora?

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od drabek06 »

Je to trosek vic neaktualni, ale nakonec sem si pucil z prace 500W zdroj a uz se o nej nikdo neprihlasil tak sem si ho nechal a bezi to vse uz vpohode :wink:

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#41 Příspěvek od gepard »

Zdárec,
na ty kondíky MB alespoň mrkni, zda-li nejsou nafouklý! Ta verze, že jsou na MB načatý, je hodně reálná!! Po výbuchu ti už ani novej zdroj nepomůže... Jistota je jistota. Nebo je prostě přímo vyměň za nový-změřený-O.K. kusy a máš klid.
-- Gepard --

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#42 Příspěvek od Carel »

drabek06 píše:Je to trosek vic neaktualni, ale nakonec sem si pucil z prace 500W zdroj a uz se o nej nikdo neprihlasil tak sem si ho nechal a bezi to vse uz vpohode :wink:
Když už jsi si ho "půjčil",tak máš po starostech,není co řešit a s tím problémovým můžeš laborovat.Jen to napáskování s těmi kondíky,je zbytečné.

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#43 Příspěvek od drabek06 »

Už ten starej zdroj ani nemam, dal sem ho kamaradoj do jeho PC kde jeste dobre poslouzi :wink:

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#44 Příspěvek od PCmaniac99 »

tak jsem po delší době vlezl na sběrný dvůr že se kouknu po zdrojích.... vytáhl sem asi 8 zdrojů

EC 450W rozstřelenej spínák na primáru

EC 400W rozstřelený 2 spínáky na primáru, kond + ohořelé vše kolem

EC 250W někdo se pokusil opravit primár ale asi mu to nešlo tak to zahodil...

Premier 250W mám ho 2x jednou je v něm prasklá pojistka (vidím poprvé) ve druhém je nafouklý jeden filtr. kondík tak bych z nich mohl mít jeden fungující....

a pak ještě pár no-name zdrojů kterejm je bůh ví co... tak možná z toho všeho složím něco co bude fungovat

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#45 Příspěvek od Peterseal »

Teraz mam na stole jeden PREMIER 300W. Je mi z toho na grc.
Polka elitov na sekundari nafuknuta, 4 vyhorete odpory, jedna dioda sa tak prehriala az VYPADLA sz plosaku, dalsie 2 prerazene diody..Ten zdroj odpalil dosku..
Najviac si treba davat na tie 2 kondiky 100OuF 10V v pomocnom zdroji pri vetraku.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“