Asi vadný mikrofon na sony ericson K700i

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

Asi vadný mikrofon na sony ericson K700i

#1 Příspěvek od PCman »

Mám tady telefon na kterém nefunguje mikrofon nebo je to elektronikou,to potřebuju poradit.Očistil jsem kontakty na DSP přihnul pérka na mikrofonu ale pořád mě nikdo neslyší.Měřil jsem ho a ukazuje mi asi něco kolem 1Kohm což si myslím že je moc velký odpor ale zase není přerušená cívka.
Můžete mi někdo říct jaký odpor by měl mít ten mic nebo jak zjistit jestli je opravdu vadný?Pokud je mic v pořádku opravu nebudu řešit a zahodím ho.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od workhard »

Zkus tam dát jinej a uvidíš (jestli nemáš úplně ten samej,tak stačí z jiného mobilu na drátky a dodržet polaritu).
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#3 Příspěvek od kbulda »

Měl jsem podobný problém. Na MT , který jsem dostal od švagrové taky nešel mikrofon. Tvrdila " nikdo mě neslyší, já jeho ano ". Koupila si proto nový telefon. Po průzkumu v menu jsem zjistil, že si aktivovala
funkci " mute ". Po deaktivaci telefon normálně chodí.
Nemáš stejnou závadu ?

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#4 Příspěvek od Hill »

V Ericssonech je celkem častá bolest, že mikrofon ztratí kontakt na základní desku, zejména, když se utrhnou třmeny pro šroubky pod baterií. Je to sice piplačka, ale stačí z normálního kancelářského papíru vystřihnout mezikruží o průměru mikrofonu, široké asi 1mm, z něj pak asi dva milimetry výseč, která musí v krytu mířit dolů do zvukovodu, a dát tu podložku před mikrofon.
Ale napřed prověř tu funkci MUTE, než s tím začneš ztrácet čas.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#5 Příspěvek od Artaban001 »

zkus si ho testnout pomocí servisního menu:

Kód: Vybrat vše

* servisní menu:  > * < < * < *
šipky jsou pohyby joystickem, hvězdička je hvězdička na klávesnici. V K750I byla v SM i položka test mikrofonu.. Pak jedině tovární nastavení a nebo servisní zásah

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#6 Příspěvek od PCman »

Zkoušel jsem to servisní menu řval jsem do mikrofonu co to šlo ale nic mi nenahrál.S tím papírkem jsem to moc nepochopil mikrofon je uložený celý v gumě a je uložen plastové části krytu telefonu.Kontakt z deskou má určitě dobrý.zkusím jiný mikrofon z jiného telefonu snad ho tam nějak dostanu je tam strašně málo místa.
Ještě jsem zkusil záznam zvuku můj hlas nebyl slyšet ale když jsem si telefon přitisknul k uchu tak bylo slyšet nějaký zvláštní opakující se zvuk ale velice slabý asi jen chyba elektroniky.

PabloX
Příspěvky: 926
Registrován: 16 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od PabloX »

Skus dat prepalit software alebo ho prepal sam ak mozes....mne tiez takto zblbol telefon (k750) a bol poskodeny driver na zvuk. Po oprave vsetko ok.
Alebo nan pripoj handsfree a skus ci ten mikrofon co je na hf funguje.

Uživatelský avatar
rudis
Příspěvky: 101
Registrován: 28 dub 2005, 02:00

#8 Příspěvek od rudis »

u K700 typu bývá velmi častá závada vadný mikrofon, nebo pokud byl telefon trochu namočený oxidace kolem a nebo pod malým BGA obvodem.
Jsou nad konektorem dva a pro mikrofon je to ten napravé straně.Třeba okolo všechno očistit , když to nepomůže - vyměnit.Případně jde ten obvod i nahradit úpravou na desce.

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#9 Příspěvek od PCman »

Takže mic bude zřejmě v pořádku na měřáku mi ukazuje 1,1K a vytáhl jsem mic ze staré motoroly a ten má 1,3k.Sundal jsem spodní konektor vystříkal kontokxem vykartáčoval strým kartáčkem ale pořád nic.Kašlu na to.

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“