TESLA 4245U MARTINO - problémy se signálovou částí

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#241 Příspěvek od Devo70 »

Oberleutnant píše:Trioda má tři elektrody a má navíc řídící mřížku g1, ...
Treba na triode tú g1, keď je tam navyše ??? Ja by som ju odlomil. Však zváračke stačí jedna elektróda a aj tak zvára.
PS: fotíš len v noci a potme?

Ten text je opísaný z nejakej učebnice a vytrhnutý z kontextu.

Uživatelský avatar
martinbbb
Příspěvky: 102
Registrován: 20 bře 2008, 01:00

#242 Příspěvek od martinbbb »

Oberleutnant píše:Trioda má tři elektrody a má navíc řídící mřížku g1, podrobněji to popisovat nebudu, jelikož tady nejsem ve škole 8-) , ale stejně všechno, co se týká televizorů nás ve škole vůbec neučí, všechno se to učim sám.
Jinak za ten oskenovaný návod k obsluze nebo dobový prospekt mohu poslat na výměnu jiný návod :)
:D :D Ty seš úplně nejlepší :lol: :lol: popsal si to jak ženskou, má dvě nohy a navíc dvě ruce, ale jak funguje, to se hned neví, to se zjistí až potom až když se náležitě prozkoumá.......prosím, napiš jaké tři elektrody (kromě tý mřížky má trioda...chci se pobavit :lol: ......s tím návodem to byl samozřejmě z mojí strany fór, nemám návod od takový moderní plívky, jako je Martino a ani nemám skener ve kterým se svítí petrolejkou.......ale fakt, napiš mi ty tři elektrody, kromě mřížky.......prosííííím....

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#243 Příspěvek od kozoka »

martinbbb píše:
Oberleutnant píše:Trioda má tři elektrody a má navíc řídící mřížku g1, podrobněji to popisovat nebudu, jelikož tady nejsem ve škole 8-) , ale stejně všechno, co se týká televizorů nás ve škole vůbec neučí, všechno se to učim sám.
Jinak za ten oskenovaný návod k obsluze nebo dobový prospekt mohu poslat na výměnu jiný návod :)
:D :D Ty seš úplně nejlepší :lol: :lol: popsal si to jak ženskou, má dvě nohy a navíc dvě ruce, ale jak funguje, to se hned neví, to se zjistí až potom až když se náležitě prozkoumá.......prosím, napiš jaké tři elektrody (kromě tý mřížky má trioda...chci se pobavit :lol: ......s tím návodem to byl samozřejmě z mojí strany fór, nemám návod od takový moderní plívky, jako je Martino a ani nemám skener ve kterým se svítí petrolejkou.......ale fakt, napiš mi ty tři elektrody, kromě mřížky.......prosííííím....
Na co hustiš do hlavy takové věci. Ty ses měl narodit o 30 let zpatky. K čemu ti to bude, doba klasický TV je už pryč a stejně se dnes vyrabějí zmetky za par kaček ktere se stejně opravovat nebudou ale rovnou vyhazovat. Byt tvuj tata tak ti dam par facek. Najdi si radší Holku a strkej šroubovaky do ní
:lol:

pentoda
Příspěvky: 98
Registrován: 12 pro 2004, 01:00
Bydliště: Praha

#244 Příspěvek od pentoda »

Oberleutnante nenech se odradit. Děláš pokroky. Protože jsem dříve narozený pamatuji triody, kde byla mřížka g1 navíc. Buď byla upadlá, nebo upálená. Leč nezoufej poradím jak zregeneruješ obrazovku. Nedůležitější je sehnat pořádnou babu s co nejvíce vyvinutýma plícema. Musí vytvořit dostatečný podtlak (vysát vzduch z obratovky) samozřejmě ústy.
Až najdeš tak dej vědět. Budu to psát na pokračování. Navrhuji název :
MARTINA baba s DUDAMA. Tím tady ty bastlíře dokonale zblbnem.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#245 Příspěvek od pajosek2 »

Trida versus Pentoda,to nemůže dobře dopadnout. :lol: :lol: :lol:
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#246 Příspěvek od ZdenekHQ »

Malá poznámka - kvalitní vakuum do starých obrazovek se dá vycucnout ze starých žárovek, nabízených na Aukru. Většinou jsou přepálený, ale vakuum je údajně originál :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#247 Příspěvek od Lukas-Peca »

Dobrý fígl je udělat do obrazovky tzv. iontový komín. Vezme se 0,8 vrták a do skla na hrdle se vyvrtá dírka. Díky ní můžou i poslední zbytky plynů z obrazovky uniknout. Většinou už ani není potřeba obrazovku regenerovat, je ,,zregenerovaná" jednou provždy.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#248 Příspěvek od EKKAR »

Jo, to je pravda - říká se tomu "iontová evakuace" - musí se to podpořit patřičným žhavicím proudem, jehož průběh je potřeba nadefinovat stupňovitě-pilovitý, stoupající po 10% hodnoty nominálního proudu až na 300% a žhavit nejméně po dobu jedné hodiny až do dokonalého vyčištění baňky obrazovky. Po celou dobu musí být k obrazovce připojeno i anodové napětí - jeho hodnotou se určuje rychlost evakuace, nejlepší trvanlivost se dosahuje při navýšení o cca 30% nad jmenovitou hodnotu!
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#249 Příspěvek od Carel »

Lukas-Peca píše:Dobrý fígl je udělat do obrazovky tzv. iontový komín. Vezme se 0,8 vrták a do skla na hrdle se vyvrtá dírka. Díky ní můžou i poslední zbytky plynů z obrazovky uniknout. Většinou už ani není potřeba obrazovku regenerovat, je ,,zregenerovaná" jednou provždy.
Spíš "zdegenerovaná". :D

Uživatelský avatar
martinbbb
Příspěvky: 102
Registrován: 20 bře 2008, 01:00

#250 Příspěvek od martinbbb »

EKKAR píše:Jo, to je pravda - říká se tomu "iontová evakuace" - musí se to podpořit patřičným žhavicím proudem, jehož průběh je potřeba nadefinovat stupňovitě-pilovitý, stoupající po 10% hodnoty nominálního proudu až na 300% a žhavit nejméně po dobu jedné hodiny až do dokonalého vyčištění baňky obrazovky. Po celou dobu musí být k obrazovce připojeno i anodové napětí - jeho hodnotou se určuje rychlost evakuace, nejlepší trvanlivost se dosahuje při navýšení o cca 30% nad jmenovitou hodnotu!
Jestli to nadporučíku nechceš dělat takhle zdlouhavě, vezmi kladívko a hrdlo uraž, pak zapni anodové napětí a k díře v hrdle dej šroubovák a drž ho za kovovou část, (funguje jako hromosvod pro ionty) uvidíš krásný světelný efekty, a krásný výboje uvnitř obrazovky, kam se na tohle hrabe Teslův transformátor :D když se Ti předtím podaří smýt z vnitřku stínítka luminofor, tak se zepředu může dívat na ty efekty i Martina-baba s dudama, jak Ti zde někteří radili......aspoň by konečně Martino něco kromě zrnění zobrazovalo.....
Naposledy upravil(a) martinbbb dne 30 zář 2008, 18:11, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#251 Příspěvek od Oberleutnant »

Ty seš asi slepej ne?Vždyť už jsem psal, že Martino nezrní, ale normálně ladí!!!A vůbec nestačilo nastavit AVC a připojit anténu, jak si kdysi psal!

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#252 Příspěvek od Lukas-Peca »

Oberleutnant píše:Ty seš asi slepej ne?Vždyť už jsem psal, že Martino nezrní, ale normálně ladí!!!A vůbec nestačilo nastavit AVC a připojit anténu, jak si kdysi psal!
Hm, tak teda pošli fotku.

Uživatelský avatar
belkvl
Příspěvky: 267
Registrován: 01 lis 2007, 01:00

#253 Příspěvek od belkvl »

Ukaz fotecku :D

Jak asi dopadla ta regenerace?
Jeste mi vysvetli jak funguje podle tebe trioda ?

Uživatelský avatar
martinbbb
Příspěvky: 102
Registrován: 20 bře 2008, 01:00

#254 Příspěvek od martinbbb »

Oberleutnant píše:Ty seš asi slepej ne?Vždyť už jsem psal, že Martino nezrní, ale normálně ladí!!!A vůbec nestačilo nastavit AVC a připojit anténu, jak si kdysi psal!
Já jsem ale nikdy NETVRDIL, že k tomu aby se TV rozběhla je nutné nastavit AVC, přečti si můj první příspěvek, píšu, že máš AVC ve zkratu......to abys to nastavoval trimrama jsem ti neradil, tak zmlkni a nech si ten svůj drzej tón, ty diletante! Navíc jsem ti popsal, jak ten zkrat odstranit, a proměřit. Tak pošli fotku ať vidíme, jak ta telka jde......já myslím že ti to ladí, tak akorát když jdeš z hospody.....

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#255 Příspěvek od pajosek2 »

Ahoj Oberleutnante,potřebuji pomoct,potřeboval bych vidět tu telku zezadu,protože ji budu restaurovat a vnitřek je přebastlen.Mohl by jsi ji prosím vyfotit zezadu,moc by mi to pomohlo. Jde mi o Tesla Martino. Předem díky.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“