Peavey VK head

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#16 Příspěvek od SIDTIM »

To Pejsvídek:

Skutečně, bastlení se dnes už vzhledem k cenám finálních produktů moc nevyplatí. Jediná cesta, která by stála za to, je koupit vadný zes za hubičku a za druhou jej nechat opravit. Ale u odborníka, nepřál bych Ti riskovat život po zásahu nějakého absolventa Stanice mladých techniků...

BTW: když propočítáš, kolik zaplatíš třeba v ezk.cz za díly, trafo, mechaniku, tak furt to bude dost a stále se bude jednat o obecnou konstrukci pro kutily, nikoli však vhodné pro muzikanta. Tam jsou obvody navrhovány s přihlédnutím ke skutečnému účelu použití a proto je profi kombo/hlava zvukově i spolehlivostně mnohem lepší, než bastly for all.
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
Pejsvidek
Příspěvky: 200
Registrován: 10 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od Pejsvidek »

honza637 píše: to Pejsvidek - Co jsi stavěl že ti to nechodilo? Na zesilovači toho až tak moc není. Teda pokud se nepustíš do věci, o které nevíš jestli vůbec funguje a nerozumíš jí. Můj bratr kdysi stavěl kombo a jako první postavil 350W konec z fetů. Nikdy mu to nechodilo páč jsme ani jeden netušili jak to funguje a návod byl v AR, takže samá bota. Mě se osvědčil dost dobře zesilovač Leach. není to drahé, věcně jednoduché, pochopitelné a zprovznitelné.
:D "návod byl v AR, takže samá bota" Tak tohle mě pobavilo :) Já stavěl přesně leach amp z AR. Udělal sem k tomu i předzesilovač s korekcema (oboustranej - děsná práce s tim - ve škole máme jenom jednostranou zářivku), zdroj ze soft startem, ale ten leach ne a ne fungovat. Nikdo neví čim to je, ale prostě to při překročení jistý úrovně napájecího napětí začne odebírat jednotky Ampér. Pak sem zjistil, že 2 trandy ( jedna komplementární dvojice tranzistorů) sou spálený. Nevim čim to je. Nemám na to potřebný vybavení, takže na osciloskop a zdroj sem musel chodit do dílen, kde učitel byl už dost naštvanej. Teď mi to leží ve sklepě. Mrzí mě to, páč sem kupoval ne-levný trafo a plno práce. Zjistil sem, že se to nevyplatí, ale teď bych to stejnak rád nějak využil, aspoň jako zálohu.

Ale teď hledám nějakej zesilovač do 9 000,- A tenhle peave VK vypadá dost lákavě. Tak mě zajímalo, jestli je to dobrá volba (zvuk si vyzkoušim sám) Tady mě zajímají technický věci.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od ZdenekHQ »

Pejsvidek píše:Nikdo neví čim to je, ale prostě to při překročení jistý úrovně napájecího napětí začne odebírat jednotky Ampér.
Maximální napájecí napětí je u zesilovačů celkem zásadní věc - hlavně, pokud ty tranzistory jedou na doraz :D

Jinak v tomhle oboru se vyskytuje příliš mnoho lidí, kteří si myslí, že tomu rozumí. Ještě že mě do mé práce téměř nikdo "nekecá"....
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Pejsvidek
Příspěvky: 200
Registrován: 10 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Pejsvidek »

ZdenekHQ píše:Maximální napájecí napětí je u zesilovačů celkem zásadní věc - hlavně, pokud ty tranzistory jedou na doraz :D
No, ty tranzistory vydrzi 140 V. A napájecí napětí sem měl maximláně na 56V. Jinak tohle sem zjišťoval na zdroji ve škole a ten odběr byl už při překročení myslim něco kolem 12V. Takže tim to nebude.

Uživatelský avatar
honza637
Příspěvky: 526
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od honza637 »

Tak se někde moc otevírají. Zkusil ses podívat po kapacitách? Stalo se mi, že mi kondík pouštěl proud, chovalo se to nevyzpytatelně. Prostě napůl proražený ale byl to starý kond. Nevím jak vypadá tvoje zařízení.
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.

Uživatelský avatar
Pejsvidek
Příspěvky: 200
Registrován: 10 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Pejsvidek »

honza637 píše:Tak se někde moc otevírají. Zkusil ses podívat po kapacitách? Stalo se mi, že mi kondík pouštěl proud, chovalo se to nevyzpytatelně. Prostě napůl proražený ale byl to starý kond. Nevím jak vypadá tvoje zařízení.
No to sem nezkoušel, nemam na to vybavení. Bohužel.
Teď koukám po nějaký tý hlavě. Tuhle někdo prodává za 9 000,- s novýma lampama JJ. Tak přemejšlim :)

Uživatelský avatar
honza637
Příspěvky: 526
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od honza637 »

No, tak zkus jako první najít vazby mezi zesilovacími stupni a postupně to odpojuj až do místa, kde se to začne otevírat .. víc poradit nemůžu. To bych to musel mít na stole :)
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.

Uživatelský avatar
Pejsvidek
Příspěvky: 200
Registrován: 10 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od Pejsvidek »

honza637 píše:No, tak zkus jako první najít vazby mezi zesilovacími stupni a postupně to odpojuj až do místa, kde se to začne otevírat .. víc poradit nemůžu. To bych to musel mít na stole :)
:) tak já to na ten stůl vemu, v sezimáku mam babičku :D
Kdepak, už bastlit nechci, dost se mi to nevyplatilo. Rozhodně ne teď kdy tomu ani nerozumim.

Uživatelský avatar
honza637
Příspěvky: 526
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od honza637 »

No, jestli chceš tak klidně. Můžu se pokusit ti pomoct. Musíme se ale dohodnout předem abych byl k mání.
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.

Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#25 Příspěvek od pole »

Pocuj nepouzil si na koncove trandaky teplovodivu pastu ktora je urcena na pocitace (konkretne na chladic pre CPU?). Je totizto od urciteho napatia vodiva a potom to moze robit taketo zverstva.

JA som Leach z Aradia staval najmenej 20krat a vsetky sli na prve ozivenie.

Uživatelský avatar
honza637
Příspěvky: 526
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od honza637 »

Jo, takové zvěrstvo je pravda. Číňani jsou v tomhle směru vyzpytatelní. Mimochodem ty leache jsou dobrá konstrukce. Trochu jsem si ho upravil a stavím podstatně silnější verzi. TA stávající se bohužel nedá napájet vyšším napětím kvůli max. Uc-e trandů. Takže max. opravdu kolem 300W v originalu.
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.

Uživatelský avatar
Pejsvidek
Příspěvky: 200
Registrován: 10 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od Pejsvidek »

Pastu sem tam napatlal, ale jenom na jeden tranzistor. Nějak se mi to nezdálo. Tak sem to z toho zase sundal, chtěl sem to nejdřív vyzkoušet na zkušební provoz. Jinak tam mám ty izolační podložky z plastu nebo zo to je, aby se prostě trandy vodivě nespojili s chladičem. Tak sem nevěděl jak tam mam tu pastu dát. Polarita součástek je vpořádku, všechno je OK, ale prostě ty dva spálený trandy :) Podle schématu mi přišlo, že by to fungovalo s jednou dvojicí těch komplemetárních tranzistorů MJ15003/MJ15004. Ale už sem to nestihl vyzkoušet. Teď sem na vejšce a nevim, jak je to tu s laborkama. Přemejšlel sem, že bych to možná postavil znova, prostě komplet osadit celej plošnák, ale chtělo by to asi po částech a vždycky to proměřit. Ta hodnota leach je celkem malá oproti celýmu zesilovači, takže by se to možná vyplatilo :) (vypočítal sem to na 491,80,- :) A tady v plzni je myslim GM, takže bych to měl bez poštovnýho a balnýho. Co sem mohl zkazit na tom zesilovači ? Cesty se nikde nepropojujou, všechno sem vyčistil a proškrabal šroubovákem a zakalafunoval.

Marie Fùrie

#28 Příspěvek od Marie Fùrie »

Pejsvidek píše:Pastu sem tam napatlal, ale jenom na jeden tranzistor. Nìjak se mi to nezdálo. Tak sem to z toho zase sundal, chtìl sem to nejdøív vyzkoušet na zkušební provoz. Jinak tam mám ty izolaèní podložky z plastu nebo zo to je, aby se prostì trandy vodivì nespojili s chladièem. Tak sem nevìdìl jak tam mam tu pastu dát. Polarita souèástek je vpoøádku, všechno je OK, ale prostì ty dva spálený trandy :) Podle schématu mi pøišlo, že by to fungovalo s jednou dvojicí tìch komplemetárních tranzistorù MJ15003/MJ15004. Ale už sem to nestihl vyzkoušet. Teï sem na vejšce a nevim, jak je to tu s laborkama. Pøemejšlel sem, že bych to možná postavil znova, prostì komplet osadit celej plošnák, ale chtìlo by to asi po èástech a vždycky to promìøit. Ta hodnota leach je celkem malá oproti celýmu zesilovaèi, takže by se to možná vyplatilo :) (vypoèítal sem to na 491,80,- :) A tady v plzni je myslim GM, takže bych to mìl bez poštovnýho a balnýho. Co sem mohl zkazit na tom zesilovaèi ? Cesty se nikde nepropojujou, všechno sem vyèistil a proškrabal šroubovákem a zakalafunoval.
Ty jseš tady v Plzni na FELu jo?

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#29 Příspěvek od Sendyx »

Abychom to shrnuli, než tě Marie Fůrie obloudí svým luzným zjevem :D : Ten VK za ty prachy jde, pár jsem jich měl v ruce. Holt jsou v tom čínské demo lampy, poměrně mizerné odpory, poťáky a elyty. Za čas je vyměníš. Krabice, plechařina atd. jsou snad neporuchové, trafa nevím. Ještě levnější a obdobně vypadající je Crate BH serie, ale na tu je trochu fronta, ty silnější modely v ČR asi ještě ani nebyly.

Uživatelský avatar
Pejsvidek
Příspěvky: 200
Registrován: 10 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od Pejsvidek »

Sendyx píše:Abychom to shrnuli, než tě Marie Fůrie obloudí svým luzným zjevem :D : Ten VK za ty prachy jde, pár jsem jich měl v ruce. Holt jsou v tom čínské demo lampy, poměrně mizerné odpory, poťáky a elyty. Za čas je vyměníš. Krabice, plechařina atd. jsou snad neporuchové, trafa nevím. Ještě levnější a obdobně vypadající je Crate BH serie, ale na tu je trochu fronta, ty silnější modely v ČR asi ještě ani nebyly.
Dobry shrnuti :) Myslim, že už sem něco dorazilo, dokonce to vyjde na stejný peníze jak ten VK, teda ještě o kousek míň
http://kytary.cz/crate-celolampovy-zesi ... 69:0:0:1:0
Ještě slyšet tyhle 2 hlavy vedle sebe a bylo by to super :)

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“