Průšvihy

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#46 Příspěvek od EKKAR »

drabek06 píše:...A tez jsme meli jednoho mistra borce a zkouseli jsme s nim ohrejvat parek primo ze zasuvky. Na konce parku se pridelali krokodylci a pripojilo se to do zasuvky. Po chvilce z parku zacla fucet para a mist si na onen parek sahl a nakopalo ho to :P
Dva maníci podobným způsobem ohřívali uzeniny hodně dlouho - dvě víčka z paštikové konzervy stočená do kornoutků, připojená na flexošňůru na fázi a nulák - nasadilo se to na konce párku (položeného na talíři nebo na prkénku) a zaplo do sítě. Podle velikosti se určovala doba ohřevu. Až jednou... Kdosi přinesl do práce výslužku ze zabíjačky a jednomu z dvojice daroval kroupové jelito. Oni dva umělci se ho jali ohřívat stejně jako párek - pár vteřin připojené sítě a kroupák začal syčet jak zmije na pařezu. Tu ten druhý povídá: "Už syčí, dej mu ještě perdu, ať je rychle hotovej!"
Tak mu dali "ještě perdu" - jen škrtli kolíčky o zásuvku, kroupák toho měl právě dost a explodoval...
Na stole zbylo jen oškvařené, splasklé střívko a šatna, kde se incident odehrál, byla vymalovaná kroupovým prejtem...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#47 Příspěvek od konosuke »

jó, to bejvávaly na kolejich časy...tak příkladem: kavovár - home made:
sklenka - kádinka 300 ml šlohnutá z laborky, dvě elektrody (Cu plech) dva izolované kablíky, dva banánky...zásuvka 220 V...kdo nepochopil princip ?
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
lintik
Příspěvky: 209
Registrován: 12 zář 2004, 02:00
Bydliště: PRAHA SEX (6)

#48 Příspěvek od lintik »

konosuke píše:jó, to bejvávaly na kolejich časy...tak příkladem: kavovár - home made:
sklenka - kádinka 300 ml šlohnutá z laborky, dvě elektrody (Cu plech) dva izolované kablíky, dva banánky...zásuvka 220 V...kdo nepochopil princip ?
jjjjj to znám my jsme ty elektrody dělaly z žiletek (mezi kterými byly sirky)to aby se nedotkly a vařily jsme tak vodu na kafíčko-občas i v ešusu (no nesmělo se na to šahat) :D

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#49 Příspěvek od Killroy »

konosuke mimo jiné píše:dvě elektrody (Cu plech) dva izolované kablíky, dva banánky...zásuvka 220 V..
Ještě lepší jsou dva slepený příboráky a máš nerez elektrody i s komfortní plastovou rukojetí...

Killroy

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#50 Příspěvek od konosuke »

s tou žiletkou to je super. na vojně jsme to zkoušeli s plechovýma zátkama od láhvovýho píva, těch bylo v popelníku dycky dost, různobarevné ( kozel, budvar, smíchov, braník...) nebo i nerezové (Fe-Ni) mince pětikačky...a jednou jsme vařili kafe v plechovce od lanšmítu položené na žehlíčce deskou nahoru mezi dvě židle...

lintik Praha 6 ? zdravím kolego ! sloužil jsem vlasti v Dejvicích, VÚ8585 u špičatého hotelu Internacional na konečné tramvaje...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
lintik
Příspěvky: 209
Registrován: 12 zář 2004, 02:00
Bydliště: PRAHA SEX (6)

#51 Příspěvek od lintik »

konosuke píše:s tou žiletkou to je super. na vojně jsme to zkoušeli s plechovýma zátkama od láhvovýho píva, těch bylo v popelníku dycky dost, různobarevné ( kozel, budvar, smíchov, braník...) nebo i nerezové (Fe-Ni) mince pětikačky...a jednou jsme vařili kafe v plechovce od lanšmítu položené na žehlíčce deskou nahoru mezi dvě židle...
jo jo na vojně se dělaly různý blbosti a že ty vodiče byly na kocích bez banánků je snad jasné :D......... Též zdravím kolego (bydlel jsem asi 200 metrů od těch kasáren)

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#52 Příspěvek od drabek06 »

Tady je to video s tim ohrevem parku kdyby se nekdo chtel zasmat :wink:
Je to toceny pred 2 rokama na nasi skole. Ja sem u toho bohuzel nebyl, doneslo se ke me jen to video . . .
Video

Je to z mobilu v formátu 3GP

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#53 Příspěvek od EKKAR »

A tomu vařiči ze žiletek nebo z příboráků se na vojně říkalo BIGOŠÁK...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
adept
Příspěvky: 328
Registrován: 01 lis 2006, 01:00
Bydliště: Znojemsko

#54 Příspěvek od adept »

To jsem jednou opravoval TV Fatra Color a zjišťoval VN.Sundal jsem koncovku VN z obrazovky,položil vedle TV,vzal šroubovák a jen jsem se přiblížil asi na 2 cm tak ta koncovka mi skočila na šroubovák , zahvízdalo to vykřikl jsem Ku...va a udělal kotrmelec přes židli co jsem měl za sebou,a pustilo mě to.Jsem rád že jsem to přežil.Od té doby jsem konce VN přibíjel hřebíkem. :D

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#55 Příspěvek od kbulda »

konosuke píše:jó, to bejvávaly na kolejich časy...tak příkladem: kavovár - home made:
sklenka - kádinka 300 ml šlohnutá z laborky, dvě elektrody (Cu plech) dva izolované kablíky, dva banánky...zásuvka 220 V...kdo nepochopil princip ?
V učení jsme to ještě vylepšili.
Ohřívali jsme tak vodu na mytí.
Pozinkovanej kýbl, pertinaxová deska, 3 elektrody, nulák na kýbl.
Napájení 3 x 380 V, příkon cca 4 kW, doba ohřevu cca 8 minut.

Uživatelský avatar
lintik
Příspěvky: 209
Registrován: 12 zář 2004, 02:00
Bydliště: PRAHA SEX (6)

#56 Příspěvek od lintik »

kbulda píše:
konosuke píše:jó, to bejvávaly na kolejich časy...tak příkladem: kavovár - home made:
sklenka - kádinka 300 ml šlohnutá z laborky, dvě elektrody (Cu plech) dva izolované kablíky, dva banánky...zásuvka 220 V...kdo nepochopil princip ?
V učení jsme to ještě vylepšili.
Ohřívali jsme tak vodu na mytí.
Pozinkovanej kýbl, pertinaxová deska, 3 elektrody, nulák na kýbl.
Napájení 3 x 380 V, příkon cca 4 kW, doba ohřevu cca 8 minut.
Hm taky dobré a bezpečné :D :roll:

Uživatelský avatar
makino
Příspěvky: 254
Registrován: 20 dub 2008, 02:00

#57 Příspěvek od makino »

Ako všetci chemici sme na škole blbli s výbušninami.Spolužiak chcel tiež niečo vyskúšať tak ma požiadal o výrobu niečoho búchajúceho. Plnili sme sifónové bombičky kadejakými výbušnými zmesami.Jednu som mu spravil na odpaľovanie odporovým drôtom na baterku.Bývali sme na intráku , on si to zobral domov na víkend, že to predvedie kamošom.Ten nešťastnik to napojil na baterku cez páčkový vypínač a dal si to do vrecka nohavíc.Vypínač sa zapol...Výsledok bol 22 stehov medzi nohami, keby šli črepiny o 2-3 cm iným smerom určite by sa nemusel starať o potomstvo.Teraz má dve dcéry tak asi ostalo všetko funkčné.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#58 Příspěvek od forbidden »

makino píše:Ako všetci chemici sme na škole blbli s výbušninami.Spolužiak chcel tiež niečo vyskúšať tak ma požiadal o výrobu niečoho búchajúceho. Plnili sme sifónové bombičky kadejakými výbušnými zmesami.Jednu som mu spravil na odpaľovanie odporovým drôtom na baterku.Bývali sme na intráku , on si to zobral domov na víkend, že to predvedie kamošom.Ten nešťastnik to napojil na baterku cez páčkový vypínač a dal si to do vrecka nohavíc.Vypínač sa zapol...Výsledok bol 22 stehov medzi nohami, keby šli črepiny o 2-3 cm iným smerom určite by sa nemusel starať o potomstvo.Teraz má dve dcéry tak asi ostalo všetko funkčné.
Tak to je teda ukazkovej exemplar, dat si do kalhot odjistenou vybusninu. :twisted:

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#59 Příspěvek od Sendyx »

Ano, to je jak ten duch teroristy Ahmeda, který trpěl předčasnou detonací :P

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#60 Příspěvek od ZdenekHQ »

To je jak s tou Mařenkou, co ožižlávala slepej náboj, až buchnul a roztrhlo jí to celou pusu od ucha k uchu. Maminka ji pak seřvala, že ji to mohlo zabít a ona se tomu ještě směje...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“