2 X EL 34 Zes.

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

2 X EL 34 Zes.

#1 Příspěvek od Kaca »

Ahoj pánové ! Chci stavět tohle : http://www.ceriatone.com/images/layoutP ... iatone.jpg a chci na to nějaký pěný skelet. Na nic jiného jsem nepřišel než na stránku z A radio P E 4/2007 od autora pana Vojtěcha Voráčka ze strany 16. Mám i člověka který to vyrobí z plechu který si určím. Ještě než začnu se chci zeptat jestli nemá někdo s touto stavbou zkušenosti a nebo jestli někdo nemá nějaký originálnější tip na nákres tohoto shassis, myslím tím třeba orig. . Mám jiná trafa tak že nebudu moci využít přesný nákres. Můžu nechat i zhotovit více těchto schássek pokud bude mít někdo zájem. Pokud ne tak pojedu podle toho co jsem zde popsal. Zdravím ! Kaca

Samozřemě je možné udělat schassis i na 4 x a mohou se použít třeba jen dvě .

Uživatelský avatar
franni
Příspěvky: 170
Registrován: 26 led 2008, 01:00
Bydliště: žďár116,posta žďár 29412

#2 Příspěvek od franni »


Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Kaca »

Tahle adresa mě vůbec nejde otevřít. Píše mě to že tohle neexistuje. Nevíte někdo jak nato ? Nemáte to prosím někdo stažené ? Díky


http://www.tube-town.de/ttforum/index.p ... 5msg_id%25

franni - prosím pomóóóóóc

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Kaca »

Zdravím ! Tak stránky už fungujou ale žádný nákres chassis nebo tak něco jsem tam nenašel. Akorát jsou tam odkazy na prodejce ale to by se dost prodražilo.

Uživatelský avatar
valla
Příspěvky: 614
Registrován: 12 úno 2006, 01:00

#5 Příspěvek od valla »

na tom zosiku su na picu navrhnute zemi a moze ti to brumiet :!:

Uživatelský avatar
Hop377
Příspěvky: 439
Registrován: 19 čer 2004, 02:00

#6 Příspěvek od Hop377 »

A na to si ako prisiel?

Uživatelský avatar
valla
Příspěvky: 614
Registrován: 12 úno 2006, 01:00

#7 Příspěvek od valla »

na asi tak ze som postavil tych hlav asi 5 :D a bol tam problem musely byt tie zemi inak :!:
power gnd nemoze byt na signal gnd musi to byt tahane zvlast :!:

Uživatelský avatar
Brudr
Příspěvky: 374
Registrován: 12 črc 2007, 02:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Brudr »

valla píše:na asi tak ze som postavil tych hlav asi 5 :D a bol tam problem musely byt tie zemi inak :!:
power gnd nemoze byt na signal gnd musi to byt tahane zvlast :!:
Docela by mně zajímalo, jak chceš tahat zvlášť "power gnd" a zvlášť "signal gnd", když obojí je GND?
Pokud se na ten obrázek podíváš, tak zjistíš, že všechny signálové země jsou vzájemně propojené jedním vodičem a připojené do jednoho, centrálního zemnícího bodu. Do tohoto bodu jsou také připojeny veškeré napájecí země, což je v pořádku. Tak by mně zajímalo co je na tom špatně?

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#9 Příspěvek od Sendyx »

Pravdu nemáte nikdo. Ta drátovačka je asi funkční, ale nic moc, navíc to různé "zemění do 1 bodu" jsou víc mýtus než optimální řešení. Je tam pár elementárních chyb, které před lety asi nevadily.

O správném provedení GND někde psal tuším Sýkora, určitě se to dá njít. Mýtus star GND byl dostatečně rozbořen i v nějakém AR.

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Kaca »

No, to že se tohle déle ladí než staví je v pohodě. Já to chci na ozvučení kontrabasu ale co ten skelet ? Nemá někdo prosím nějakej návrh takovéhleho zesilovače kdo by se o něho chtěl podělit ?

Uživatelský avatar
valla
Příspěvky: 614
Registrován: 12 úno 2006, 01:00

#11 Příspěvek od valla »

ako som hovoril proste neni to dobre zemnene mal som stym problemi je to iba asi orientacne alebo co spraste ked sa to tak zapoji tak to brumi :!:

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#12 Příspěvek od Sendyx »

Tak, jak je to uděláno, by to moc brumět nemělo, starý Jim to má dost podobně.

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Kaca »

Když jsem v roce 1976 začínal s kapelou tak nám tam kolikrát hrálo i rádio. Nějaký ten šumek by neměl vadit. Tenkrát jsme byli malí kluci a nikdo elektrice nerozuměl. Nějaký špatný zemění nebo dvojitá zem nám nic neříkalo. Tak teť je to na každým kdo jak si to vychytá.

Uživatelský avatar
valla
Příspěvky: 614
Registrován: 12 úno 2006, 01:00

#14 Příspěvek od valla »

Sendyx píše:Tak, jak je to uděláno, by to moc brumět nemělo, starý Jim to má dost podobně.
mal to podobne ale nie tak jak to je tam :wink:
ale mam este jeden problem tiez ze na jednej co som teraz postavil mi nakmitavaju vstupi ked sa prepoja a neviem ani z aboha prist na to preco :(

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Kaca »

Když jsem přeedělával AZK405 na trafo z GESu tak jsem nezapojil zpětnou vazbu a dělalo to to samé.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“