Nastavení RF modulátoru VCR Panasonic NV-SD427

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
LLL

Nastavení RF modulátoru VCR Panasonic NV-SD427

#1 Příspěvek od LLL »

Dobrý veèer, potøeboval bych poradit s pøeladìním RF modulátoru (standardnì je na CH 38, což se hádá se signálem z kabelovky). Video jsem poøídil bez DO. Zkoušel jsem nìkolik druhù univerzálních DO i origoš od VCR NV-SD235, leè marnì... Na netu jsem našel spoustu manuálù na Paòase, ale na 427 ne..

Uživatelský avatar
Rayman
Příspěvky: 42
Registrován: 17 črc 2005, 02:00
Bydliště: Plzeň-sever
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Rayman »

U většiny VCR Panasonic se to mění tak že podržíš tlačítko Menu na DO 3-5 vteřin a skočí tak takový pruhy a číslo aktuálního kanálu RF modulátoru a dá se to tam změnit.
O elektřině vím jen dvě věci, není vidět a kope!

LLL

#3 Příspěvek od LLL »

...tohle jsem samozøejmì vyzkoušel... Mám DO od NV-SD235 - na tomto typu videa to takto funguje, ale na 427 ne... Je možné, že by Paòas používal na rùzných typech VCR odlišné kódování povelù pro stejnou funkci?

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tam se musí držet nějaký tlačítko při zapnutí, ale já to vždycky taky zapomenu. Dost blbý řešení...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
freediver
Příspěvky: 101
Registrován: 01 říj 2008, 02:00

#5 Příspěvek od freediver »

A co tak potocit trimrom na modulatore???? Na tomto stroji sa to neprepina cez MENU ... :lol:
Naposledy upravil(a) freediver dne 06 říj 2008, 14:43, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#6 Příspěvek od RadekB »

Drz tl.menu a zapni ale nevim jestli ze STBY nebo primo do zasuvky. Nektery Panasoniky mely na sobe vzadu prepinac RF OFF - RF ON - RF ON-TEST a ladeni trimrem, ale ten byl hoooodne utopeny ze na prvni pohled nebyl videt. Co a stari model to jiny zpusob.

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

#7 Příspěvek od LOYZA »

http://fileshare.eshop.bg/download.php?fileid=20776
na této adrese najdeš 420! je tam krásně vidět že stačí že to má jiné písmenko na konci a buďto je možnost ladit vysílání na jinémm kanále a nebo ne. Nakonec nepíšeš jestli to tam máš vzadu a nebo ne? Jinak kdybys věděl jaký model DO je k tvé 427 tak bych se podíval, mám jich k Panas. poměrně dost. Ale opravdu je potřeba stejný, nebo pak nejdou některé funkce. Jinak 427 taky nemám ve své snůšce a uvítal bych ser. dok. kdyby někdo měl.

Uživatelský avatar
freediver
Příspěvky: 101
Registrován: 01 říj 2008, 02:00

#8 Příspěvek od freediver »

VCR Panasonic NV-SD427EE PRELADENIE MODULATORA VID. 18
Přílohy
bez_názvu.jpg
(158.95 KiB) Staženo 211 x

LLL

#9 Příspěvek od LLL »

to freediver: vøelé díky, to je pøesnì to, co jsem potøeboval... Já to furt zkoušel pøes menu, dozadu jsem se kouknul jenom zbìžnì ( u toho pøepínaèe jsem nic nenašel a ten ladicí prvek byl schovaný za ant. konektorama...). Na netu jsem našel manuály na NV-SD400, 420, 430,437,442,450, ale tam se všude psalo o pøeladìní pomocí DO ( tl. MENU ), takže mì nenapadlo, že u 427 je použit tenhle ponìkud archaický zpùsob... Každopádnì ještì jednou dìkuju, už to premáva...
Ještì jedna prosba - pokud máte kompletní manuál na tu 427, bylo by možno mi jej poslat? ( remahol@quick.cz ). Díky...

to all: díky všem za snahu pomoct s øešením problému !!

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “