prenos z fotaku

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
cypys

prenos z fotaku

#1 Příspěvek od cypys »

zdravim, chtel bych se zeptat jestli nemate nekdo zkusenosti s bezdratovym prenosem signalu z digitalniho fotoaparatu. jde mi o to videt co "vidi" fotak ale nebyt u toho tj. to co se zobrazuje display. idealni reseni by bylo "bezdratovy usb" popr pripojeni nejakeho vysilace primo na av vystup z fotaku je neco takoveho vubec mozne? a to vse na vzdalenost alespon 100m. (nema smysl mi navrhovat kameru potrebuju vyssi kvalitu a staticky obrazky) napiste mi prosim jake navrhujete reseni a co vse pro toto reseni je potreba jsem absolutni amater :)
dik moc cypys

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Můj Olympus Camedia C-370 se po připojení kabelu chová jako barevná TV kamera s normálním rozlišením a normou PAL. Hledáček (zadní displej) zhasne a vše se zobrazuje na připojeném TV. Teprve po zmáčknutí spouště začne ukládání na kartu - v rozlišení daném nastavením foťáku. Pokud na ten TV výstup připojíš nějakou vf přenosovou cestu, která bude schopná přenést signál o šířce pásma PAL TV, budeš vidět vše, co "vidí" i foťák.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
yakl
Příspěvky: 436
Registrován: 14 dub 2005, 02:00

#3 Příspěvek od yakl »

Treba to preskúmať podľa použitého fotoaparátu - mnohé sa po určitom čase vypínajú, ak nie je do nich žiaden zásah.

cypys

#4 Příspěvek od cypys »

to ekkar: znamena to ze po pripojeni kabelu se chova jako kamera a ne jako fotak?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

No, chová a nechová. Spíš by se dalo říct, že televize přebere funkci hledáčkového displeje. Neboli, dokud není zmáčknuta spoušť, chová se foťák jako on-line kamera s přenosem v reálném čase v normě PAL - samozřejmě, určité zpoždění v přenosu je patrné, ale jde jen o zlomek sekundy (je to vidět v momentě, kdy se foťák namíří na TV a pohne se s ním - zobrazení se "mázne"). Přechod do SLEEP režimu (pokud není provedena žádná akce) se dá nastavit. Bohužel, neuspaný foťák docela fest žere baterky, takže krom TV připojení bych pro takovou aplikaci použil i nějaký "objemnější" akumulátor, Andrea už tady napsala, že na cestách tahá na krmení nenažraného foťáku v batůžku 6V olovo a step-down měnič...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#6 Příspěvek od kbulda »

To samé co popisuje EKKAR mi dělá i kompakt Kodak DX 7440.

Uživatelský avatar
Jiri_REZEK
Příspěvky: 165
Registrován: 02 bře 2007, 01:00
Bydliště: Ostrava-Výškovice
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Jiri_REZEK »

Zdravím.
Existuje pro Digitál-Fotoaparáty tzv.teleport.Ale nemám potuchy,zdali tento doplněk je i pro Tvůj model.
Viděl jsem tohle propojení vlastně pouze jednou na Nikonu.
Kolega měl v autě Notebook,kde měl v PCMCIA tzv.protikus.Viděl jsem,že když vyfotil,fotoaparát sám zaslal tímhle teleportem snímek do Notebooku a uložil jej tam,takže mu snímky nezabíraly místo na CF-kartě ve fotoaparátu.
Ale tohle zařízení nebude stát asi jen tzv.hubičku!
Bye-EXA.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#8 Příspěvek od Hill »

Nedělej tajnosti s typem foťáku, bez toho je to věštění z koule, co má slabé baterky. Protože existuje hromada kompaktů i některé superzoomy, které neumí nic jiného, než přenést soubory do vnějšího zařízení, přitom ale fungují jen jako čtečka karet - během přenosu foťák nefotí, nenatáčí, displej nezobrazuje a když, tak jen informaci o probíhající komunikaci...
S takovým nepořídíš nic.

Odpovědět

Zpět na „Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje“