USB -> RS-232 (FT232RL)

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hamos
Příspěvky: 22
Registrován: 26 úno 2007, 01:00

USB -> RS-232 (FT232RL)

#1 Příspěvek od hamos »

pri konstrukci tohoto prevodniku se objevil nasledujici problem: pokud vyvod TxD merim proti zemi , dava 5,04V v klidu (zadne data), ale pri pripojeni k MAX232 klesne uroven signalu proti zemi na 4,75V, coz ve vysledku zpusobi, ze za MAXem neni -9,5V ale neco kolem -4,5V. Uz jsem testoval nekolik MAXu, takze maxem to neni, kondenzatory jsou podle vseho taky vporadku. Uz me napada jenom ta moznost ze neco odeslo v prevodniku, nebo je nekde mustek nebo prechodoy odpor , ale to neni prilis pravdepodobne , protoze vsechny kontakty uz jsem nespocetne krat prepajel. Ostatni vyvody se chovaji tak jak maji.
Kdyby nekoho neco napadlo, budu rad, pripadne muzu zaslat schema a DPS v eaglu ale nepocitam s tim , ze se nekomu bude chtit hrabat v to mem bordelu ktery pripomina schema. Nechce se mi zbytecne kupovat druhe FTcko.
Diky vsem.

Uživatelský avatar
marzou
Příspěvky: 130
Registrován: 24 čer 2007, 02:00

#2 Příspěvek od marzou »

Jseš si opravdu jístý, že je potřeba použít převodník úrovní na RS232, když používáš FT232RL?

Uživatelský avatar
hamos
Příspěvky: 22
Registrován: 26 úno 2007, 01:00

#3 Příspěvek od hamos »

jo jsem .. pokud chci pouzivat JDM Pic programmer a podobne, s +-5V nevyziju.

Uživatelský avatar
marzou
Příspěvky: 130
Registrován: 24 čer 2007, 02:00

#4 Příspěvek od marzou »

Já bych ten převodník vyhodil a napojil to přímo na FT232RL 8-)

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#5 Příspěvek od Atlan »

Neco mi hovori ze to fungovat aj tak nebude.......

Uživatelský avatar
marzou
Příspěvky: 130
Registrován: 24 čer 2007, 02:00

#6 Příspěvek od marzou »

Doufám, že to něco je datasheet a ne duch svatý:)
Bude:)

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#7 Příspěvek od Atlan »

Nemyslel som tvoju myslienku ale celkovo ten napad FT232RL s JDM a podobnimi vecami to fungovat asi nebude.

Uživatelský avatar
hamos
Příspěvky: 22
Registrován: 26 úno 2007, 01:00

#8 Příspěvek od hamos »

ano ! FT s JDM urcite fungovat nebude , proto MAX ... ale co delat kdyz se FT s MAXem nebavi ?

btw. proc to nepude ?

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#9 Příspěvek od BOBOBO »

Vím , že je to nemoderní , ale serivé rozhraní není ? Na něm PIc běhá .

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#10 Příspěvek od Atlan »

tak inac ...pripoj na to FT ..priamo JDM ... stacia ti signaly ktore sa budu pohybovat od 0-5v a napajanie 13v pre programovanie prived externe.

Potom ked to nahodou pojde tak sa zacni hrat s maxom.....

Uživatelský avatar
hamos
Příspěvky: 22
Registrován: 26 úno 2007, 01:00

#11 Příspěvek od hamos »

Seriove rozhrani bohuzel na mem notebooku neni ,proto se snazim vytvorit plnohdnotny prevodnik, vzhledem k tomu , ze to potrebuju mit mobilni, reseni se externim zdrojem neni zrovna stastne ( menic + tahat s sebou baterky ...). Kdybych chtel delat takovouto zoufalost , tak se na MAXy muzu vykaslat ,udelat zdroj +-15V a osadit vystupy operakama, nebo transiztorama. Doufam , ze k takovemu reseni nakonec nedospeju :-D

Spis by me zajimal Vas nazor na to, jestli je v hajzlu FTcko nebo je chyba jinde. Zatim to dle reakci vypada na konstrukcni chybu.

Uživatelský avatar
durmitor
Příspěvky: 199
Registrován: 02 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od durmitor »

Vím že to asi není to řešení co chceš slyšet, ale hotovej převodník, kterej si chceš bastlit stojí určitě pod 3 stovky... míň než co stojí čas při hledání závady
Podpis na houby

Uživatelský avatar
Ragnol
Příspěvky: 232
Registrován: 09 lis 2005, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Ragnol »

durmitor píše:Vím že to asi není to řešení co chceš slyšet, ale hotovej převodník, kterej si chceš bastlit stojí určitě pod 3 stovky... míň než co stojí čas při hledání závady
většina tehle levnejch převodníků nevyužívá obvody firmy FTDI a nějak spolehlivý tedy nejsou. Mě se nejvíc v praxi osvědčili převodníky od firmy asix s obvodem od FTDI. Cena je pak někde kolem 800korun. A taky bez problému fungujou bastly s FT232RL. Levnejch kupovanejch kabelů mám dost a všechno k ničemu :)

Uživatelský avatar
durmitor
Příspěvky: 199
Registrován: 02 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od durmitor »

Ragnol píše:
durmitor píše:Vím že to asi není to řešení co chceš slyšet, ale hotovej převodník, kterej si chceš bastlit stojí určitě pod 3 stovky... míň než co stojí čas při hledání závady
většina tehle levnejch převodníků nevyužívá obvody firmy FTDI a nějak spolehlivý tedy nejsou. Mě se nejvíc v praxi osvědčili převodníky od firmy asix s obvodem od FTDI. Cena je pak někde kolem 800korun. A taky bez problému fungujou bastly s FT232RL. Levnejch kupovanejch kabelů mám dost a všechno k ničemu :)
Nevím kde nakupuješ, v obchodě co mám za rohem maj minimálně dva převodníky s cenou do 250 korun, který maj FTDI v sobě a fungujou bez problémů. Ve všech větších internetových obchodech jsou taky.
Podpis na houby

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“