Cim nahradit LT1101

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Izmail
Příspěvky: 157
Registrován: 26 zář 2008, 02:00

#136 Příspěvek od Izmail »

Cust: Diky za radu, az budu navrhovat DPS, tak na to budu myslet :-).
Andrea píše:Jedna rada na závěr, když tam dáš INA118, místo IC5A nějaký rail to rail OZ (nejlépe precizní) a referenci 2.5V, tak to můžeš napájet z 5V.
Proc rail-to-rail? Ty maji prece tu vlastnost, ze se vystupni napajeni hodne blizi napajecimu napeti a to ja potrebovat nebudu.
Pokud nastavim ten OZ aby teklo pres pt100 1mA, tak při max. hodnote odporu, tj, 212,052 ohm, bude na vystupu OZ 2,5+0,212052=2,71V. A pokud budu OZ napajet 5V, tak na to staci klasickej, precizni OZ, nebo to tak neni?

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#137 Příspěvek od Cust »

musíš počítat s tím, že ti klasický operák nedá stejné napětí na výstupu jako je napájecí... podle okolností to může být klidně o 5 V menší
záleží na konkrétním operáku a na zátěži

Uživatelský avatar
Izmail
Příspěvky: 157
Registrován: 26 zář 2008, 02:00

#138 Příspěvek od Izmail »

Cust píše:musíš počítat s tím, že ti klasický operák nedá stejné napětí na výstupu jako je napájecí... podle okolností to může být klidně o 5 V menší
Ale to by mi pak nedal ani ten IN118, ktery budu napejet 5V z USB. Nebo mi 2,5 V zvladne dat? Vystup pujde do AD

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#139 Příspěvek od Cust »

čti datašíty, je tam psáno, že při napájení 5 V, ti výrobce zaručuje min 4 V na výstupu

Uživatelský avatar
Izmail
Příspěvky: 157
Registrován: 26 zář 2008, 02:00

#140 Příspěvek od Izmail »

Cust píše:čti datašíty, je tam psáno, že při napájení 5 V, ti výrobce zaručuje min 4 V na výstupu
Mas pravdu uz jsem to nasel, diky,
co jsem ale nenasel je to, jakou minimalni hodnotu zesilovac rozezna. vypocital jsem, ze jeden stupen je rozdil cca 390mikroV. Zesilovac ma sum asi 50mikroV. Bude zesilovac schopen takhle male signaly zpracovacat? Nebudou uz moc rusene?

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#141 Příspěvek od Cust »

50 uV je dost - pokud ti to nevyhovuje, tak nezbývá než přejít na jiný OZ, také má dost vysoký input bias current...
jak už jsem psal, pro extra DC obvůdky používám LT1050, šum i offsety jsou níž - je potřeba zapojit tři kousky stejně jako vnitřní schéma té INA z první stránky - pozor na max. napájecí napětí
k šumu: moc s ním neuděláš - je největší na nízkých kmitočtech, takže u DC aplikací neodstranitelné - ledaže by jsi moduloval proud do Pt100 :-)
šum se dá srazit paralelním řazením OZ, ale to je taky ujeté
rada: pokud chceš excelentní parametry, najdi si super OZ, ale to není spasení, musí mít stejné parametry vedení, zdroj pro OZ, zdroj pro Pt100, AD převodník,... to by jsi měl možná v práci také zhodnotit

Uživatelský avatar
Izmail
Příspěvky: 157
Registrován: 26 zář 2008, 02:00

#142 Příspěvek od Izmail »

tak jsem to zase spatne prelozil a i pochopil ta INA118 ma udano noise pri 0,1HZ do 10Hz 0,28mikro V p-p. Takze ne 50 mikro.
Takze by snad pouzit sla, ale i tam bych se zeptal, jako v predesle otazce zvladne zmenu 390mikroV a zesilit? Ktery je to v datasheetu parametr?

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#143 Příspěvek od Cust »

jak to dokáže zesílit?
Uout=Uin*gain, samozřejmě plus mínus offset, ale ten je stejný a doladíš to kalibrací, taky je problém input bias current, který ti vytvoří jakjousi nejistotu kolem nuly, prostě "odebírá ze senzoru proud" a tím ho jakoby zatěžuje, takže kolem nuly budeš mít na vstupu nulu ikdyž by tam už být neměla....

Uživatelský avatar
Izmail
Příspěvky: 157
Registrován: 26 zář 2008, 02:00

#144 Příspěvek od Izmail »

Cust píše:jak to dokáže zesílit?
Uout=Uin*gain, samozřejmě plus mínus offset, ale ten je stejný a doladíš to kalibrací, taky je problém input bias current, který ti vytvoří jakjousi nejistotu kolem nuly, prostě "odebírá ze senzoru proud" a tím ho jakoby zatěžuje, takže kolem nuly budeš mít na vstupu nulu ikdyž by tam už být neměla....
No to prave si myslim ze nebudu, kdyz nepouziju mustek, ale jen zdroj proudu s OZ a cidlem bude protekat 1mA.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#145 Příspěvek od Cust »

pravda, když nepoužiješ můstek, tak by ten biasový proud měl mít menší vliv na nelinearitu...

Uživatelský avatar
Izmail
Příspěvky: 157
Registrován: 26 zář 2008, 02:00

#146 Příspěvek od Izmail »

Podle ceho hledate zesilovace? Ted hledam OZ na zdroj proudu, ale kdyz otevru TME tak je tam OZ strasne moc, existuje nejaky vyhledavac, kde treba zadam, ze chci pristrojovy s nizkym sumem a tak?

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#147 Příspěvek od Cust »

od AD jsem dostal katalog, kde mají vyhledávání podle parametrů...
ale zase tam jsou jen OZ od AD :-)
myslím, že to mají i na webu někteří výrobci a i prodejci
jinak jsem hodně času proseděl nad prodejním katalogem GME a www.alldatasheet.com

Uživatelský avatar
Izmail
Příspěvky: 157
Registrován: 26 zář 2008, 02:00

#148 Příspěvek od Izmail »

Sel by použít na ten zdroj proudu OZ AD623ANZ?. http://zefiryn.tme.pl/dok/a04/ad623anz.pdf Na tme jsem Rail to rail nasel jen tento.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#149 Příspěvek od Andrea »

Izmail píše:Sel by použít na ten zdroj proudu OZ AD623ANZ?. http://zefiryn.tme.pl/dok/a04/ad623anz.pdf Na tme jsem Rail to rail nasel jen tento.
K čemu potřebuješ na zdroj proudu přístrojový zesilovač? 8O Jak to teda budeš napájet? Možná ani rail to rail nebude muset být.

Uživatelský avatar
Izmail
Příspěvky: 157
Registrován: 26 zář 2008, 02:00

#150 Příspěvek od Izmail »

Andrea píše:
Izmail píše:Sel by použít na ten zdroj proudu OZ AD623ANZ?. http://zefiryn.tme.pl/dok/a04/ad623anz.pdf Na tme jsem Rail to rail nasel jen tento.
K čemu potřebuješ na zdroj proudu přístrojový zesilovač? 8O Jak to teda budeš napájet? Možná ani rail to rail nebude muset být.
Budu to napejet z USB, ale chci zahrnout moznost napajet to i z trafa externiho. Ale vschno chci napejet +5V.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“