Amaterska stavba elektromotocyklu

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
HerrFranz
Příspěvky: 7
Registrován: 31 srp 2008, 02:00

#16 Příspěvek od HerrFranz »

Specificka energie je samozrejme v benzinu neporovnatelne vyssi - pro srovnani 4 kg benzinu odpovida cca 270 kg olovenejch baterek. To samozrejme perspektivu nema. Zato hybridy vypadaj slibne, vzdyt i F1 budou hybridni... energie z brzdeni se hodi.

No hlavni problem bude asi motor: tohle (http://www.evparts.com/prod-MT2119.htm) na smetaku fakt asi nenajdu...

PabloX
Příspěvky: 926
Registrován: 16 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od PabloX »

Viem ze je to trochu OT, ale nechce sa mi zakladat novu temu.

Neslo by na pohon bicykla pouzit motor z motorovej pily? Nechcem aby mi to slapalo 50, tych 30 maximalne by stacilo len aby som nemusel slapat. S motormi a pohonmi nemam skusenosti preto ma pls nekamenujte. Dakujem.[/b]

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#18 Příspěvek od stasek »

Určitě by to šlo, jen ten rámus je moc velkej. Při řezání se obvykle pila žene na plnej plyn a to je na chrániče sluchu. Asi by tě brzy někdo hnal.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od stepa »

PabloX píše:Viem ze je to trochu OT, ale nechce sa mi zakladat novu temu.

Neslo by na pohon bicykla pouzit motor z motorovej pily? Nechcem aby mi to slapalo 50, tych 30 maximalne by stacilo len aby som nemusel slapat. S motormi a pohonmi nemam skusenosti preto ma pls nekamenujte. Dakujem.[/b]
Nebude inteligentnejsi a levnejsi poridit za 1k Kc/Sk nejakyho pareza/pionyra?

Ale na blbiny a uraz muze byt ta motorovka dobra :D
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
Split
Příspěvky: 762
Registrován: 02 pro 2006, 01:00
Bydliště: Komárno

#20 Příspěvek od Split »

inak bolo by to zaujimave vidiet na takej kolobezke ako robi ciary na asfalte a smrad spalenych pneumatik....lenze to by uz musela mat riadny tah
Vsetko co sa da pokazit sa raz pokazi.

Uživatelský avatar
vombat
Příspěvky: 744
Registrován: 18 srp 2005, 02:00
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od vombat »

To PabloX: Lepší je použít motor z křovinořezu, resp. motorové kosy. Dáš ho vodorovně hřídelí rovnoběžně s kolem, úhlovou převodovku použiješ z nějaké rozbrušovačky(je do pomala) a z této převodovky už lze přímo přes řetěz (převod také do pomala) pohánět zadní kolo přes volnoběžku. Někdy je lepší použít co nejmenší zadní kolo - další zpomalení. Měl jsem takto postavenou koloběžku.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#22 Příspěvek od bu2520 »

něco podobného jsem viděl, byl to přídavný motor na kolo, připojovalo se to přitlačením gumového válce, který poháněl právě ten motor, na kolo. Viděl jsem model, na přední i na zadní kolo a právě ten na zadní měl i podobný zvuk jak pila :-)

PabloX
Příspěvky: 926
Registrován: 16 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od PabloX »

Motorku nechcem na tu zatial nemam vodicak. Chcem si trochu upravit bicykel nech nejde moc rychlo ale nech nemusim slapat. Myslite zeby mi daco nato fizli povedali ked by som siel max 20-30km/h? To by bolo ako tie kolobezky na baterky a na tie predsa vodicak netreba...
Inak dik za radu skusim zohnat ten motor z kosy.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#24 Příspěvek od Crifodo »

Nekoukal jsem se poslední dobou do vyhlášek, ale řekl bych že na provoz po veřejných komunikacích musí být motorové vozidlo se spalovacím motorem homologované.
Asi i na tu čínskou koloběžku, ale těch je jednak málo, jednak na to fízli **rou.
Ale kdyby chtěli, je v jejich moci vyřešit i každýho cyklistu, protože snad nikdo nemá povinnou výbavu.

Uživatelský avatar
Skay
Příspěvky: 628
Registrován: 22 úno 2007, 01:00
Bydliště: Tábor (jih)
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od Skay »

Crifodo píše:Nekoukal jsem se poslední dobou do vyhlášek, ale řekl bych že na provoz po veřejných komunikacích musí být motorové vozidlo se spalovacím motorem homologované.
Asi i na tu čínskou koloběžku, ale těch je jednak málo, jednak na to fízli **rou.
Ale kdyby chtěli, je v jejich moci vyřešit i každýho cyklistu, protože snad nikdo nemá povinnou výbavu.
mysliš že by se případný povedený elektormobil vlastní konstrukce mohl pohybovat po silnicích naší milované vlasti ? to by mě zajímalo, ale jak tak tuším asi by člověka vyhmátla první hlídka na kterou by narazil. :D

Uživatelský avatar
Split
Příspěvky: 762
Registrován: 02 pro 2006, 01:00
Bydliště: Komárno

#26 Příspěvek od Split »

bolo by zaujimave ale nie na bicykel ale na taku trojkolku..to ma vzadu dost velky odkladaci priestor a bola by jednoduchsia konstrukcia co sa tyka upevnenia motorov...dat napr. na kazde zadne koleso motor a potom to cez nejaku regulaciu ovladat...tam by sa tiez zmestilo aj dost baterii...malo by to pekny krutiaci moment....ale ako motory asi jedine tie z kolobeziek
Vsetko co sa da pokazit sa raz pokazi.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od stepa »

Split píše:bolo by zaujimave ale nie na bicykel ale na taku trojkolku..to ma vzadu dost velky odkladaci priestor a bola by jednoduchsia konstrukcia co sa tyka upevnenia motorov...dat napr. na kazde zadne koleso motor a potom to cez nejaku regulaciu ovladat...tam by sa tiez zmestilo aj dost baterii...malo by to pekny krutiaci moment....ale ako motory asi jedine tie z kolobeziek
Ta trikolka s 2mi motory uz je vymyslena...nekde jsem to videl prodavat komercne.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#28 Příspěvek od helios »

Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
heldybeldy
Příspěvky: 488
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Spišská Belá

#29 Příspěvek od heldybeldy »


Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

#30 Příspěvek od Kocur »

My vyrábíme rámy pro tyhle elektroskůtry vectrix,motor je zabudovanej přímo v zadním bubnu vidlice a bez převodů pohání kolo,byl nám zapůjčen i jeden vzorek a jezdí to fakt dobře,zrychlení super,ale baterie stojí údajně skoro půl ceny skůtru.
http://www.3e.cz/page/67905.vectrix/

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“