BEKO 99.160

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
medabeda
Příspěvky: 192
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: Brno

BEKO 99.160

#1 Příspěvek od medabeda »

Zdravím ctěné kolegy.Mám rozpracovanou jakousi rakouskou marketovku.Ale má orig.THOMSON obrazovku a je dvoutunerová,asi 2 roky stará,tak si myslím,že by jí bylo škoda na dvůr.Nemáte někdo, prosím, schema zdroje od tohoto chassis?Byla tam vadná pojistka 2A před sekundární diodou.Zdroj šel ve STBY, jedno napětí bylo cca 145V druhé 21V,třetí chybělo,kmitočet cca 100kHz. Při spuštění dálkáčem LED mírně pohasla,jinak bez odezvy.Dioda v cajku,za diodou zkrat nebyl.Dal jsem místo pojistky miniaturní odpor 0.22R a TVP po zapnutí cikala.Zdroj nekmitá souvisle, ale pulzně,asi po 20.mikrosec, napajecí napětí pro řádek vylezlo až na 300V.Takže přestala fungovat stabilizace,něco se tam přihodilo,protože ani po odpojení odporu místo původní pojistky zdroj dává vice než 300V pro řádek.Nemůžu se v tom zorientovat.Co jsem koukal na BEKO schemata, co jsou na eservisu,zapojení stabilizace není shodné ani s jedním.Můžete mi někdo pomoci.Předem díky.
Méďa Béďa.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#2 Příspěvek od Killroy »

medabeda mimo jiné píše:Mám rozpracovanou jakousi rakouskou marketovku...
Méďo, model co je na zadním deklu neznáš? Protože BEKO99.160 je zdá se nějaká podivnost..

Killroy

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#3 Příspěvek od Mysteri »

Tiež sa mi nezdá to číslo. To bude asi číslo-typ plošáku. Skús tam pohľadať, či niekde nieje na plošáku prípadne na štítku niečo, ako ..AK..., chassis a pod.Prípadne napíš typové označenie telky.

Uživatelský avatar
medabeda
Příspěvky: 192
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od medabeda »

No,název TVP si nepamatuji,nikdy jsem jej neviděl,vzal jsem si jen chassis. Na chassis je mezi chladičem řádkového tr. a zdrojem na DPS natištěno sítotiskem: BEKO ELECTRONIC U99.190.08 , pak je tam u výkroje po video desce papírový štítek se spoustou čísel a písmen. Např: VH4 110, DST057534-EL2, SMPS-059534-TR1, 08 28´´VC9 PS DK VD NC 28 KL SV PP 2 B
Tak nevím, co je to za chassis. Pokud někdo umíte poradit, budu vděčný.
Zdraví Méda Béda.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#5 Příspěvek od Killroy »

A není to náhodou BEKO14.2? Podívej se na osazení a porovnej.

Killroy

Uživatelský avatar
kovka
Příspěvky: 541
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Brumovice

#6 Příspěvek od kovka »

Kilroy ma pravdu ,ted jsem rozchodil zdroj z TVP °Tesla ° TV S 7041 TS/SM na plosaku jsem nasel jenom U 99.190 a nic vic ,prohledal jsem net, nasel ze to odpovida Beko 14.2 schema sedelo byl tam rozstrelenej integrac ze nesel precist a par odporu se stejnym problemem,spinaci trandak taky v kopru.Jinak poustet 300V do radku - docela odvaha.
Coz tak se tak podivat na optoclen a jeho okoli ?

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#7 Příspěvek od Killroy »

A aby to nebylo tak jednoduché, tak některé tyhle TV S7041 jsou obsahem C7-C8

Killroy

Uživatelský avatar
medabeda
Příspěvky: 192
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: Brno

#8 Příspěvek od medabeda »

Ahojky Killroyi.Moc děkuji za typ,je to ve zdroji silně podobné.
Kovko,těch 300V tam bylo během sekundy.A dokonce to přežilo asi 4x.Nešlo 12V,tak nešlo buzení, proto se nic nestalo.Ale po opravě pojistky před 12V diodou už má řádek nadměrný odběr,a to i když 12V znova odpojímTakže buď odešly ellyty ve 145V,nebo se něco podělalo v řádku.To bude až druhé kolo, až po opravě stabilizace zdroje.
Všem moc díky,až to dočmuchtím,tak dám věďět.Zdraví Méďa Béďa.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“