Myčka electrolux

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ralph
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00

Myčka electrolux

#1 Příspěvek od Ralph »

Mám tuhle myčku asi 3,5 roku a nyní mi na displeji vypisuje stále chybovou zprávu C3.Setkal se již někdo z vás s touhle zavadou,co by to mohlo byt za zavadu?Po zapnuti myčky se okamžitě rožne na displeji C3 a stále v myčce beží vypouštěci čerpadlo na vodu.Myčku jsem rozebral zkontroloval veškeré bezpečnostní spinače i zda někde do elektroniky nevnikla voda a vše vypadá v pořádku.Nevim na co se zaměřit nyni.

Uživatelský avatar
Jancis1
Příspěvky: 470
Registrován: 05 srp 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Jancis1 »

Nepoznám umývačky riadu, ale v robote sme mali poruchu, už ani neviem ako sa prejavovala a problém bol v snímači hladiny, bol stále zopnutý, vznikla tam netesnosť a v hadičke ku hladinovému snímaču namiesto vzduchu bola voda. Skontroloval by som ho, keďže sa spúšťa črpadlo.

Uživatelský avatar
Ralph
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00

#3 Příspěvek od Ralph »

Tak jsem zkoušel proměřit i hladinový spínač vody zda je v pořádku a i jej profouknout a spiná při tlaku vzduch je i slyšet jak lupne membrána a přívodní hadičku jsem také profoukl a nikde nic vše v pořádku ale po zapnutí myčky do sítě se ihned spustí vypouštěcí čerpadlo a na displeji se ukaže zhruba na 10vteřin zbyvajicí čas mytí což je 24minut a pak hned se objeví chybová zpráva C3 a poté již myčka stojí na jednom místě a jen stále běží vypoštěcí čerpadlo a nereagují žádné funkce a ani ji nelze vypnout pouze se musí vytáhnout napájecí přívodní kabel ze zásuvky.Nenapadá vás ještě něco?

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#4 Příspěvek od kbulda »

Mě podobnou závadu dělal mikrospínač, co hlídá vodu která přeteče
pod myčku - je pod myčkou v takové malé vaničce s plovákem
z polystyrenu.

Uživatelský avatar
Ralph
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00

#5 Příspěvek od Ralph »

na ten mikrospínač jsem se již také koukal,pokud nadzvednu ten plovaček tak se myčka vypne již uplně,a pokud jej nechám v klidové poloze tak se chová myčka tak jak jsem uvedl výše.Takže by měl byt v pořadku asi ne?

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#6 Příspěvek od kbulda »

Mě ten mikrospínač při zvednutým plováku právě zapne vypouštěcí čerpadlo a to běží trvale .( myčka AEG )

Uživatelský avatar
ivannavi
Příspěvky: 54
Registrován: 29 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Trenčín

#7 Příspěvek od ivannavi »

Umyvacka AEG - chyba C3 = voda je tam, kde nema byt... stane sa to ked dlhsie nevycistim sitko, a voda pomalsie odteka. Ja to robievam takto : trochu ju povysuniem, preklopim asi na 45° dozadu, voda vytecie, zatlacim nazad, a umyva dalej ... Ale co som sa natrapil kym som nato prisiel...

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“