Galvanicke oddelenie LPT+ turbo pascal

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mety
Příspěvky: 634
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Planeta Zem

Galvanicke oddelenie LPT+ turbo pascal

#1 Příspěvek od mety »

Jak by bolo najlepšie vyriešiť galvanicke oddelenie poralelného portu?LPT
Ma niekto nejaku schemičku? :)
Tiež by som potreboval radu,ako v turbopascale spravim aby program snimal stav na LPT portu?Mam na mysli vstup.Vystupne prikazy poznam.
Jednoducho potrebujem zo vtupu načitať do programu buď log1 alebo 0 nič ine.čislovanie vystupnych pinov v programe poznam,takže neni problem zapinať vystupy,ale čislovanie-značenie vstupov nepoznam :?

Uživatelský avatar
Sejny
Příspěvky: 239
Registrován: 29 zář 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Sejny »

na www.elweb.cz jsem viděl schéma oddělovače k LPTčku...ale neodděluje to galvanicky...funguje to jen jako ochrana proti zničení....je to s optočlenama a funguje to obousměrně

Návštěvník

#3 Příspěvek od Návštěvník »

uz som pradavno nerobil v Pascale ale myslim, ze je to presne naopak ako s vystupom. Syntax som uz zabudol ale malo by to byt presne opacne. Inak, naco programujes v pascale port? Teraz ma uz kazdy /zial/ windows a pod windows tusim xp a viac ti taketo ovladanie portu nebude fungovat :(

Uživatelský avatar
mety
Příspěvky: 634
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Planeta Zem

#4 Příspěvek od mety »

Ale funguje aj pod windows len treba mať nový pascal :) .Inak WinXP neznašam a nepouživam ho.Použivam buď linux,alebo Win Me :)

Uživatelský avatar
tominekk
Příspěvky: 295
Registrován: 16 črc 2004, 02:00
Bydliště: 49°11'30.229"N, 16°35'29.415"E
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od tominekk »

mety píše:Ale funguje aj pod windows len treba mať nový pascal :) .Inak WinXP neznašam a nepouživam ho.Použivam buď linux,alebo Win Me :)
Naprosto s tebou souhlasím XPéčka to je hororová záležitost při programování. Já je ale musím mít na rodiným koplu páč nikdo s ničím jiným neumí, ale programuju na starým PC kde mám Win98.
Chci se vrhnout na Linux ale není moc času - studium a holky ho celej sežerou :-)

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“