Korekční předzesilovač

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
thunderstrike
Příspěvky: 373
Registrován: 06 úno 2005, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Korekční předzesilovač

#1 Příspěvek od thunderstrike »

Neměl by někdo prosím náhodou schéma na mono korekční předzesilovač
(alespoň dvoupásmový)chci to ke kytaře.dík

Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od pole »

Je toho plno kazda znama firma ako Marshall, Fender, Vox, Mess,.... puziva svoje osvedcene zapojenie zvacsa pasivnich korekcii (akt. niesu na gitaru moc dobre) Este zalezi ci to chces na tranzistorovy alebo lampovy zosik. Lampy maju vysie pracovne impedancie.

Kukni dake zapojenia na : a odkukaj to odtial.
http://www.freeinfosociety.com/electron ... .php?cat=1
alebo
http://www.tubeguitaramp.de

No pokial to chces priamo vmontovat do gitary to je nieco trochu ine.

Uživatelský avatar
thunderstrike
Příspěvky: 373
Registrován: 06 úno 2005, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od thunderstrike »

Mám tranzistorovej 100w koncovej stupeň.

Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#4 Příspěvek od pole »

Konecne som ti to nasiel. Takze ak to chces zapojit pomocou polovodicou asi najednoduchie tak to zapoj tak ako je to tu http://sound.westhost.com/project27b.htm ,,,
Ak tam nechces ten overdrive mozes vyhodit tie omedzovacie diody alebo cely obvod s OZ a vystup viest priamo z potaku Volume za korekciami. Ale potom ti tam ostane na vyse jedna cast OZ tak tu mozes zapojit ako impedancne prisposobenie a to jednoducho tak ze vstup das priamo na + a - prepojis s vystupom potom to bude mat zosilnenie 1 ale bude to impedancne dobre prispozobene a pojde to bez problemov.,...

Uživatelský avatar
thunderstrike
Příspěvky: 373
Registrován: 06 úno 2005, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od thunderstrike »

Dík já to nějak udělám ale škoda že tam neni DPS.

Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#6 Příspěvek od pole »

To je uz najmenej. Ked sa ti ho nechce navrhovat a kreslit - inak je to celkom rychlo. Kup si univerzalny DPS len s gulickami bez spojou na kazdom pine o rozteci 2,5mm. S tym sa najlepsie robi. No a potom to uz len zbastis.

Návštěvník

#7 Příspěvek od Návštěvník »

No a hlavne je pouzit dobry gitarovy reprak, najznamejsie su celestion, ale su dost drahe, zalezi co od toho ocakavas, inac odporucam www.instrumento.cz je tam vyborne diskusne forum, ak budes mat problemy ci otazky urcite ti poradia...

Návštěvník

#8 Příspěvek od Návštěvník »

Já má dobrej reprák Eminence delta 12¨

Uživatelský avatar
Sejny
Příspěvky: 239
Registrován: 29 zář 2005, 02:00

#9 Příspěvek od Sejny »

no nevim...ta eminence na kytaru asi moc nebude....

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od DjRix »

Ale já vím....Ta Eminence na kytaru URČITĚ nebude.....Navíc zrovna tuhle budit 100W jsou vyhozený peníze.
Klídek chlapi,to je nulák...

Uživatelský avatar
Sejny
Příspěvky: 239
Registrován: 29 zář 2005, 02:00

#11 Příspěvek od Sejny »

kytara je dost specifickej nástroj...jinde se bojuje o co nejmenší zkreslení ale tady je to fuk :wink: typické kytaráky dělá ten Celestion a pak se dají použít myslím Precision Devices prostě robustní reprák na tohle určený....a i zesilovač zde dostává slušně pohulit....častá a dokonce nesymetrická limitace která je daná stylem hry na kytaru

Návštěvník

#12 Příspěvek od Návštěvník »

ja mam ten reprak v 3 pasmovy bednì,ale vo reprak mi nejde já potøebuju hlavnì ten zesik,a eštì bych potøeboval nìjaký travo 2x35v,300w,nevíte kde je maj levny???

Návštěvník

#13 Příspěvek od Návštěvník »

No praveze eminence je po celestion najznamejsi vyrobca gitarovych repro, ale ked to mas v 3 pasmovej bedni tak to urcite nie je vhodny, inac pouzitim nevhodneho repraku skazis zvuk celeho komba!!! Najlepsie, ak nepouzijes znackovy je pouzit sirokopasmovy ale nie s gumovym zavesenim. Tie gitarove repro su tak cenene koli vysokej citlivosti a specialnej frekvencnej charakteristike kukni napr. na www.celestion.com no a co sa tyka tych 100watov tak to bude poriadny randal neviem sice kde byvas ale 100w na gitaru je velmi vela....robia sa take aparatury urcene su na pouzitie na podium, no inac vsak uvidis sam ale podla mna je to zbytocne vela...

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od DjRix »

Eminence sice je super značka pro kytarový repro,ale né ta Delta!!!! A těch 100W bylo myšleno pro tu deltu,na tu je to fakt málo. Pro kytaru na skoušení stačí i 5W,a hraní bohatě stačí 20-50W. Jinak trafo bych měl,ale nevím co je pro tebe levně.
Klídek chlapi,to je nulák...

Návštěvník

#15 Příspěvek od Návštěvník »

Já nevím,øeknìte kolik chcete, nemusí to bejt ani toroid.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“