Firefox

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jancis1
Příspěvky: 470
Registrován: 05 srp 2005, 02:00

Firefox

#1 Příspěvek od Jancis1 »

Po preinštalovaní winXP som si stiahol najnovší Firefox 3.0.3 a nainštaloval ten. Predtým som mal tuším 3.0.0. Problém mám v tom, že pri kliknutí na nejaký odkaz sa firefox akokeby sekne na asi 4-5 sekundy a až potom začne načítavať stránku. Robí to aj pri prechádzaní o jednu stránku späť. Ešte som si všimol že vtedy stúpne zaťaženie procesora na 100%, ale keď je PC v klude, tak zaťaženie je 0 až 4%.Predtým mi to nerobilo a ani Explorer mi to nerobí. Procesor mám athlon 2600, pamäť 1GB DDR, takže hardwarom to nebude. Nemáte niekto tiež takýto problém s firefoxom, alebo neviete čo by to mohlo spôsobovať?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Obecně Firefox stávkuje - už asi tak od verze 2.0.1.4., to není výsada trojkové řady. Osobně mám radši Operu, Firefox používala víc moje polovice, ale začala si stěžovat na pomalé načítání a sekání se kompu, tak jsem ji radši přeučil taky na Operu...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Jancis1
Příspěvky: 470
Registrován: 05 srp 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Jancis1 »

Ešte som si všimol pri firefoxe, že viac zaťažuje procesor. Mám starší PC s procesorom celeron 900MHz, základná doska s VIA čipsetom, 256MB SDRAM a pri púšťaní videa z youtube napr. je zaťaženie procesora cez firefox 100%, ale cez IE kolíše od 85 do 95%.

Uživatelský avatar
proel64
Příspěvky: 464
Registrován: 28 led 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od proel64 »

Podla toho co pises,tak je fakt ze tvoja konfiguracia je slaba.Mam ho tiez aj na starom pc kde mam Athlon 2200+ a 512mb RAM a je lenivya zatazuje hardwer.Mam ho aj na novom pc kde mam X2 5200+ 2GB RAM a chodi perfektne.Okno sice otvori bleskovo ale zatazenie procaku blikne 50perc.
Takze na tvoju konfig.radsej nieco ine.....

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od forbidden »

Ja si na Firefox nemuzu stezovat, mam ho doma i na vsech PC o ktery se staram a slape jak hodinky. Jestli ty problemy a nestabilita neni zpusobena nejakym blbym doplnkem. Ja krome Adblocku Plus a slovniku nepouzivam zadny.
Jinak to zdrzeni pri kliknuti na link, dela treba nainstalovana komponenta link scanner z AVG 8.0. Nemas ho tam nahodou?

Uživatelský avatar
Jancis1
Příspěvky: 470
Registrován: 05 srp 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Jancis1 »

Nie nemám tam nainštalovaný AVG. Mám nainštalovaný avast, ale ten som mal aj predtým a nerobilo to. Firefox mi išiel dobre. Ja som myslel že či to náhodou nespôsobuje tá nová verzia. Na tej zostave s procesorom 900MHz firefox ide dobre, až na to pozeranie videa, je vidieť že IE zaťažuje menej procesor. Firefox používam už dlho a nechcem prejsť na iný, lebo je dobrý. Skúsim ho ešte nanovo preinštalovať...

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od zdenoeddie »

Firefox za posledne 2 roky nejak se pos*al. Opera je lepsi

Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od badoch »

Měl jsem zřejmě naprosto stejný, nebo podobný problém, 2800Mhz/1024RAM, verze FF3. Nakonec jsem se vrátil zpět na verzi 2.0014, tam mi to chodí pěkně.

Uživatelský avatar
Jancis1
Příspěvky: 470
Registrován: 05 srp 2005, 02:00

#9 Příspěvek od Jancis1 »

Takže mne to spôsoboval doplnok Iaudit-meter. Po zakázaní je to OK :D

Odpovědět

Zpět na „Software“