NAREX-špatná zkušenost

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#16 Příspěvek od mi-ro »

Když už jsme u tohoto téma, nepotřebuju lítat s vrtačkou po střechách, jen potřebuhu občas vrtat tam kde není síť, chci ji připojit kablíkem (kabelem!) na gelovku 12V 7,2Ah která se dá sehnat za cca 400,- máte zkušenosti?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
makino
Příspěvky: 254
Registrován: 20 dub 2008, 02:00

#17 Příspěvek od makino »

Ja som kúpil pred 3 rokmi Asist na 20,5 V a fungoval bez problémov, robená s ňou komplet elektrika v pár bytoch a domoch.Baterky nabíjané pôvodnou nabíjačkou bez úplného vybitia a pod. záležitosti.Batérie pritom no name,určite china, nabíjačka - zdroj 24 V , jedna dióda, LED , tranzistor a 2 odpory.Stála 1900 Sk.Samozrejme že po 3 rokoch sú už bat. KO tak som kúpil nové.17 ks po 107 Sk . 1900 mAh.Tiež sú no name, uvidím koľko vydržia ale 3 roky to už asi nebudú.Asi som na prvý krát vymákol dobrý kus.A prerobím aj nabíjačku možno to pomôže k životnosti.

Uživatelský avatar
Josif
Příspěvky: 29
Registrován: 23 bře 2008, 01:00
Bydliště: Galanta-SR

#18 Příspěvek od Josif »

mi-ro píše:Když už jsme u tohoto téma, nepotřebuju lítat s vrtačkou po střechách, jen potřebuhu občas vrtat tam kde není síť, chci ji připojit kablíkem (kabelem!) na gelovku 12V 7,2Ah která se dá sehnat za cca 400,- máte zkušenosti?
Vrtačka sa točiť bude,ale stratíš výkon.Gelovka má o dva volty menej ako akupack vo vrtačke a aj max. prúd dá asi menší.

Uživatelský avatar
rohy
Příspěvky: 108
Registrován: 11 zář 2005, 02:00

#19 Příspěvek od rohy »

Nazdar...mam podobnu skusenost s NAREXOM....po pol roku ma jeden aku asi 50 percent kapacity a druhy uz ani nejde nabit...svieti cervena kontrolka,akoze sa prehrieva....po tvojich skusenostiach sa uz asi ani nebudem pokusat o reklamaciu,ale s narexom koncim

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#20 Příspěvek od EKKAR »

Zkuste si nechat "repasovat" akupacky, v Googlu najdete X firem, které se tím zabývají. Fulgur - Battman je jen jedna z nich. Samotná vrtačka je OK, v (_!_) je vždycky jen 1 nebo 2 články z celého packu. I docela "spotřebku" taková repase značně zvedne - ano, za hubičku to nebude, ale mám s tím dobrou zkušenost - akuvrtačka Asist, 10 článkový akupack, články šikmooké no-name, vydržela asi 10 nabíjecích cyklů, pack vždycky rozpálený jak pěťák. Pack jsem nechal repasovat články SAFT, nabíječku "přebouchal" na zdroj proudu s vypnutím na nastaveném napětí - a vrtačka vrtá 3. rok... Jo - a je taky dobré rozebrat planetovou převodovku a po vymytí benzínem ji namazat kvalitní "vrtačkovou" vazelínou, určenou pro vysokootáčkové převodovky. Původní tuk není dost dobrý ani na panty u dveří...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#21 Příspěvek od Killroy »

I běžné spotřební akunářadí se vyplatí repasovat pokud za něco mechanicky stojí. Dobré zkušenosti mám se články Sanyo, viz http://www.ges.cz/?page=index&or=sort&i ... ES09001039 Moje aku je 15 let stará a už má druhý nový pack. Je to tahoun a to co odpracovala už nikdo nespočítá. Pády také ne.

Killroy

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#22 Příspěvek od mi-ro »

Ale to jó, repasi si udělám sám jenže v bloku je po 12-ti článkách (14,4V) a slušná cena je asi 80,- za kus to je 2 litry za oba aku.. Sem si myslel že když koupím vrtačku za skoro 5 tisíc tak by mohla aspoň ty dva roky vydržet. Taky jsem si všimnul že nově nabízejí i li-ion aku. Jsou sice o kousek dražší ale kdoví co vydrží. Navíc by mi asi "nepasovala" nabíječka.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od Mourek »

Repas baterii jsem použil několikrát, u Fulgura a je to OK. Měl jsem podobný problém u Bosche, a teď je to Ok. Výrobce většinou dává nějaký čínský aušus.Sám jsem si to neudělal, nemám čím přibodovat vývody.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#24 Příspěvek od EKKAR »

Když děláš repasi, pohlídáš si, jaké články tam dáš - aspoň výběrem značky. Renomované firmy, které repasují ve velkém, ověřují před sestavením kapacitu článků a třídí je podle tolerance, aby v jednom packu nebyly články s velkou tolerancí - tím se omezí možnost přepólování článku s nejmenší kapacitou při hraničním vybíjení. Naopak montážní firmy, které produkuje akupacky pro výrobce vrtaček, s s tolerancí příliš hlavu nelámou a do packu narvou co se dá, záleží jim jen na ceně. Vůbec bych se nedivil, kdyby 2 přikládané packy svými výrobními náklady nedosáhly ani 10% ceny vrtačky - ačkoliv ba měly tvořit víc, než 50%. Vůbec pak není vzácností, že repasovaný akupack vydrží déle, než originální.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#25 Příspěvek od Sendyx »

Bohužel se nedá jít pod cenu kvalitních článků. Není to tak dávno, co "malý buřt" v papíru od Sanya (pro AEG) stál 260Kč/ks a celá baterka cca 4000Kč. Taky vydržela strašlivé zacházení strašlivě dlouho, leckterá udělala 1500cyklů ve vražedných podmínkách a i s pár články ve zkratu pořád fungovala (byť to točilo pomaleji). Zatímco baterky Wagner s pomalu 2x vyšším napětím a údajně stejnou kapacitou neutočily ani 70% toho, co AEG v opotřebeném stadiu, navíc samovybíjení tak velké, že se musely nejpozději 24 hodin předem nabít.

2 Miro - já bych se gelovky nebál. Nouzově jsem použil vyřazenou 10Ah z UPS, ale ještě dobrou, kus dvojlinky 2x4qmm, tvrdé pájení na bývalé bateriové svorky nějakého neznačkového křápu za 800Kč v akci, k aku fastony, a šroubovalo to líp než původní 14,4V baterka, dokud byla nová.

Uživatelský avatar
kovikk
Příspěvky: 35
Registrován: 10 dub 2008, 02:00

#26 Příspěvek od kovikk »

Několik let používáme narexku (9,6V) skoro denně a baterie vydržela cca 2-3 roky pak repas. Nyní máme druhou (12V) a taky bez problémů už asi 1,5 roku. Takže asi spíš vadná série nebo tak něco

Uživatelský avatar
rtg5273
Příspěvky: 164
Registrován: 24 led 2006, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od rtg5273 »

ja tedy mam dobrou zkusenost, mam tu stejnou, pouzivam ji celkem dost a zatim drzi. asi fakt spatna serie..

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#28 Příspěvek od SIDTIM »

Nebo v Narexu najeli na systém jakosti.
Všichni teď vyplňují lejstra a na výrobu nejsou lidi :evil:
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#29 Příspěvek od mi-ro »

Všechno bych pochopil, dělám servis ale vadí mě přístup servisu který ti po výměně čláků který stojí opravdu za h..no tvrdí že je vše OK a za půl roku ti napíšou že jsou optřebené bez nároku na reklamaci. Mj teď zkouším ty baterie oživovat na zdroji "jiným režimem" než umí jejich nabíječ a vypydá to že z nich přece jen něco vymačknu.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od zdenoeddie »

Narex ide do <-> je to iste. Ak sa pamatate na tie stare modre este snad komunisticke vrtacky tie vydrzali hocico, zatialco tie nove, nevydrzia ani urobit 10 dieru do mura :?

Odpovědět

Zpět na „Poradna“