Cim nahradit LT1101

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Izmail
Příspěvky: 157
Registrován: 26 zář 2008, 02:00

#166 Příspěvek od Izmail »

Andrea píše:
Izmail píše:Jinak to schema takhle muze byt?
A co tam dělá těch 12V? :roll:
Je to jsem si nevsiml, patri tam 5V.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#167 Příspěvek od Andrea »

Izmail píše:
Andrea píše:
Izmail píše:Jinak to schema takhle muze byt?
A co tam dělá těch 12V? :roll:
Je to jsem si nevsiml, patri tam 5V.
Koukej si to schéma pořádně zkontrolovat (12V, C7, C8...), mě už to pomalu přestává bavit, za chvíli tohle vlákno předežene poručíkovo MARTINO :roll:

Uživatelský avatar
Izmail
Příspěvky: 157
Registrován: 26 zář 2008, 02:00

#168 Příspěvek od Izmail »

Andrea píše:
Izmail píše:
Andrea píše: A co tam dělá těch 12V? :roll:
Je to jsem si nevsiml, patri tam 5V.
Koukej si to schéma pořádně zkontrolovat (12V, C7, C8...), mě už to pomalu přestává bavit, za chvíli tohle vlákno předežene poručíkovo MARTINO :roll:
Promin :(. Doma se na to kouknu, jsem v praci uplne se na to nesoustredim.

Uživatelský avatar
Izmail
Příspěvky: 157
Registrován: 26 zář 2008, 02:00

#169 Příspěvek od Izmail »

Tak jsem to cele prosel, a melo by to byt uz vsechno dobre. Kondiky jsem hledal v datasheetu a dal jsem je tam podle nej. :) Tu 7805jsem tam dal proto, prootze chci aby to slo napajet z externiho napajeni.
Přílohy
schema.png
(11.79 KiB) Staženo 83 x

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#170 Příspěvek od Andrea »

A nechtělo by to zem té 7805 spojit se zemí zbytku? A co to napájení z USB, to nebude?

Uživatelský avatar
Izmail
Příspěvky: 157
Registrován: 26 zář 2008, 02:00

#171 Příspěvek od Izmail »

Andrea píše:A nechtělo by to zem té 7805 spojit se zemí zbytku? A co to napájení z USB, to nebude?
To napajeni je, nebo aspon jsem to myslel tak jako ty sipky +5V ze je to na to USB. Zem jsem tam uz opravil, ale nechtel jsem nahravat zase dalsi obrazek.

Uživatelský avatar
Izmail
Příspěvky: 157
Registrován: 26 zář 2008, 02:00

#172 Příspěvek od Izmail »

Andrea píše:A nechtělo by to zem té 7805 spojit se zemí zbytku? A co to napájení z USB, to nebude?
Jinak ti moc moc dekuju a samozrejme i ostatnim za pomoc, ted uz zbyva jen nastudovat eagle, udelat navrh desky a napsat teorii :)

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#173 Příspěvek od Cust »

po výrobě desky osadit, oživit a přeškrabat špatné spoje, pak nakreslit novou desku znovu zapájet a můžem měřit :-)

Uživatelský avatar
Izmail
Příspěvky: 157
Registrován: 26 zář 2008, 02:00

#174 Příspěvek od Izmail »

Cust píše:po výrobě desky osadit, oživit a přeškrabat špatné spoje, pak nakreslit novou desku znovu zapájet a můžem měřit :-)
jj jasny, ale to az pristi semestr, my to mame rozdeleny, jako semestralku, to je to co delam ted a pak bakalarku a to bude ta prakticka cast pristi sem.

Uživatelský avatar
Izmail
Příspěvky: 157
Registrován: 26 zář 2008, 02:00

#175 Příspěvek od Izmail »

Mohl bych jeste poprosit, mohl by mi nekdo vysvetlit toto. Smysl 4 vodicoveho zapojeni chapu u odporoveho mustku, tam se to proste vyrusi, ale tady u tohodle mi to moc jasne neni. Nemuze to byt take zapojeno jako na obrazku vlevo? A proc?
Dekuji

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#176 Příspěvek od Andrea »

Izmail píše:Mohl bych jeste poprosit, mohl by mi nekdo vysvetlit toto. Smysl 4 vodicoveho zapojeni chapu u odporoveho mustku, tam se to proste vyrusi, ale tady u tohodle mi to moc jasne neni. Nemuze to byt take zapojeno jako na obrazku vlevo? A proc?
Dekuji
Na jakém obrázku vlevo?

Uživatelský avatar
Izmail
Příspěvky: 157
Registrován: 26 zář 2008, 02:00

#177 Příspěvek od Izmail »

Zapomnel jsem ho tam dat :-).
Vlevo i v tom vpravo, neni mi to moc jasne.
Přílohy
odpor.png
(4.43 KiB) Staženo 34 x

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#178 Příspěvek od Andrea »

Izmail píše:Zapomnel jsem ho tam dat :-).
Vlevo i v tom vpravo, neni mi to moc jasne.
Na tom vlevo se snímá úbytek napětí na čidlu a na vedení dohromady. Vpravo se snímá úbytek jen na čidlu, přes VEDENI5 a VEDENI6 teče zanedbatelný proud (proud do vstupu INA118 je 1nA typ.) ve srovnání s proudem, který teče přes VEDENI1 a VEDENI2 na levém obrázku (1mA). Takže vliv odporu vedení je u pravého obrázku zhruba 1000000x menší.

Uživatelský avatar
Izmail
Příspěvky: 157
Registrován: 26 zář 2008, 02:00

#179 Příspěvek od Izmail »

Andrea píše:
Izmail píše:Zapomnel jsem ho tam dat :-).
Vlevo i v tom vpravo, neni mi to moc jasne.
Na tom vlevo se snímá úbytek napětí na čidlu a na vedení dohromady. Vpravo se snímá úbytek jen na čidlu, přes VEDENI5 a VEDENI6 teče zanedbatelný proud (proud do vstupu INA118 je 1nA typ.) ve srovnání s proudem, který teče přes VEDENI1 a VEDENI2 na levém obrázku (1mA). Takže vliv odporu vedení je u pravého obrázku zhruba 1000000x menší.
Dekuju, :-) ono to vzdycky souvisi se zakladnimi parametry OZ jako ze do vstupu tece skoro nulovy proud, ale nikdy si je hned neuvedomim.

Uživatelský avatar
Izmail
Příspěvky: 157
Registrován: 26 zář 2008, 02:00

#180 Příspěvek od Izmail »

Zpracovavam ted linearizaci a sesmolil jsem schema analogove linearizace, bude to fungovat, je tam zpetna vazba do zdroje, ktera ovlivni ze bude tect jiny proud a tim zustane linearni zavyslost vystupniho napeti cidla.
Přílohy
lin.png
(4.99 KiB) Staženo 43 x

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“