Mechanika TAPE DECK SONY TC K370

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
havela
Příspěvky: 38
Registrován: 26 lis 2004, 01:00

Mechanika TAPE DECK SONY TC K370

#1 Příspěvek od havela »

Prosím o radu - dá se ještě někde sehnat mechanika do tohoto decku ?

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od Sendyx »

Elvia má fórum, ptal bych se tam.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#3 Příspěvek od BOBOBO »

Adress na forum by nebyla ? Díky

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#4 Příspěvek od Sendyx »


Uživatelský avatar
havela
Příspěvky: 38
Registrován: 26 lis 2004, 01:00

#5 Příspěvek od havela »

Sendyx píše:Elvia má fórum, ptal bych se tam.
Díky za tip, ale nepochodil jsem. Mechanika se jako celek nedodává, jenom po částech a pouze za jeden řemínek chtějí víc jak 200 Kč.
Nevím si rady. Něco není v pořádku s unašečem, resp. jeho spojkou. Bohužel jsem doposud nevykoumal, jak je spojka řešená (kluzná - ale na to to nevypadá). V mechanice to skřípe a občas dojde ření na spojce k zakolísání. Pokud se navlhčí malý řemínek (saponátem) z motoru pohonu unašečů je do doby jeho uschnutí vše OK. Tak nevím.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#6 Příspěvek od Sendyx »

Sony není charita... pokud neexistuje "celá mechanika" u nich, je jediná možnost ji kuchnout z vraku. Otázka je, jestli ten stroj stojí vůbec za to, na Aukru byly špičkové Akai nebo Nakamichi skoro zadara...

Uživatelský avatar
havela
Příspěvky: 38
Registrován: 26 lis 2004, 01:00

#7 Příspěvek od havela »

Právě, taky jsem se na ty ceny díval. Ale i tam se jedná o stroje několik let staré. Přemýšlím, že koupím nový stroj. Sice v dnešní době kupovat magneťák není asi normální, ale co s těma kazetama.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#8 Příspěvek od Sendyx »

Na Sony bych se asi vyprdnul. Nevím jak tento, ale většina Sony decků, co mi prošla rukama z 90. let, stála za prd. A Colosseum a podobné věci už byl výsměch.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#9 Příspěvek od BOBOBO »

Jo magič je mechanika a s tím je vždy problém . Ve většině případů je problém s přivíjecí spojkou , je to třecí spojka s filcem mezi plastikem . Jako nová jede , ale pak se odře a začíná zabírat více a nestejnoměrně . Někdy na čas pomůže rozebrat spojku a zkrátit pero o 1/3 . Nezapomeň velice jemně namáznout ložisko motorku olejem na šicí stroje . Jinak kupovat ojetinu je stejný jako u auta . Vždy tam bude nějaký problém a u magiče ten mechanický !

Uživatelský avatar
havela
Příspěvky: 38
Registrován: 26 lis 2004, 01:00

#10 Příspěvek od havela »

Opraveno !!! Stačilo vyměnit oba řemínky (hlavní pro tónovou hřídel a unašečů) a přítlačnou kladku. Řemínky se táhly jako žvýkačka.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“