Osciloskop

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od stepa »

mihal píše:Stepo, to bude na teba.
Obavam se ze na Custa, jak rad bych, aby ta otazka byla na mne...to by znamenalo ze ho mam, bohuzel opak je pravdou :cry:
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
Ragnol
Příspěvky: 232
Registrován: 09 lis 2005, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od Ragnol »

mihal píše:To mam v praci, ale len do 60MHz. Je to v porovnani s agilentom lenoch, co sa tyka odozvy na ovladanie. Za tu cenu by som cakal kvalitnejsi displej, rychlejsi start.. no co, mozeme byt radi, ze tam niesu pindows, ako v spektrakoch "urcitych" znaciek.
Mno problém je , že agilent je trošku jiná cenová kategorie. za cenu jednoho agilentu do 100MHz s 4 kanálama koupím dva od textronice taky se 4 kanálama a 100MHz. Ten agilent má celkově lepší parametry, ale pro mě je to jako pro studenta značnej rozdíl chodit na brigádu rok nebo dva.

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#18 Příspěvek od mihal »

Stepo nesmut, zozenies si mozno aj lepsi :wink: prehliadol som citaciu, takze Cust..
Na Ebay som videl mnozstvo spickovych skopkov, za smiesne ceny, ale vsetko je za amerike.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#19 Příspěvek od Cust »

no, nemůžu k tomu moc říct, jelikož nemám nic lepšího na porovnání...
analogové osciloskopy, která jsem vlastnil měli vždycky nějaký problém, fokusace, časová nestálost a tak...
můžu snad říct, že oproti levnému lcd tektronixu má výhodu v barevném lcd, a umí dobře spouštět časovku i při značně zašumělém signálu...
navíc jsem si uvědomil, že nemám ten co jsem na něj dával odkaz , ale typ TPS2024 ( http://www.amt.cz/index.php?id=TPS2024 ), takže ten disponuje galvanicky oddělenýma vstupama - což je paráda, můžu měřit signály na různě vzdálených místech a nemusím při tom řešit zemní smyčky a podobné ptákoviny, navíc má baterku, takže je mobilní, disponuje sériovým a paralelním rozhraní, nebo v terénu jde signály zaznamenávat na paměťovou kartu...
využívám ho hlavně na měření na modulátoru pro radary - tam jsou proudové pulsy stovek ampér s náběžnou hranou v řádu až desítek ns a bezproblémů to zachytí i křoví, které tam vzniká při zážehu magnetronu, takže spokojenost a můžu jen chválit
no, zatím jsem lepší osciloskop neměl v ruce

Uživatelský avatar
Ragnol
Příspěvky: 232
Registrován: 09 lis 2005, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od Ragnol »

Jsem koukal, že má stejný parametry, jako ten předtím zmiňovanej. Asi bude jen rozdíl v tom, že je gallvanick oddělenej.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#21 Příspěvek od Cust »

má míň paměti na vzorky...

Uživatelský avatar
Ragnol
Příspěvky: 232
Registrován: 09 lis 2005, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od Ragnol »

Cust píše:má míň paměti na vzorky...

hm oba maj 2,5k ne ?

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#23 Příspěvek od Cust »

pravda, máš recht, měli by být stejné :-)

Uživatelský avatar
sqad
Příspěvky: 148
Registrován: 23 zář 2007, 02:00

#24 Příspěvek od sqad »

nakoniec som sa predsa rozhodol pre PDS5022S s batériou a vypadá byť celkom v pohode - ďakujem tým, čo mi toto odporúčali... :)
ak by mal niekto záujem, na www.rlx.sk ho môže zakúpiť za 9,5tis. Sk s dph, čo je podľa mňa výborná cena...

Uživatelský avatar
guma22
Příspěvky: 3
Registrován: 28 led 2009, 01:00

#25 Příspěvek od guma22 »

Odporucam pozriet si akciove ceny na Rigol osciloskopy na :
http://www.osciloskop.cz/ alebo na http://www.rlx.sk/ Napriklad teraz maju 30% zlavu na :
2-kanalálový osciloskop Rigol COLOR LCD (1GS/s)

Model bez DPH
DS1052E 2x 50MHz (1GS/s) Euro 364,00 €
DS1102E 2x 100MHz (1GS/s) Euro 525,00 €
http://www.rlx.sk/docs/DS1102E_DS1052E.pdf

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#26 Příspěvek od Atlan »

si si to tam aj kupil ? :)

Uživatelský avatar
guma22
Příspěvky: 3
Registrován: 28 led 2009, 01:00

#27 Příspěvek od guma22 »

ano, vcera som kupil tento DS1052E a zatial som nadmieru spokojny, mam aj starsi Tektronix ovladanie skoro to iste ale parametre o dost lepsie; je to sice cinan ale uplne sa vyrovna Tektronixu - len stoji polovicu :)

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#28 Příspěvek od Cust »

guma22 píše:ano, vcera som kupil tento DS1052E a zatial som nadmieru spokojny, mam aj starsi Tektronix ovladanie skoro to iste ale parametre o dost lepsie; je to sice cinan ale uplne sa vyrovna Tektronixu - len stoji polovicu :)
odkud je tektronix?

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#29 Příspěvek od Atlan »

DS1052E dost silno uvazujem o tom osciloskope len sa neviem rozhodnut ci dat za to tie prachy... a ci to bude pouzitelne aj na testovanie zosilnovacov.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#30 Příspěvek od Atlan »

TAk mam ho kupeny uz nejaky ten piatok a zaial spokojnost :)

Odpovědět

Zpět na „Poradna“