IR ovládání auta

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fast4shoot
Příspěvky: 11
Registrován: 21 zář 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

IR ovládání auta

#1 Příspěvek od fast4shoot »

Zdar lidi, chtěl bych si udělat nějaký jednoduchý zapojení, pomocí kterýho bych mohl ovládat svoje malý autíčko, protože od původního ovládání nemám vysílač. Takže jsem se rozhodl pro infra ovládání, protože je to asi jednodušší a levnější než rádiový. Bohužel s tím nemám vůbec žádný zkušenosti. Takže potřebuju něco, co bude mít na vysílací části čtyři digitální vstupy (dopředu, dozadu, doleva, doprava) a na přijímací samozřejmě čtyři digitální výstupy. A mělo by to podporovat zmáčknutí aspoň 2 tlačítek zároveň. Předem dík za odpovědi a pomoc
To je nulák...

Uživatelský avatar
mety
Příspěvky: 634
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Planeta Zem

#2 Příspěvek od mety »

Skus toto: http://www.belza.cz/remote/dopic.htm ale musiš si to upraviť na infra :)

Uživatelský avatar
fast4shoot
Příspěvky: 11
Registrován: 21 zář 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od fast4shoot »

to je zajímavý, bohužel nemám programátor a neznám ani nikoho kdo by měl
(ale kdybych měl možnost nějak to naprogramovat, tak bych to určitě udělal)
To je nulák...

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#4 Příspěvek od rezis »

Jestli mas pobliz GM tak tam ti pamet naprogramuji. :wink:
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
007
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 216
Registrován: 11 lis 2003, 01:00
Bydliště: střední čechy

#5 Příspěvek od 007 »

Kdysi sem stavěl IR ovládání pomoci IO HT12A a HT12D podle amatérského rádia.Umí to přenášet 4 signály.Schéma bych mohl najít a překreslit,ale to by trvalo asi týden.
007

Uživatelský avatar
fast4shoot
Příspěvky: 11
Registrován: 21 zář 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od fast4shoot »

rezis: bezva, a kolik za to chcou?

007: tak po těchhle IO se zítra podívám
To je nulák...

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#7 Příspěvek od mihal »

nebolo by jednoduchsie univerzalny DO k tv napr ten s kurzormi (predpokladam ze tym chces ovladat model, na auto by som si podobne veci nemontoval, to ho potom nema vyznem zamykat :wink: )

Uživatelský avatar
fast4shoot
Příspěvky: 11
Registrován: 21 zář 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od fast4shoot »

mihal píše:nebolo by jednoduchsie univerzalny DO k tv napr ten s kurzormi (predpokladam ze tym chces ovladat model, na auto by som si podobne veci nemontoval, to ho potom nema vyznem zamykat :wink: )
Jasně že model (i když to normální auto by nemuselo být tak špatný...). A ten tvůj nápad není tak špatnej, ale problém, stejně bych musel udělat IR přijímač.
To je nulák...

Uživatelský avatar
zbek
Příspěvky: 146
Registrován: 06 lis 2005, 01:00

#9 Příspěvek od zbek »

Koupil jsem to klukovi v Lidlu i s autem vysílač v hodinkach za 400kč to nemá cenu stavět :(
zbek

Uživatelský avatar
fast4shoot
Příspěvky: 11
Registrován: 21 zář 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od fast4shoot »

zbek píše:Koupil jsem to klukovi v Lidlu i s autem vysílač v hodinkach za 400kč to nemá cenu stavět :(
Jo, vím že něco takovýho existuje, ale přeci jen si to rád postavím a bude to tzv. "šité na míru".
Mimochodem, teďka pracuju na zapojení, taže až ho budu mít, tak vám ho ukážu. Ale možná to bude trošku trvat, nemám totiž teďka moc času.
To je nulák...

Uživatelský avatar
foker
Příspěvky: 28
Registrován: 15 bře 2009, 01:00

#11 Příspěvek od foker »

Ahoj.Ja sa chcem spýtať na HT12A.Všade sa uvádzajú schémy na ovládače cez infra,ale ja by som to chcel RF,4 kanálové.A neviem či sa dajú ovládať 2 funkcie naraz.To je pri ovládaní auta dosť podstatné.Mám totiž doma parádne auto na DO zn. NIKKO,žiadne Tesco,Lidl,akurát prijímač je čiastočne nefunkčný a obsahuje nejaké IO od NIKKO s neznámou funkciou a je mi ho lúto vyhodiť


Ok,už sa to vyriešilo,opravil som originál vysielač,prijímač(ani neviem ako :) ),hlavne že ide,už len zohnať náhradný motorček

Uživatelský avatar
Hru
Příspěvky: 168
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: Chomutov

#12 Příspěvek od Hru »

posílám ti schema které jsem kdysi dělal,jinak zdroj = AR/A 3 1999 a AR/A 9 1998,ale mám takový dojem že Holtek zkrachoval,mám ještě katalog listy Holtek HT 12A/E/D/F - HT12A -vysilaci a HT 12D přijmací pro IR,HT12E -vysílaci a HT12 F přijmací pro bezdrát.
Přílohy
prijmac.jpg
(26.95 KiB) Staženo 70 x
vysilac1.jpg
(79.53 KiB) Staženo 61 x

Uživatelský avatar
Hru
Příspěvky: 168
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: Chomutov

#13 Příspěvek od Hru »


Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“