Autorádio Škoda Fábia

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

Autorádio Škoda Fábia

#1 Příspěvek od soucek »

Mám tu již několikátý kousek tohoto rádia,konkrétně MS202. Jejich kvalita mi příjde za ty nehorázný prachy mizerná. U každého se po čase udělají studenti na napájecím a anténním konektoru . Teď bych ještě potřeboval poradit, jestli je to závada nebo se to dá nějak nastavit. Po vypnutí hlavním tlačítkem a následném zapnutí vyžaduje pokaždé zadání kódu, pak již hraje normálně. Obě napájení, trvalých 12V a napětí přes klíček zapalování jsem kontroloval, jsou OK. Manuál od toho nemám.

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#2 Příspěvek od galjo »

soucek píše:Mám tu již několikátý kousek tohoto rádia,konkrétně MS202. Jejich kvalita mi příjde za ty nehorázný prachy mizerná. U každého se po čase udělají studenti na napájecím a anténním konektoru . Teď bych ještě potřeboval poradit, jestli je to závada nebo se to dá nějak nastavit. Po vypnutí hlavním tlačítkem a následném zapnutí vyžaduje pokaždé zadání kódu, pak již hraje normálně. Obě napájení, trvalých 12V a napětí přes klíček zapalování jsem kontroloval, jsou OK. Manuál od toho nemám.
Zatial som mal rádiá že rádio ktoré nemá napätie na konektore pre pameť po vypnutí pýta kod pri každom zapnutí klúčika , tak si to dobre prekontroluj.

Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

#3 Příspěvek od soucek »

Ne, ne tím to není. Ten samej problém co mám je popsanej tady: http://pandora.idnes.cz/part/2008/8/10342

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Sám píšeš, že to mívá kupu študentů kolem napájení - je to pájené na stejné vlně, nemůžou ty študenty být i někde dál po desce, než jen u konektorů?
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

#5 Příspěvek od soucek »

To EKKAR: četl jsi ten zmiňovaný příspěvek až do konce ? Je to přesně nachlup stejné: http://pandora.idnes.cz/part/2008/8/10342

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#6 Příspěvek od EKKAR »

Právě že tam se celou dobu motají kolem chybějícího napětí pro MEM - ale ne jenom na konektoru ISO, to napětí musí jít i někam dál po desce, pokud možno až na procesor nebo oddělenou paměť. A jestliže je ta deska pájená na stejné vlně jako vstup od ISO, MŮŽOU být špatně propájené spoje i kdekoliv jinde na desce. Pak se naděješ takových špumprnáglů, které popisuješ. Projdi desku šlusmetrem a najdeš tam nejspíš ne jednoho, ale celej gympl študentů...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
migi111
Příspěvky: 329
Registrován: 14 led 2008, 01:00

#7 Příspěvek od migi111 »

mal som podobný problém stačilo mi prehodiť trvalý plus a spínaný...tj. červený so žltým, ale ak ich spojíš dokopy dáš 12V a pri vypnutí a zapnutí to robí tiež tak to čo som napísal neplatí...

Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

#8 Příspěvek od soucek »

migi111 píše:mal som podobný problém stačilo mi prehodiť trvalý plus a spínaný...tj. červený so žltým, ale ak ich spojíš dokopy dáš 12V a pri vypnutí a zapnutí to robí tiež tak to čo som napísal neplatí...
No jasně, ty dva dráty jsem spojil dohromady a stejně to dělá dál. Nakonec jsem to vyřešil jako ten v tom příspěvku - vypnul jsem požadavek na kód a je pokoj. Stejně si myslím, že to asi závada nebude, kouknu do manuálu, už ho mám slíbenej a je na cestě.

Uživatelský avatar
Dikobraz
Příspěvky: 910
Registrován: 17 říj 2004, 02:00
Bydliště: Ostrava

#9 Příspěvek od Dikobraz »

Nevím jestli jsem to nepochopil špatně , ale když jsi obě napájení spojil a pak jsi vypnul zdroj , tak jsi vypnul i nanájení paměti . Potom je to jasné , že to chce kod. Stálé napájení z baterky a přes kliček na zdroj by bylo asi správně.

Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

#10 Příspěvek od soucek »

Dikobraz píše:Nevím jestli jsem to nepochopil špatně , ale když jsi obě napájení spojil a pak jsi vypnul zdroj , tak jsi vypnul i nanájení paměti . Potom je to jasné , že to chce kod. Stálé napájení z baterky a přes kliček na zdroj by bylo asi správně.
Zdroj jsem nevypnul, špatně jsem to napsal. Vypnutí jsem myslel jako knoflíkem na rádiu, oba spojené dráty nechané trvale +12V na baterce.

Uživatelský avatar
ferys
Příspěvky: 91
Registrován: 27 úno 2006, 01:00

#11 Příspěvek od ferys »

Ja bych dal jeste jeden +12V stalych na pin kde byva u ISO napajeni ant.
Sice pozde ,ale treba to nekomu pomuze
Zdravim ferys

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od workhard »

ferys píše:Ja bych dal jeste jeden +12V stalych na pin kde byva u ISO napajeni ant.
Sice pozde ,ale treba to nekomu pomuze
Zdravim ferys
A jak to rádio potom vypínáš? :roll:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
ferys
Příspěvky: 91
Registrován: 27 úno 2006, 01:00

#13 Příspěvek od ferys »

Ten pin je SAFE
Zdravim ferys

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“