Rebricek suplikovych zasob

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
honza637
Příspěvky: 526
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od honza637 »

bu2520 píše:
jandu píše:
bu2520 píše:ale zase když vidím dílnu, hned si udělám lepší obrázek o tom komu patří a lépe odhadnu jestli je praktik, nebo spíš teoretik což u příra těžko poznám, nebo ty to umíš Andreo? :-)
Ale "prdlajs" - prepáčte ten terminus-technikus - to vôbec o tom nevypovedá. Ja sem síce fotky nedám /od nasťahovania sa do vlastného RD som trikrát menil miesto a "konšteláciu", teraz idem robiť štvrtú. Dedil som starý rozmerný písací stôl, taký cca 2x3m a idem terajší vymeniť/, ale ak si "univerzálny" a naraz sa mi zomelie viac prípadov na opravu, tak mám stôl zaprataný až-až. Okrem toho poličky sa mi prehýbajú od opravených PC zdrojov a pod stolom sú tie "problémové" ktoré síce idú, ale nie správne.
/.
já nevím ale z vlastní zkušenosti jsem zažil u několika lidí že měli dílnu naklizenou a taky v ní nic moc nedělali sem tam vyměnili šňůru nebo půl roku stavěli zesilovač s nějakým TDAčkem a to byla jejich praxem kdežto u praktiků je bordel jak na kolečkách, proto že nemají čas neustále sešroubovávat přístroje , na které jim zrovna chybí součástky, nebo inspirace a ještě je úplně nechtějí shodit ze stolu. Ale to je jen moje pozorování, třeba jsou i mezi námi ti co přes neustálé vrtání se v elektronice mají pracoviště jak klícku a takovou dílnu bych rád viděl ,abych si vzal mustr a nápady jak na to
Hele na to je dost jednoduchý recept. Musíš si udělat pravidlo a jednou za ca 7 až 14 dní si dát jedno odpoledne na úklid. Jak to porušíš na měsíc, tak jsi v řiti a trvá to celej víkend napravit. Mluvím o vlatsní zkušenosti. Poslední měsíc jezdim domu kolem 18-19. hodiny a tak jsem neuklízel a je mi to dost nepříjemný. Jinak pořádek v součástkách a cajku musí být. Hodně to urychluje práci. Jinak souhlasim, že nápadně pořádně (akurátně) uklizená dílna značí spíš někoho kdo moc nedělá a nebo má dílnu na chlubení....
Prostě sečteno a podtrženo pořádek by měl v každé dílně být, ale přiměřený.
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od forbidden »

Myslim, ze tu svou budu muset nakonec vyfotit. Na poradek si celkem potrpim, takze vsechno naradi a material co momentalne nepotrebuju hned sklizim ze stolu. Proste abych mel na stole volno, jinak se mi blbe pracuje. Vzhledem k tomu, ze elektronika neni muj jedinej zajem, tak treba i mesic, dva nic nedelam, hlavne v lete. To jsem radsi na kole, nez zalezlej doma v dilne. Kdyz mam ovsem neco rozdelanyho, tak to je na stole treba i 14 dni. Ovsem za kazdou cenu se snazim udrzet poradek jak jen to jde. Je to takova ma uchylka, proste nesnasim bordel.

Uživatelský avatar
honza637
Příspěvky: 526
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od honza637 »

A to je ta krásná individualita lidí ... Já od jisté doby nepořádek nerad, ale musim uznat že se mi nezřídka stane, že uklidim a pak nemůžu řadu věcí najít. Tak od té doby raději cpu všechno do regálu do krabiček a krabičky popisuji tlustým fixem aby mě to praštilo do očí:)
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#34 Příspěvek od Mysteri »

Andrea píše:
zdenoeddie666 píše:Raz som v nejakom casopise cital, ze zenske maju viacej zaujem o chlapov, ku ktorym ked pridu a vidia na stole napr. srubovak, tak si hned myslia ze je chlapec sikovny, maju o neho zaujem, ako o takeho ktory ma vzorne upratane a nic nerobi, andrea by sa mala k tomu vyjadrit :lol:
Co šroubovák, ale když na tom stole má nějaké ty inteligentní švábíky, wau a klidně jen naaranžované, ani jim nemusí rozumět, já už si s nima poradím i bez něj :lol: :lol:
Tak to si bola Ty u mňa pred dvoma týždňami :?: :love: Zabudla si si v chodbe topánky :P Ale teraž vážne. Súčiastky si skladujem v takých malých igelitových uzátvárateľných sáčkoch. Sú vo viac rozmeroch, ale tie prvé dva najmenšie sú vhodné. 100ks stojí 10Sk. Len pri nákupe, asi raz za 2 roky, mám psycho problém, predavač sa vždy na mňa vystrašene pozrie, pretože tie sáčky nakupujú najviac ,,baliči trávy" :P

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#35 Příspěvek od vrky »

Pořádek je pro blbce. Já uznávám chaos.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#36 Příspěvek od BOBOBO »

Jedním z největších trestů pro mne byl zákaz vstupu do dílny z důvodu vytvoření kupiček vercajku a jejich neuklizením . Tímto jsem byl otcem vychován k alespoň trochu uklizené dílně . Ale ty krabice a krabičky se mi už do dílny nevejdou a tak jsem začal okupovat půdní prostory . Třeba tam i něco najdu .

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#37 Příspěvek od bu2520 »

honza637 píše:
Hele na to je dost jednoduchý recept. Musíš si udělat pravidlo a jednou za ca 7 až 14 dní si dát jedno odpoledne na úklid. Jak to porušíš na měsíc, tak jsi v řiti a trvá to celej víkend napravit. Mluvím o vlatsní zkušenosti. Poslední měsíc jezdim domu kolem 18-19. hodiny a tak jsem neuklízel a je mi to dost nepříjemný. Jinak pořádek v součástkách a cajku musí být. Hodně to urychluje práci. Jinak souhlasim, že nápadně pořádně (akurátně) uklizená dílna značí spíš někoho kdo moc nedělá a nebo má dílnu na chlubení....
Prostě sečteno a podtrženo pořádek by měl v každé dílně být, ale přiměřený.
což o to myšlenka je to dobrá a vždycky když uklidím, tak se jí držím, ale statistika je neúprosná denně mi průměrně projde rukama 5-10 kousků zařízení na opravu. z toho tak třičtvrtiny vyřídím hned a ta jedna čeká na díly , nebo na jiný pohled. K dílům na které čekám se dostávám v různém čase o inspiraci nemluvě. šrouby a malé díly , napytlíkuju a dám ke konkrétnímu zařízení a to se vrší , hlvně mě zdržují takové ty věci co je napůl opravím a je mi líto je shodit ze stolu, a označit za neopravitelné. Navíc díky dnešní době musím dělat poměrně široké spektrum zařízení a to ten bordel jen umocňuje

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#38 Příspěvek od zdenoeddie »

Inteligent sa vyzna v chaose a bordeli. Blbec musi mat poriadok, kedze jeho mozog nezvlada si zapamatat kde je ktora vec zahrabana pod kopou bordelu.
:lol:

Uživatelský avatar
honza637
Příspěvky: 526
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

#39 Příspěvek od honza637 »

To je hezkej fór, ale snad to nemyslíš vážně že?
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od forbidden »

Nejde o to, ze bych se nevyznal v bordelu, ale proste jen o to, ze se mi bordel na pracovni plose nelibi. Jsem detailista, vsechno delam poradne. Napriklad udelam tistak klidne na tri soucastky, 90% lidi to sdratuje stylem vrabci hnizdo. Ja bych s takovym resenim nebyl spokojenej. Jak jsem rikal, je to moje uchylka, na pracovni plose mam veci umisteny +- par milimetru.

zdenoeddie666

#41 Příspěvek od zdenoeddie666 »

Jasne ze to myslim vazne. :lol: Ale nie,to len sa tak hovori.

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#42 Příspěvek od SMITH »

Mysteri píše:Tak to si bola Ty u mòa pred dvoma týždòami :?: :love: Zabudla si si v chodbe topánky :P Ale teraž vážne. Súèiastky si skladujem v takých malých igelitových uzátvárate¾ných sáèkoch. Sú vo viac rozmeroch, ale tie prvé dva najmenšie sú vhodné. 100ks stojí 10Sk. Len pri nákupe, asi raz za 2 roky, mám psycho problém, predavaè sa vždy na mòa vystrašene pozrie, pretože tie sáèky nakupujú najviac ,,balièi trávy" :P
Kde ich kupuješ ?
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#43 Příspěvek od SMITH »

Ako to vypadá u mòa v bastlkútiku je tu http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... &start=150
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#44 Příspěvek od Mysteri »

SMITH píše:
Kde ich kupuješ ?
Na posledy v Dubnici nad Váhom v OD FIX /oproti SPŠ/ na 1. poschodí v pepiernictve. Nemal tam síce také množstvo, ale doobjednal a na druhý deň boli. Najmenší rozmer stál /jedno balenie = 100ks/ cca 10Sk. V inom papiernictve bola cena 1 slovom:JEDEN sáčok - 50halierov :roll:

Uživatelský avatar
Bulboa
Příspěvky: 281
Registrován: 16 črc 2008, 02:00

#45 Příspěvek od Bulboa »

Taky teďka dělám seznam věcí co mám a trochu v nich uklízím, protože v nich mám krapet bordel :D . Tady posílám uklizené LEDky :wink:
Přílohy
2.JPG
(298.84 KiB) Staženo 73 x
Jediná věc, pro kterou často ztrácíme trpělivost, jsou hodinky - ručičky jdou příliš rychle.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“