BEKO 6082S-poduška

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
feflo
Příspěvky: 6
Registrován: 10 pro 2004, 01:00

BEKO 6082S-poduška

#1 Příspěvek od feflo »

Dobry den.

Mam velky problem...ve vyse uvedenem TV to zaprskalo...a objevil se poduskovity a zmenseny obraz...zkusil jsem do tv klepnout a pomohlo to. Pri pristim zapnuti se vsak problem projevil znovu..ale uz nic nepomohlo. Mel jsem tedy podezreni na studeny spoj..nejake jsem taky nasel a opravil (mozna to nebyly studaky..ale cin vypadal byt popraskany). Jenze to nepomohlo. Zkousel jsem na studaky asi vsechny soucastky..ale (kondenzatory na pohled OK, diody jsem nemeril - nemel jsem cim) nikde se nic neprojevilo. Nevim..ale tim to asi nebude. Neporadil by mi nekdo ..prosim..v cem by mohl byt problem... Je to chassis Beko ZA1.190-08..obrazovka je tam Panasonic W76EKW10X71. U obrazovky je deska Beko ZA1.194-07. Kdyby nekdo vedel..cim ta poduskovitost muze byt zpusobena..dejte prosim vedet.

Chtel jsem prilozit nejake foto - je to 8 fotek v archivu..ale nechce mne to pustit.

Moc dekuju

PS : nikde jsem nic takoveho nenasel (jen vzdalene podobne veci)..tak doufam..ze zbytecne nespamuju..jestli jsem hledal spatne..tak se moc omlouvam

Uživatelský avatar
Robosand
Příspěvky: 985
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Bydliště: Košice

#2 Příspěvek od Robosand »

Malo by to byť chassis Beko 22.1.
Mal som tento problém, vadný bol C521-680nF/250v kondenzátor (v skrate), spálená cievka L505 a prerušený R516. Premeraj celú vetvu aj tranzistor.
Robo...

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#3 Příspěvek od Killroy »

Něco k tématu je i tady: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... hlight=za1 .K lokalizaci závady by ti mělo stačit. V opačném případě do dej do opravy.

Killroy

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od pajosek2 »

No nějaké rady jsi dostal,ale jestli namáš čím změřit ani diody,tak to raději dej do servisu.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#5 Příspěvek od masar »

Hlavně se zaměř na studené spoje v okolí tranzistoru T505 a nejbližších součástek. :wink:

Uživatelský avatar
feflo
Příspěvky: 6
Registrován: 10 pro 2004, 01:00

#6 Příspěvek od feflo »

Ty diody jsem nemel cim zmerit..protoze jsem nemel merak doma a studaky jsem zkousel klasicky pri zapnute tv "stouchanim" do jedn. soucastek.

Nejak mi to nedalo..tak jsem ji zase otevrel..a nevim..zase v tom prsklo..ono to naskocilo..poduska a tak zmizela..ale obraz je zase moc velky..jakoby zazoomovany a v serv. menu se mi to nepovedlo napravit.

No..je to vcelku sranda.

Zkusim to promerit dle rad a uvidim.

Kdyztak pujde do servisu..jen nevim..nevim..ta tv se u nas asi nikdy neprodavala..je privezena z nemecka a my jsme ji dostali uz jako starsi.

Jinak moc a moc dekuju za rady.

Uživatelský avatar
feflo
Příspěvky: 6
Registrován: 10 pro 2004, 01:00

#7 Příspěvek od feflo »

... mate pravdu..je to chassis 22.1...

Jen jeste 1 vec : nevite..jestli uvedena obrazovka je pure..nebo super..flat?

Moc dekuju

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#8 Příspěvek od masar »

Nejak mi to nedalo..tak jsem ji zase otevrel..a nevim..zase v tom prsklo..ono to naskocilo..poduska a tak zmizela..ale obraz je zase moc velky..jakoby zazoomovany a v serv. menu se mi to nepovedlo napravit.

No..je to vcelku sranda.
No tak to sis moc nepomohl, řekl bych že v důsledku tvého zásahu jsi způsobil další závadu. Tu předchozí mohl způsobovat studený spoj, zatímco tuhle už může způsobovat jen vadná součástka. Pokud si troufáš vyměnit ten tranzistor, tak to udělej, ale vzledem ke tvému vybavení doporučuji raději ten servis. :wink:

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#9 Příspěvek od Killroy »

feflo mimo jiné píše:.zase v tom prsklo..ono to naskocilo..poduska a tak zmizela..ale obraz je zase moc velky..jakoby zazoomovany a v serv. menu se mi to nepovedlo napravit.
Tohle je zajímavý postup - mít někde studeňák a snažit se ho dohnat zkrze úpravu v SM. Proboha chlape když nejsi schopen projít páječkou to co ti tady radí, tak to zabal a odvez někomu kdo to umí. To že je to dovoz z Německa není překážkou, typ chassis i ta závada jsou chronicky známá věc. A jinak asi máš studenta na konektoru VC.

Killroy

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#10 Příspěvek od kokun »

Řekl bych, že jsi to opravil "jako svině branku" - studeňák nenajdeš a ještě si TVP "roze **reš" v ServisMódu :D

Honza

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#11 Příspěvek od Killroy »

Ještě chvilku to bude takhle trápit a ta telka začne tikat a bude nutno opravovat i řádek.

Killroy

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od pajosek2 »

Killroy píše:Ještě chvilku to bude takhle trápit a ta telka začne tikat a bude nutno opravovat i řádek.

Killroy
A nebo řádek po řádku. :lol: :lol: :lol:
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“