GRUNDIG chassis BEKO 22.1

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
juca
Příspěvky: 848
Registrován: 05 čer 2006, 02:00
Bydliště: slovakia

GRUNDIG chassis BEKO 22.1

#1 Příspěvek od juca »

Je to 29" TV, namerl som Ub pre RKS 130V, zda sa mi to malo. Neviete kolko tam ma byt, aj ked romer sedi ? Neviem presny typ TV lebo stitok je necitatelny. Diky
juca

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#2 Příspěvek od Peterseal »

Ma tam byt 145V.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#3 Příspěvek od kokun »

Někde na šásku (poblíž VN ?) bys měl najít samolepku s údajem tohoto napětí.
Teď čtu, že ti "petersal" uvádí 145V. Možná je to "zavádějící údaj", poněvadž toto šasi jde do mnoha modelů a údaj ze schématu nemusí platit pro všechny!!!
Mám v dílně jednoho Grundiga (29") s tímto šasi - ráno se ti mohu podívat, co je na té "samolepce" za údaj.

Honza

Uživatelský avatar
juca
Příspěvky: 848
Registrován: 05 čer 2006, 02:00
Bydliště: slovakia

#4 Příspěvek od juca »

Dobre pozri to . Diky
juca

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#5 Příspěvek od kokun »

juca píše:Dobre pozri to . Diky
Včera jsem neměl čas - tak k tomu šásku BEKO 22.1 až nyní:
Mám v dílně více TVP s 28" a 29" obrazovkou - ten údaj na samolepce (130V !!!) ale nebyl na tom BEKU, ale na VESTELu "11AK 53" (28"!) - tak se omlouvám, že jsem se spletl.
Škoda, že nemůžeš upřesnit model toho TVP. K BEKO 22.1 mám ale nějakou dokumentaci ze školení - v tabulce "Variant List" jsou (mimo jiných rozměrů!) uvedeny 4 obrazovky 29". Pro 3 typy (v provedení "PF") jsou +Ub: 128, 130 a 131V. Pro 4. typ (provedení "SF") je toto U = 130V!!!
Takže, pokud tam máš 130V, tak ti to napětí "sedí přesně", nebo se liší jen nepatrně - na schematu je skutečně uvedeno 145V (jak ti radí "Peterseal"!?), ale v tabulce je toto napětí určeno jen pro 3 typy obrazovek 28"!!! Jak jsem psal výše, je tedy údaj 145V "zavádějící"! (V tabulce je 19 typů obrazovek /28" - 33"/, a napětí +B se pohybují v hodnotách 128 - 147V!!!).
Proto se pokus zjistit "ten model TVP" (není tak starý!). Majitel by mohl mít Návod k obsl., Záruční list, Krabici apod. z čeho by se dal ten model zjistit!!!
Pokud ho nezjistíš, uveď alespoň typ obrazovky - z tabulky ti dám hodnotu +Ub.

Honza

Uživatelský avatar
juca
Příspěvky: 848
Registrován: 05 čer 2006, 02:00
Bydliště: slovakia

#6 Příspěvek od juca »

HONZA , vdaka Ti, to Ub je OK. Dnes som mal cas tak som nasiel nieco k tomu na nete, ale mam medzizavitak na vert. VC, takze bud zohnat VC z vraku ,alebo na ND. OBRAZOVKA THOMSON A68ELA021X121. Tymto prosim ak ma niekto z vraku tieVC , tak kupim. DIKY
juca

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#7 Příspěvek od kokun »

juca píše:HONZA , vdaka Ti, to Ub je OK. Dnes som mal cas tak som nasiel nieco k tomu na nete, ale mam medzizavitak na vert. VC, takze bud zohnat VC z vraku ,alebo na ND. OBRAZOVKA THOMSON A68ELA021X121. Tymto prosim ak ma niekto z vraku tieVC , tak kupim. DIKY
Tak to nás trápí stejný problém - "záviťák" na vert. V.C.!!!
Nedávno jsem to tu protřepával - za moji "opravářskou kariéru" jsem měl vadné vychylovačky snad v 10-ti, či 12-ti případech, Ale V-cívky n i k d y !!!
Jak tu ale čtu, poslední dobou se takto vadné cívky množí, jak houby po dešti.
V mém případě se jedná o TVP Panasonic "TX-29PM11P/U" s "no name" obrazovkou firmy MT Picture (Made in Germany) - přesný typ u sebe nemám (v dílně!) - ale už jsem ho tu na některém vláknu uváděl! Vadné V.C. (Made in Malaysia - typ zase v dílně) - a na tomtéž "vláknu".
Ty žiješ v bláhové naději, že ty V.C. seženeš? Já už to vzdávám - Důvod:
- V.C. jsou s o u č á s t í o b r a z o v k y !!! - tudíž nemají ani "obj. číslo". Pro výrobce TVP je tedy obrazovka "jako celek" (V.C. jsou její součástí!) a jako N.D. - jedině celá obrazovka!!!
Já už volal 2x do Plzně (výrobci) - samotné V.C. není šance sehnat.
Úvaha, že je seženu v některém ze "smluvních servisů" zřejmě také "padá" - poněvadž, pokud tam nějaká vadná obrazovka leží, tak bude mít stejnou vadu - vadné V-cívky!!!
Problém se tady už přetřásal - "borec" psal, že je nahradil "jinými" - ale jakými, ani po dotazu už neodpověděl!

Vidím to černě - Honza

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od otakarv »

Honza má pravdu,VC jsou součástí obrazovky.Já mám na LG vadné horizontální VC,Už se to tu taktéž probíralo.Psal jsem si o ně do RETONU,odpověděli mi,že mají jen komplet s obrazovkou. :evil:

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#9 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 21:19, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od otakarv »

kondik píše:
otakarv píše:VC jsou součástí obrazovky.
To ste tu nato prišli až teraz ? (avšak dajú sa dopasovať, len musíš mať rovnaké, najlepšie z takého istého vraku :-) ) želám veľa úspechov :)
Že VC jsou součásti každé obrazovky,to ví milý "kondíku"drtivá většina tu zde přítomných bastlířu. :wink: Jenže horší je,kde takový vrak s touhle obrazovkou sehnat. :( A kdyby náhodou se objevil,tak věř,že bude bez nich,neboť "Zlatokopové"jich stačí vykuchat. :roll:

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#11 Příspěvek od kokun »

kondik píše:
otakarv píše:VC jsou součástí obrazovky.
To ste tu nato prišli až teraz ? (avšak dajú sa dopasovať, len musíš mať rovnaké, najlepšie z takého istého vraku :-) ) želám veľa úspechov :)
"Chytrá rada" - ale poraď mi, kde je to "vrakoviště 100Hz-ovek"??!!! :)
A to ještě, aby ty vychylovačky měly ještě "cívku rotace"! (Připasoval bych tam i nějaké podobné, jen aby trochu odpovídaly - hlavně ty horizontální!).
Pokud by takové "vrakoviště" náhodou existovalo, tak V.C. (coby "zdroj" mědi!) už budou dávno "zpeněžené"!!!

Honza

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od pajosek2 »

otakarv píše:
kondik píše:
otakarv píše:VC jsou součástí obrazovky.
To ste tu nato prišli až teraz ? (avšak dajú sa dopasovať, len musíš mať rovnaké, najlepšie z takého istého vraku :-) ) želám veľa úspechov :)
Že VC jsou součásti každé obrazovky,to ví milý "kondíku"drtivá většina tu zde přítomných bastlířu. :wink: Jenže horší je,kde takový vrak s touhle obrazovkou sehnat. :( A kdyby náhodou se objevil,tak věř,že bude bez nich,neboť "Zlatokopové"jich stačí vykuchat. :roll:
To by mne zajímalo,jestli také drtivá většina z nich také ví,jak se nastavuje čistota barev při výměně V.C. :roll:
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od otakarv »

To už asi nějaké to % bastlířu odpadne. :(

Uživatelský avatar
juca
Příspěvky: 848
Registrován: 05 čer 2006, 02:00
Bydliště: slovakia

#14 Příspěvek od juca »

VDAKA vsetkym za reakcie, ze VC su sucastou obrazovky to je samozrejme. menil som uz viackrat na 50Hz ,vacsinou boli spatne H cievky , ale asi dva krat V. No co , uz zostane na ND
juca

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#15 Příspěvek od kokun »

Ten F-BOX co sháníš, je do tohoto TVP? Vždyť ho chceš nechat na ND!
Mrkni na SZ!

Honza

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“