Datový kabel Casio SF-7100SY a PC

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pavmar62
Příspěvky: 17
Registrován: 15 zář 2007, 02:00
Bydliště: Plzeň

Datový kabel Casio SF-7100SY a PC

#1 Příspěvek od pavmar62 »

Sháním bohužel marně zapojení datového kabelu mezi Casio SF-7100SY na COM na PC. Výstup z diáře je proveden na Jack 3.5. Na netu je spousta zapojení pro diáře s výstupem Jack 2.5 a převodníkem typu MAX 232, nebo s použitím jednoduchého převodníku (několik odporů, tranzistorů a diod). Jediné co se mi podařilo zjistit, že tento typ diáře s Jackem 3,5 používá jiné napěťové úrovně ke komunikaci než typy s Jackem 2,5. Bohužel zapojení tohoto kabelu jsem nikde nenašel. Možné je, že propojení je přímé bez použití převodníku, ale nemohu si tím být jistý. Pokud dokážete někdo poradit, díky předem.

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od drabek06 »

Vsak prave ten MAX232 ty napetovy urovne diare prevadi na 5V ktery pouziva PC. Normalne postav ten prevodnik co si nasel a musi to bezet :wink:

Uživatelský avatar
pavmar62
Příspěvky: 17
Registrován: 15 zář 2007, 02:00
Bydliště: Plzeň

#3 Příspěvek od pavmar62 »

drabek06 píše:Vsak prave ten MAX232 ty napetovy urovne diare prevadi na 5V ktery pouziva PC. Normalne postav ten prevodnik co si nasel a musi to bezet :wink:
No už jsem měl postavené oba dva typy k předchozímu diáři Casio a tam oba převodníky šly bez problémů. Stejný typ převodníku je použit třeba pro některé digitály Casio (QV 2800 UX a pod). IO MAX 232 převádí z PC (+12V, -12V) na Logickou úroveň H = 5V a převodník MAX 3232 dokonce na H = 3V. Pro napájení databank s 5ti V logikou se používájí na napájení dva kusy 3V lit. článků. Ale SF - 7100 SY používá dvě tužkové baterky, to je 3V. Uvnítř je ale vestavěný měnič. Jak jsem vyrozuměl z kusých informací na netu, používá pro komunikaci 12V ale bohužel nic víc. Proto sháním někoho kdo měl stejný problém, nebo kdo má stejný typ diáře a vlastní datový kabel popřípadě multimetr a byl by ochoten proměřit kabel, zda se jedná o přímé propojení z Jacka 3,5 na 9 nebo 25 pinový konektor typu canon.
Pavmar62

Uživatelský avatar
Jurik
Příspěvky: 315
Registrován: 12 pro 2007, 01:00
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Jurik »

drabek06 píše:Vsak prave ten MAX232 ty napetovy urovne diare prevadi na 5V ktery pouziva PC. Normalne postav ten prevodnik co si nasel a musi to bezet :wink:
Presne tak musi to ficet...ja jsem si takhle postavil prevod SF-9350 na comku...fakt zkus a uvidis

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“