Spínač pro výstup z tachometru

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#16 Příspěvek od Atlan »

Bolo by velkym problmom namontovat niekde snimač...na polos alebo kardan.. a snimat rychlost odtial.....

Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

#17 Příspěvek od Kocur »

No problém by to asi nebyl,teoreticky,prakticky už by to bylo horší.Musel by dávat min.10 impůlzů na otáčku kola a kam ho umístit.Asi to ponechám zatím tak jak to je,pomaleji jak 20km/h jedu málokdy :wink: a jinak to chodí dobře.
Co se týče odkazu,tak myslím že se pan Jelínek nebude zlobit když to sem umístím pro všechny,vždyt stačí zagooglit a máte to taky a navíc to nabízí jako stavebnici,bude rád že se mu zvedne odbyt :D .
http://www.jelineklu.wz.cz/PocitacRed.htm

Jen chci upozornit,že složitější verze není a nebude,na to už jsem se ptal.
A ještě si zjistěte jaký čidlo máte v autě,aby jste tam někdo neměly náhon lankem :D .

Uživatelský avatar
ViPali
Příspěvky: 524
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava

#18 Příspěvek od ViPali »

Podľa tvojho popisu sú pulzy zo snímača superponované na jednosmernú zložku, ktorá narastá s otáčkami (rýchlosťou). Riešením by asi bolo oddeliť jednosmernú zložku kondenzátorom a následne tam priložiť napätie 1,5 - 2 volty.
Ako elektrikár sa cítim slobodne.
Môžem hovoriť do vedenia!

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od hafca »

Kocur
Tak je to ten samej, co jsem měl v hledáčku. Jen jsem se pořád nemohl rozmyslet, jestli tu chytřejší verzi, nebo tu očesanou. Nevíš proč tu lepší už nenabízí? Mě se tam líbil ten displej, tady to už není takový, leda by to nějak inovoval. Já na to koukal někdy před rokem, ale bylo jiný placení a tak sem to odsunul.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

#20 Příspěvek od Kocur »

Napsal mi: Vážený pane,

o plnou verzineměl nikdo zájem. Proto jsem se věnoval pouze redukované verzi. Krabičky chce také
málo kdo, vyjde na 200,-Kč a je jen z překližky. Jednu jsem našel. Takže bych vám mohl poslat
stavebnici redukovaného PP + krabička za 1 600,-Kč.

Prostě od ní upustil :(

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“