TV THOMSON 21DM182

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Návštěvník

#16 Příspěvek od Návštěvník »



Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#17 Příspěvek od kozoka »

Anonym píše:
BIPOLAR píše:Anonym = když už chceš tímto způsobem komunikovat, tak si nedávej nálepku "ANONYM" ! Jinak děkuji všem, co se mě pomohli !!!
Milý BIPOLARE já se na rozdíl od Tebe podepisuju svým skutečným jménem .
Jinak si Tě dovolím upozornit , že G2 má svá pravidla nastavení a docela jasně vymezená . Tím mám na mysli to rozes..ní , abys věděl o co jde . Dle tvých ekvilibristických kousků , ke kterým jsi se přiznal nepředpokládám , že bys to nastavil , tak jak se to patří . Akorát jsi tý bedně v lepším případě trošku zkrátil životnost obrazovky , ale nezoufej další ukáže čas . Toť vše Ivan
Vite podle čeho se nastavuje spravně Ug2 obrazovky? Podle RGB a ne servisního meny

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#18 Příspěvek od BIPOLAR »

Anonym, protože ten trimr má na běžci vylisovaný kříž, tak jsem si před posouváním, jehlou označil jeho původní pozici. Již několikrát jsem VN trafo měnil a vždy před zapojením TV, jsem oba trimry nastavil na minimum (Screen+Focus). Dál.ovládáním jsem přidal jas podle stupnice naplno a trimrem Screen jsem nastavil rozumný max.jas. O focusu mluvit nemusím, to je jasné, ne. Podstatné bylo, aby při tmavých scénách, nebo přepínání programů, se neobjevovaly zpětné běhy. Co se týče mého problému, tak je zřejmě vadné VN trafo, jaký je Tvůj názor ? Díky.

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#19 Příspěvek od kozoka »

BIPOLAR píše:Anonym, protože ten trimr má na běžci vylisovaný kříž, tak jsem si před posouváním, jehlou označil jeho původní pozici. Již několikrát jsem VN trafo měnil a vždy před zapojením TV, jsem oba trimry nastavil na minimum (Screen+Focus). Dál.ovládáním jsem přidal jas podle stupnice naplno a trimrem Screen jsem nastavil rozumný max.jas. O focusu mluvit nemusím, to je jasné, ne. Podstatné bylo, aby při tmavých scénách, nebo přepínání programů, se neobjevovaly zpětné běhy. Co se týče mého problému, tak je zřejmě vadné VN trafo, jaký je Tvůj názor ? Díky.
to tedka sem se nedozvěděl jaké napětí je na Ug2 obrazovky?

Návštěvník

#20 Příspěvek od Návštěvník »

Bipolare , Ty chceš rozumnou radu , ale do servisu to dát nechceš . Pokud tímto zpùsobem nastavuješ G2 , potom Bùh s Tebou a a￾ je Ti milostiv . Vono to nìjak ty panáky ukazuje . Thomson byl jedním z prvních tv , který mìl klíèované nast . koncù RGB , a Ty to nechceš brát na vìdomí . Mùžeš si poøídit dokumentaci , nebo jet na školení . Obojí je , ale dražší , než oprava v nejbližším servisu . Nechtìj po mì , abych tu vysypal na sklo to , za co jiní platí . To by mi pøišlo , jako podtrh na servisáky , protože bohužel v tvém pøípadì to není koníèek , ale snaha ušetøit .
Ivan

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od jezevec »

Anonym píše:Bipolare , Ty chceš rozumnou radu , ale do servisu to dát nechceš .... ...protože bohužel v tvém případě to není koníček , ale snaha ušetřit .
Ivan
Ivane, velmi se pleteš. Je to horší, je to fušer, co doma opravuje telky a možná i jinou elektroniku. Tady jen tahá rozumy. Asi je levnější než servis, protože nemusí platit nájemné ani odvody státu. Vinou těchto amatérů si pak mnozí myslí o servisech, jak jsou drazí. Bohužel se vždy najde někdo, kdo takovému vykukovi poradí. Taky je bez rizika, žádnou záruku nedává, když si neví rady, tak to zákazníkovi vrátí s tím, že nemůže sehnat nějakou součástku. Že špatným nastavením Ug2 zkrátí životnost obrazovky ho netrápí, proč taky.
To, že opravuje telky na kšeft prozradil na sebe sám.
BIPOLAR píše:... Již několikrát jsem VN trafo měnil...
Poslední dobou nějak podezřele narůstá podobných dotazů.

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#22 Příspěvek od BIPOLAR »

Pánové JEZEVEC a ANONYM, který TV servis, postupuje přesně dle servisní dokumentace při výměně VN trafa ? Možná byste je zpočítali na prstu jedné ruky,v celé ČR. Přeji Vám hodně zdaru, ve Vaší perfektní opravářské práci.

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#23 Příspěvek od kozoka »

BIPOLAR píše:Pánové JEZEVEC a ANONYM, který TV servis, postupuje přesně dle servisní dokumentace při výměně VN trafa ? Možná byste je zpočítali na prstu jedné ruky,v celé ČR. Přeji Vám hodně zdaru, ve Vaší perfektní opravářské práci.
Ty s fakt natvrdlý blazen :(

Návštěvník

#24 Příspěvek od Návštěvník »

BIPOLAR píše:Pánové JEZEVEC a ANONYM, který TV servis, postupuje pøesnì dle servisní dokumentace pøi výmìnì VN trafa ? Možná byste je zpoèítali na prstu jedné ruky,v celé ÈR. Pøeji Vám hodnì zdaru, ve Vaší perfektní opraváøské práci.
Budeš se divit , ale my u každé , i když musím pøiznat , že se "kýble" vn traf nemìnily . Blbì nastavená G2 konila další parametry a tehdy jsem po tom pátral , jak to je a "vymìnil" nastavení za nastavení Thomsona . Potom jsem to probíral s kamarádem od SONY a zjistil , že ta logika nastavení je u klíè. koncù stejná a hlavnì co mìøit . Ivan

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#25 Příspěvek od masar »

jezevec píše:.... Že špatným nastavením Ug2 zkrátí životnost obrazovky ho netrápí, proč taky....
Nechci zasahovat do této věcné diskuse, jen mě zaujala tato poznámka a proto se chci zeptat, jest-li lze nastavit vyhovující kvalitu obrazu při nesprávném nastavení Ug2 (zachování stupnice šedé) a jakým způsobem se v takovém případě sníží životnost obrazovky.
Vždycky jsem si totiž myslel, že životnost obrazovky závisí pouze na velikosti katodových proudů a stárnutí luminoforů, popř. zhoršování vakua. A kvalitní obraz je měřítkem správně provedené opravy nebo ne? :wink:

asix

#26 Příspěvek od asix »

jezevec píše:
Anonym píše:Bipolare , Ty chceš rozumnou radu , ale do servisu to dát nechceš .... ...protože bohužel v tvém pøípadì to není koníèek , ale snaha ušetøit .
Ivan
Ivane, velmi se pleteš. Je to horší, je to fušer, co doma opravuje telky a možná i jinou elektroniku. Tady jen tahá rozumy. Asi je levnìjší než servis, protože nemusí platit nájemné ani odvody státu. Vinou tìchto amatérù si pak mnozí myslí o servisech, jak jsou drazí. Bohužel se vždy najde nìkdo, kdo takovému vykukovi poradí. Taky je bez rizika, žádnou záruku nedává, když si neví rady, tak to zákazníkovi vrátí s tím, že nemùže sehnat nìjakou souèástku. Že špatným nastavením Ug2 zkrátí životnost obrazovky ho netrápí, proè taky.
To, že opravuje telky na kšeft prozradil na sebe sám.
BIPOLAR píše:... Již nìkolikrát jsem VN trafo mìnil...
Poslední dobou nìjak podezøele narùstá podobných dotazù.
Jezevèe- To máš velkou pravdu ,že to tak jak píšeš je.Myslím že to takto ze zaèátku dìlal asi každý z nás a mluví z nás osobní zkušenost.Každý jednou zaèínal a informace jsou drahé,tak proè se s nima nepodìlit.Tento obor je tak obsáhlý že rok i víc by èlovìku trvalo nasbírat tady informace a stát se odborníkem...proè kazit radost lidem kteøí mají radost bastlit je jich už málo.

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#27 Příspěvek od BIPOLAR »

Nechtěl jsem se již zapojovat do tohoto fora, ale přeci jenom. Od mládí je radioamátérství mým koníčkem. Když pominu první krystalky a audiony, tak za těch cca 50let,jsem si sám sestrojil již mnoho věcí. Za poslední rok,LCmetr s displejem a přesností 1%, přijímač pro 2m a 70cm s kmitočtovou syntézou a LCD displejem. A to již nechci mluvit o minulých rocích (NF generátory, konvertory a přijímače pro VKV, NF zesilovače a.t.d). FM přijímač "MINI" maká dodnes (jen jsem vyměnil KF907 za BF981). Od roku 91 jsem v inv.důchodu, tak o to více mám teď času. Veškeré připomínky k mému dotazu ohledně TV Thomson respektuji, ale přeci si jenom myslím(nebo si jenom myslel), že za optávku nic nedám. Již jenom název " Elektro bastlírna" k tomu vyzývá (bastl=kutil,amatér,radioamatér) ! A nakonec, CRT obrazovky stejně již dožívají a do plazmy nebo LCD se rozhodně neráčím ani podívat. Zdravím Vás všechny.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od jezevec »

BIPOLAR píše:Nechtěl jsem se již zapojovat do tohoto fora, ale přeci jenom. Od mládí je radioamátérství mým koníčkem. Když pominu první krystalky a audiony, tak za těch cca 50let,jsem si sám sestrojil již mnoho věcí. Za poslední rok,LCmetr s displejem a přesností 1%, přijímač pro 2m a 70cm s kmitočtovou syntézou a LCD displejem. A to již nechci mluvit o minulých rocích (NF generátory, konvertory a přijímače pro VKV, NF zesilovače a.t.d). FM přijímač "MINI" maká dodnes (jen jsem vyměnil KF907 za BF981). Od roku 91 jsem v inv.důchodu, tak o to více mám teď času. Veškeré připomínky k mému dotazu ohledně TV Thomson respektuji, ale přeci si jenom myslím(nebo si jenom myslel), že za optávku nic nedám. Již jenom název " Elektro bastlírna" k tomu vyzývá (bastl=kutil,amatér,radioamatér) ! A nakonec, CRT obrazovky stejně již dožívají a do plazmy nebo LCD se rozhodně neráčím ani podívat. Zdravím Vás všechny.
Ty si stejně jako mnoho dalších pleteš pojem "bastlení" a opravy elektroniky na kšeft!
Elektronika je tak obsáhlý obor, že nikdo nemůže znát všechno. Asi máš velmi dobré znalosti ve VF technice nebo v něčem jiném, ale v TV obvodech tápeš.
Něco jiného by bylo, kdyby sis například dotáhl telku ze sběrnýho dvora a chtěl ji rozchodit, aby ses něco nového naučil.
Informace jsou cenné a žádný z těch, co se servisem živí ti jen tak radit nebude, zvlášť když to děláš na kšeft a bereš jim tak práci. Ty to máš na přilepšenou, oni to mají jako obživu.
To, že CRT obrazovky pomalu končí ještě neznamená, že se tyto TV už neopravují.
Naposledy upravil(a) jezevec dne 22 lis 2008, 18:26, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#29 Příspěvek od kozoka »

BIPOLAR píše:Nechtěl jsem se již zapojovat do tohoto fora, ale přeci jenom. Od mládí je radioamátérství mým koníčkem. Když pominu první krystalky a audiony, tak za těch cca 50let,jsem si sám sestrojil již mnoho věcí. Za poslední rok,LCmetr s displejem a přesností 1%, přijímač pro 2m a 70cm s kmitočtovou syntézou a LCD displejem. A to již nechci mluvit o minulých rocích (NF generátory, konvertory a přijímače pro VKV, NF zesilovače a.t.d). FM přijímač "MINI" maká dodnes (jen jsem vyměnil KF907 za BF981). Od roku 91 jsem v inv.důchodu, tak o to více mám teď času. Veškeré připomínky k mému dotazu ohledně TV Thomson respektuji, ale přeci si jenom myslím(nebo si jenom myslel), že za optávku nic nedám. Již jenom název " Elektro bastlírna" k tomu vyzývá (bastl=kutil,amatér,radioamatér) ! A nakonec, CRT obrazovky stejně již dožívají a do plazmy nebo LCD se rozhodně neráčím ani podívat. Zdravím Vás všechny.
Sou lidí co ví jak to funguje ale neumí to opravit a sou lidí co neví jak to funguje ale umí to opravit

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#30 Příspěvek od masar »

BIPOLAR píše:Nechtěl jsem se již zapojovat do tohoto fora, ale přeci jenom. Od mládí je radioamátérství mým koníčkem. Když pominu první krystalky a audiony, tak za těch cca 50let,jsem si sám sestrojil již mnoho věcí. Za poslední rok,LCmetr s displejem a přesností 1%, přijímač pro 2m a 70cm s kmitočtovou syntézou a LCD displejem. A to již nechci mluvit o minulých rocích (NF generátory, konvertory a přijímače pro VKV, NF zesilovače a.t.d). FM přijímač "MINI" maká dodnes (jen jsem vyměnil KF907 za BF981). Od roku 91 jsem v inv.důchodu, tak o to více mám teď času. Veškeré připomínky k mému dotazu ohledně TV Thomson respektuji, ale přeci si jenom myslím(nebo si jenom myslel), že za optávku nic nedám. Již jenom název " Elektro bastlírna" k tomu vyzývá (bastl=kutil,amatér,radioamatér) ! A nakonec, CRT obrazovky stejně již dožívají a do plazmy nebo LCD se rozhodně neráčím ani podívat. Zdravím Vás všechny.
BIPOLARe, věřím, že kvůli několika špatným dojmům z tohoto vlákna nezanevřeš na celou Bastlírnu. Sekce "Televizory a projektory" je svým způsobem výjimečná, v jiných sekcích k takovým polemikám dochází velmi zřídka. Docela chápu, že radioamatér (u nás poněkud posunutý termín), který dělá (ne "fušuje") do elektroniky ze záliby, se někdy nevyhne nějaké té opravě tv pro známé a přátele. Bývá to věcí určité prestiže a to spíše směrem k sobě sama a peníze tu takovou roli nehrají. Co se týká odpovědnosti, nevěřím, že ji amatéři nemají. Podvádět totiž umí každý, profesionály nevyjímaje. Ale nejsme přece všichni bez poctivosti a osobní cti. Také někdo poznamenal, že vinou těchto amatérů si pak mnozí myslí o servisech, jak jsou drazí. Jako kdyby servis byla v dnešní době levná záležitost. 8O Chápu, že pro profesionála je to zdroj obživy a oprava tv, "domrvené" nějakým fušerem, se obvykle vyznačuje menší ziskovostí, protože se těžko zhodnocuje vynaložená námaha a rizika, která tím vznikají. Myslím, že každý má v této Bastlírně stejnou možnost hájit svoje zájmy, pokud nejsou v rozporu se zákonem. Já názory a zájmy těchto profesionálních servismanů chápu a toleruju. Jen mi někdy vadí, když se z jejich příspěvků vytrácí obyčejná slušnost.
Pokud je tvoje amatérství "srdeční záležitost", pak tě tato zkušenost zcela jistě neodradí od výměny svých možná bohatých zkušeností na tomto fóru.
Asi jsem se moc rozepsal, omlouvám se za O.T. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“